Ухвала
від 16.12.2021 по справі 908/3626/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

16.12.2021 Справа № 908/3626/21

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Федорової Олени Владиславівни, розглянувши матеріали позовної заяви №б/н від 08.12.2021 (вх. № 3883/08-07/21 від 10.12.2021)

за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Чумаченка 15 (69104, місто Запоріжжя, вул. Чумаченка, буд. 15)

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Керуюча компанія Мрія (69098, м. Запоріжжя, вул. Полякова, буд 13-В)

про розірвання договору та зобов`язання вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду Запорізької області звернувся об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Чумаченка 15 з позовом до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Керуюча компанія Мрія про зобов`язання відповідача надати технічну документацію на багатоквартирний будинок згідно переліку та про розірвання договору №К-857 про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, укладений 06.09.2018.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідач є управителем будинку, розташованого за адресою: вул. Чумаченка, буд. 15, м.Запоріжжя, та після створення в будинку Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Чумаченка 15 неправомірно відмовляється задовольнити вимоги позивача про передачу документації на будинок та підписання угоди про розірвання договору, у зв`язку зі зміною управителя.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2021 позовну заяву передано на розгляд судді Федорової О.В.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

В прохальній частині позову позивач просить зобов`язати відповідача надати технічну документацію на багатоквартирний будинок, однак не зазначає його місцезнаходження, тобто позовні вимоги є невизначеними (не конкретизованими).

Також за вимогами п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Відповідно до ч. 1 ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 73 ГПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 74 ГПК України унормовано, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Виходячи з положень наведених статей, до позовної заяви мають бути додані докази, які підтверджують певні юридичні факти з викладенням їх суті. Зазначені обставини необхідно не лише зазначити, а й обґрунтувати відповідним чином, що випливає зі змісту ст. 74 ГПК України, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. У позовній заяві має міститися обґрунтований розрахунок суми, що стягується, який складається із зазначенням застосованих методів, періодів нарахування, тощо.

В позовній заяві зазначено, що в 2017 році будинок був переданий відповідачу, а в період з 01.09.2017 послуги з управління будинку надавалися ТОВ Керуюча компанія Мрія на підставі договору №К-857, укладеного між ТОВ Керуюча компанія Мрія та співвласниками будинку.

Разом із цим, позивач не надав доказів на підтвердження призначення відповідача управителем будинку, а також доказів здійснення управління будинком ТОВ Керуюча компанія Мрія , не надав копії договору № К-857 від 06.09.2017 між ТОВ Керуюча компанія Мрія та співвласниками будинку. При цьому позивач не посилається на відсутність зазначених доказів у нього та неможливість їх надання суду.

Суд зауважує, що ч. 1, 2 ст. 80 ГПК України встановлено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Частиною 4 наведеної статті унормовано, що у разі якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

З урахуванням вищевикладеного, слідує, що подана позовна заява не відповідає положенням ст. 162, ст. 164 ГПК України.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Чумаченка 15 №б/н від 08.12.2021 (вх. № 3883/08-07/21 від 10.12.2021) залишити без руху.

2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме надати:

- уточнити предмет позову в частині зазначення адреси будинку, щодо якого заявлена вимога про передачу документації;

- надати письмові пояснення щодо форми управління будинком після створення ОСББ (самозабезпечення або обрання іншого управителя - надати відповідні докази);

- надати докази на підтвердження викладених у позовній заяві обставин про те, що в період з 06.09.2017 послуги з управління будинку надавалися ТОВ Керуюча компанія Мрія ;

- надати копію договору № К-857 від 06.09.2017 між ТОВ Керуюча компанія Мрія та співвласниками будинку;

- докази надсилання вищеперелічених документів на адресу відповідача (оригінали відправки надати суду для приєднання до матеріалів справи).

3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Ухвала набрала законної сили 16.12.2021 та не підлягає оскарженню.

Суддя О.В. Федорова

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення16.12.2021
Оприлюднено17.12.2021
Номер документу101933869
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/3626/21

Судовий наказ від 01.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федорова О.В.

Судовий наказ від 01.05.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федорова О.В.

Рішення від 03.04.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федорова О.В.

Ухвала від 14.01.2022

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федорова О.В.

Ухвала від 16.12.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Федорова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні