Ухвала
від 15.12.2021 по справі 908/3655/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

15.12.2021 Справа № 908/3655/21

м. Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Азізбекян Тетяни Анатоліївни розглянувши заяву Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області (вул. Добролюбова, буд. 4, м. Запоріжжя, 69006, ідентифікаційний код 20517550) про забезпечення позову, подану до пред`явлення позовної заяви до відповідача - Публічного акціонерного товариства Запоріжжяобленерго Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: вул. Сталеварів, буд. 14, м. Запоріжжя, 69035, поштова адреса: вул. Волгоградська, буд. 25, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 00130926)

Без повідомлення учасників справи

ВСТАНОВИВ

Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області звернулася до Господарського суду Запорізької області із заявою про забезпечення позову від 13.12.2021 № 310, про визнання недійсними дії, та просить вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Публічному акціонерному товариству Запоріжжяобленерго в особі Запорізьких міських електричних мереж вчиняти дії по відключенню електричної енергії об`єкту за адресою вул. Добролюбова, 4 в м Запоріжжя (Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області) у зв`язку з наявною заборгованістю за електричну енергію.

Згідно з протоколу щодо автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.12.2021 заяві присвоєно єдиний унікальний номер 908/3655/21 та передано для розгляду судді Азізбекян Т.А.

Заява Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області мотивована тим, що 09.12.2021 Публічним акціонерним товариством Запоріжжяобленерго видане попередження № 055-55.43/4365 із якого вбачається, що у зв`язку з наявною заборгованістю за недовраховану електричну енергію з 20.12.2021 буде припинене електропостачання електроенергії об`єкту за адресою вул. Добролюбова, 4 в м. Запоріжжя (Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області). Гімназія - це заклад освіти комунальної форми власності, яка, відповідно до Статуту, забезпечує отримання учнями (в школі навчається 1036 учнів) повної загальної середньої освіти, яка є обов`язковою відповідно до законодавства - як комунальний заклад освіти. Припинення електропостачання на підставі попередження, зокрема у зимовий час, призведе до порушення конституційних прав учнів на отримання повної загальної середньої освіти, а також до порушення прав Гімназії на надання освітніх послуг. Відповідно до ст. 5 Закону України Про освіту , державну політику у сфері освіти визначає Верховна Рада України. Держава створює умови для здобуття громадянської освіти. Постановою Верховної Ради України від 13.07.2000 № 1878-ІІІ заборонено всім органам державної виконавчої влади санкціонування відключення енерговодогазопостачання працюючим бюджетним закладам освіти та медицини у зв`язку з їх заборгованістю. Наказом міністерства охорони здоров`я України від 25.09.2020 № 2205 Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти встановлено, що у навчальних приміщеннях має бути передбачено систему загального штучного освітлення. Виконання даних норм є неможливим за умови припинення електропостачання.

Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області, посилаючись на положення Конституції України та Закону України Про освіту зазначає, що забезпечення позову до його пред`явлення є необхідним для запобігання порушення наступних прав:

- права на отримання повної загальної середньої освіти, гарантованого ст. 53 Конституції України та ст. 12 Закону України Про освіту ;

- права на повагу до гідності людини, гарантованого ст. 28 Конституції України та вищенаведеними нормами ст. 53 Закону України Про освіту ;

- права на безпечне освітнє середовище, гарантоване ст. 1 Закону України Про освіту ;

- права на надання освітніх послуг.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Відповідно до п. п. 3, 4 та ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову повинна містити, зокрема: предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (ч. 1 ст. 140 ГПК України). За змістом ч. 1 ст. 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Розглянувши заяву про забезпечення позову, подану до подання позовної заяви, оцінивши викладені обставини, суд дійшов до висновку, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Забезпечення позову є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, тому у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника; забезпечення збалансованості інтересів сторін; імовірність настання вищезазначених негативних наслідків в разі невжиття таких заходів. Оцінка ефективності заходу забезпечення позову здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник і майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Питання задоволення заяви про застосування заходів забезпечення позову вирішується судом в кожному конкретному випадку окремо, виходячи з характеру обставин справи, що дозволяють зробити висновок про те, що невжиття таких заходів матиме наслідки, визначені у ч. 2 ст. 136 ГПК України.

При вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Метою вжиття заходів щодо забезпечення позову є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду у випадку задоволення позову.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.

В немайнових спорах має досліджуватися, чи не призведе невжиття заявленого заходу забезпечення позову до порушення вимоги щодо справедливого та ефективного захисту порушених прав, оскільки позивач не зможе їх захистити в межах одного цього судового провадження за його позовом без нових звернень до суду.

Частиною 1 ст. 137 ГПК України встановлено, що позов забезпечується, зокрема, забороною відповідачу вчиняти певні дії.

Згідно зі статтями 73, 74 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Враховуючи викладені заявником обставини, суд приходить до висновку про наявність підстав для забезпечення позову, шляхом заборони Публічному акціонерному товариству Запоріжжяобленерго Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: вул. Сталеварів, буд. 14, м. Запоріжжя, 69035, поштова адреса: вул. Волгоградська, буд. 25, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 00130926) вчиняти дії по відключенню електричної енергії об`єкту за адресою вул. Добролюбова, 4 в м Запоріжжя (Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області, ідентифікаційний код 20517550) у зв`язку з наявною заборгованістю за електричну енергію.

Відповідно до положень ч. ч. 5, 6 ст. 140 ГПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. Про забезпечення позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення.

Керуючись ст.ст. 136, 137, 139 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

Заяву Запорізької гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області про забезпечення позову, подану до пред`явлення позовної заяви, задовольнити.

Вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони Публічному акціонерному товариству Запоріжжяобленерго Запорізьких міських електричних мереж (юридична адреса: вул. Сталеварів, буд. 14, м. Запоріжжя, 69035, поштова адреса: вул. Волгоградська, буд. 25, м. Запоріжжя, 69035, ідентифікаційний код 00130926) вчиняти дії по відключенню електричної енергії об`єкту за адресою вул. Добролюбова, 4 в м Запоріжжя (Запорізька гімназія № 31 Запорізької міської ради Запорізької області, ідентифікаційний код 20517550) у зв`язку з наявною заборгованістю за електричну енергію.

Примірник даної ухвали направити заявнику - Запорізькій гімназії № 31 Запорізької міської ради Запорізької області (вул. Добролюбова, буд. 4, м. Запоріжжя, 69006, ідентифікаційний код 20517550).

Дана ухвала відповідно до норм Закону України Про виконавче провадження є виконавчим документом, який набирає чинності з моменту його прийняття, тобто з 15.12.2021 і підлягає негайному виконанню незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох років, тобто до 15.12.2024.

Ухвала набирає законної сили з 15.12.2021 та може бути оскаржена, в порядку ст.ст. 255 - 257 ГПК України протягом десяти днів з дня підписання.

Ухвала підписана 16.12.2021.

Суддя Т.А. Азізбекян

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення15.12.2021
Оприлюднено20.12.2021
Номер документу101969021
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/3655/21

Постанова від 27.04.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 25.04.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 25.04.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 12.04.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Чус Оксана Володимирівна

Ухвала від 27.01.2022

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 15.12.2021

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Азізбекян Т.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні