КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 11-сс/824/3574 /2021 Головуючий у 1-й інстанції: Волчко А.Я.

Категорія: ст. 200 КПК Доповідач: Рибак І.О.

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 грудня 2021 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:

головуючого судді - Рибака І.О.

суддів - Росік Т.В., Ященка М.А.

секретаря судового засідання - Михалюка І.О.

за участю:

прокурора - Холод К.І.

захисників - Гудзя В.М., Хівріча О.Р.

підозрюваної - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу захисника Гудзя В.М., який діє в інтересах підозрюваної ОСОБА_1 , на ухвалу слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26 травня 2021 року,

В с т а н о в и л а:

Цією ухвалою задоволено клопотання прокурора Києво-Святошинської окружної прокуратури Холод К.І. про зміну запобіжного заходу та змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою строком до 21.06.2021 року включно відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Березове, Донецької області, українки, громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , яка підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, захисник підозрюваної подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26 травня 2021 року, постановити нову ухвалу, якою застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби, а саме з 22 год. 00 хв. До 06 год. 00 хв. наступного дня.

Мотивуючи свою апеляційну скаргу посилається на те, що слідчий суддя при постановленні оскаржуваного рішення поставився до підозрюваної упереджено, а також не врахував, що дозвіл відлучитись з місця свого проживання був наданий слідчим.

Заслухавши доповідь судді, думку захисників та підозрюваної, які підтримали подану апеляційну каргу та просили її задовольнити, прокурора про законність та обґрунтованість ухвали слідчого судді, а відтак необхідності залишення її без змін, перевіривши та обговоривши доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали судового провадження, колегія суддів дійшла наступного висновку.

Як вбачається з представлених в апеляційний суд матеріалів, слідчим відділом Бучанського районного управління Головного управління Національної поліції в Київській області здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12021111040000211 від 20.03.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України.

13.04.2021 року ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні 19 злочинів, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 146 КК України.

13.04.2021 року ухвалою слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області у задоволенні клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київській області Чернеця А.А. про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021111040000211 від 20.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України було відмовлено та обрано відносно ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту строком на 60 діб, тобто до 11 червня 2021 року (включно).

15.05.2021 ухвалою слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області задоволено клопотання слідчого СВ Бучанського РУП ГУНП в Київсьій області Чернеця А.А. у рамках кримінального провадження за №12021111040000211 від 20.03.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України про продовження строку запобіжного заходу у виді домашнього арешту відносно ОСОБА_1 , відповідно до якої підозрюваній ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , продовжили строк запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту до 21.06.2021 року.

24.05.2021 року прокурор Києво-Святошинської окружної прокуратури Холод К.І. звернулась до слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області з клопотанням в порядку ст. 201 КПК України про зміну підозрюваній ОСОБА_1 міри запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою строком на 60 діб, посилаючись на наявність існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, а також невиконання підозрюваної покладених на неї процесуальних обов`язків, тобто неможливості застосованого запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної.

Ухвалою слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26 травня 2021 року вказане клопотання сторони обвинувачення задоволено.

Положеннями ст.200 КПК України передбачено можливість звернення до слідчого судді із клопотанням про зміну запобіжного заходу з обов`язковим визначенням обставин, зокрема тих, які виникли після прийняття попереднього рішення про застосування запобіжного заходу.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, тобто з метою запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Розглядаючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд, відповідно до ст. 178 КПК України та практики Європейського суду з прав людини, повинен врахувати тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа та особисті обставини життя особи, які можуть свідчити на користь збільшення (зменшення) ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу, крім випадків, передбачених частиною п`ятою статті 176 цього Кодексу.

Задовольняючи клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 слідчий суддя правильно встановив, що наведені у ньому дані, виклад яких зроблено з посиланням на матеріали кримінального провадження, свідчать про наявністьобґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 КК України, наявність ризиків, які можуть зашкодити досудовому розслідуванню кримінального провадження, дані, що характеризують особу підозрюваної, а також не дотримання останньою покладених не неї процесуальних обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема обов`язку не відлучатись із визначеного місця проживання цілодобово. Врахувавши вказані обставини слідчий суддя дійшов висновку про необхідність застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, вказавши, що зазначений запобіжний захід зможе запобігти спробам підозрюваної переховуватися від органів досудового розслідування і суду чи іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню.

Колегія суддів вважає, що слідчий суддя дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для зміни відносно ОСОБА_1 запобіжного заходу з тримання під домашнім арештом на тримання під вартою.

Доводи апеляційної скарги про наявність дозволу слідчого про можливість відлучитись з місця проживання є належним чином недоведеними.

Порушень норм КПК України, які могли б стати підставою для скасування ухвали слідчого судді, по справі не вбачається.

Крім того, колегія суддів звертає увагу на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021111040000211 від 20.03.2020 року завершено, справи спрямована до суду.

Керуючись ст. ст. 176 - 178, 194, 200, 404, 405, 407, 422 КПК України, колегія суддів, -

П о с т а н о в и л а:

Ухвалу слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області від 26 травня 2021 року, якою задоволено клопотання прокурора Києво-Святошинської окружної прокуратури Холода К.І. про зміну запобіжного заходу та змінено запобіжний захід з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою строком до 21.06.2021 року включно відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника Гудзя В.М., який діє в інтересах підозрюваної ОСОБА_1 , - без задоволення.

Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

СУДДІ:

_____________ _______________ ________________

Рибак І.О. Росік Т.В. Ященко М.А.

Дата ухвалення рішення 08.12.2021
Зареєстровано 16.12.2021
Оприлюднено 16.12.2021

Судовий реєстр по справі 369/6912/21

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 08.12.2021 Київський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 28.05.2021 Києво-Святошинський районний суд Київської області Кримінальне
Ухвала від 26.05.2021 Києво-Святошинський районний суд Київської області Кримінальне
Ухвала від 26.05.2021 Києво-Святошинський районний суд Київської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 369/6912/21

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону