Ухвала
від 14.12.2021 по справі 916/3789/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позову без руху

"14" грудня 2021 р. Справа № 916/3789/21

Господарський суд Одеської області у складі судді Малярчук І.А.,

дослідивши матеріали позовної заяви (вх.№3909/21 від 10.12.2021) за позовом Громадської спілки «Українська ліга авторських і суміжних прав» (02002, м. Київ, вул. А. Аболмасова, буд. 5, група, приміщень 57, офіс 7), що виступає в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Ворнер Мьюзік Україна» (01014, м. Київ, вул. Звіринецька, №63) до Фізичної особи-підприємця Дарбінян Владислава Фурмановича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ) про стягнення 204 300,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

10.12.2021 Громадська спілка «Українська ліга авторських і суміжних прав» , що виступає в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Ворнер Мьюзік Україна» звернулась до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця Дарбінян Владислава Фурмановича, в якій просить суд стягнути з відповідача на рахунок ГС «Українська ліга авторських і суміжних прав» в інтересах та на користь ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна» 204 300,00 грн. в якості компенсації за незаконне використання фонограм « Sleeping Satellite» - (виконавець - Tasmin Archer); « Happier» (виконавець -Ed Sheeran); « Listen to your heart» (виконавець -Roxette).

Підставою позову позивач визначив те, що відповідач без укладення договору та без виплати винагороди здійснив використання об`єктів суміжних прав, які належать позивачу і знаходяться в управлінні ГС «УЛАСП» .

Основні вимоги щодо форми та змісту позовної заяви, а також вимоги щодо документів, які подаються позивачем разом з позовною заявою, визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Положення п.2 ч.3 ст.162 ГПК України передбачає, що позовна заява, серед іншого, повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так, позивач, зазначив РНОКПП відповідача - Фізичної особи-підприємця Дарбінян Владислава Фурмановича як: « НОМЕР_1 » , по зазначеному ж коду не можливо встановити зареєстровану фізичну особу-підприємця Дарбінян В.Ф., оскільки за вказаним РНОКПП відсутні відомості в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Враховуючи наведене, позивачем всупереч вищенаведених вимог ч. 3 ст. 162 ГПК України, не зазначено вірний код РНОКПП відповідача, що також унеможливлює суд перевірити правильність направлення позовної заяви відповідачу відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України.

Згідно ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Проте, в порушення наведених вимог позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору та відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом до подання позовної заяви зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

З зазначених вимог випливає обов`язок позивача надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів незалежно від того, чи є у наявності у відповідача дані документи.

В якості доказів направлення ФОП Дарбіняну В.Ф. позовної заяви та доданих до неї документів позивачем був наданий опис вкладення від 02.11.2021 р., однак, вказаний опис вкладення не містить номеру поштового відправлення, що унеможливлює ідентифікацію наданої послуги з відправлення позову з доданими документами з описом вкладення відповідачу.

Пунктом 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, зазначено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Між тим наданий опис вкладення у цінний лист не відповідає вимогам пункту 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 № 270, а тому не може бути взятий до уваги як належний та допустимий доказ направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Аналогічні висновки викладені в постановах Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду від 13.01.2020 по справі №910/28408/15, від 26.03.2020 по справі №910/9962/16.

Враховуючи викладене, опис вкладення від 02.11.2021 р. без номеру поштового відправлення не є належним доказом направлення ФОП Дарбінян В.Ф. позовної заяви та доданих до неї документів.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, у суду наявні підстави для залишення без руху позовної заяви Громадської спілки «Українська ліга авторських і суміжних прав» в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Ворнер Мьюзік Україна» (вх.№3909/21 від 10.12.2021).

Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Громадської спілки «Українська ліга авторських і суміжних прав» в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Ворнер Мьюзік Україна» до Фізичної особи-підприємця Дарбінян Владислава Фурмановича (вх.№3909/21 від 10.12.2021).

2. Встановити Громадській спілці «Українська ліга авторських і суміжних прав» строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для подання до суду заяви про усунення недоліків позовної заяви, яка має містити: докази надсилання копії позову та додатків відповідачу за адресою його державної реєстрації; зазначення вірного коду РНОКПП відповідача - Фізичної особи-підприємця Дарбінян Владислава Фурмановича; зазначення відомостей про вжиття заходів досудового вругулювання спору та відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

3. Роз`яснити позивачу, що за змістом ч.4 ст.174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. У відповідності до ч.2 ст.235 ГПК України ухвала набрала законної сили 14.12.2021р. та згідно ч.2 ст.254, ст.255 ГПК України оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя І.А. Малярчук

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.12.2021
Оприлюднено15.12.2021
Номер документу101911523
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3789/21

Ухвала від 16.03.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 21.08.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 09.08.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 07.08.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 15.06.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 14.12.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні