Справа № 430/744/21
Провадження № 22-ц/810/890/21
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
17 грудня 2021 року м. Сєвєродонецьк
Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Лозко Ю.П. (суддя доповідач), Кострицького В.В., Луганської В.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Станично-Луганського районного суду Луганської області від 17 вересня 2021 року
у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації про видачу технічного паспорту на житловий будинок садибного типу,
встановив:
Рішенням Станично-Луганського районного суду Луганської області від 22 вересня 2021 року у задоволенні вищезазначених позовних вимог відмовлено в повному обсязі.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою, яка ухвалою Луганського апеляційного суду від 22 жовтня 2021 року була залишена без руху з підстав несплати судового збору.
01 листопада 2021 року на виконання ухвали Луганського апеляційного суду від 22 жовтня 2021 року від ОСОБА_1 до суду надійшла квитанція № 71 про сплату судового збору у сумі 681 грн, проте судовий збір був сплачений не в повному обсязі, за таких обставин, оскільки ОСОБА_1 необхідно було усунути недоліки зазначені вище, то апеляційний суд продовжив строк для усунення недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Луганського апеляційного суду від 22 жовтня 2021 року.
09 грудня 2021 року від скаржника до суду надійшла заява про звільнення від сплати судового збору або зменшити розмір судових витрат
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Статтею 123 ЦПК України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
Згідно ч.3 ст.124 ЦПК України, якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.
З матеріалів апеляційної скарги вбачається, що оскаржуване рішення суду ухвалене 17 вересня 2021 року. Повний текст оскаржуваного рішення складений 23 вересня 2021 року. Апеляційна скарга подана до Луганського апеляційного суду 12 жовтня 2021 року засобом поштового зв`язку, що підтверджується штампом на поштовому конверті.
Отже, апеляційна скарга подана з дотриманням строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Скаржник, ОСОБА_1 просить звільнити його від сплати судового збору або зменшити розмір судових витрат.
Розглянувши клопотання, суд вважає його таким, що підлягає частковому задоволенню, виходячи з такого.
Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Порядок сплати, розмір судового збору визначається у відповідності з Законом України Про судовий збір .
Відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Із системного аналізу ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України Про судовий збір вбачається, що єдиною підставою для зменшення розміру судового збору або звільнення від його сплати є врахування судом майнового стану сторони, і особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі ст. 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Разом з цим, у ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Як вбачається із клопотання про звільнення від сплати судового збору або зменшення розміру судових витрат, ОСОБА_1 зазначає, що він є пенсіонером за віком, внутрішньо-переміщеною особою та його майновий стан не дозволяє сплатити судовий збір у розмірі 1362 грн. На підтвердження тяжкого майнового стану ОСОБА_1 надавав до суду довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку з Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі Луганської області про доходи за період з 01 грудня 2020 року по 31 травня 2021 року.
Слід зазначити, що належними та достатніми доказами, які свідчать про майновий стан відповідача є довідка про доходи позивача-фізичної особи за попередній календарний рік, тобто довідка про доходи за 2020 рік, яка підтверджує, що розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу, видана податковою службою, та інші докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі як то передбачено ст.8 Закону України Про судовий збір .
Приймаючи до уваги зазначене, суд вважає, що зазначені позивачем обставини з посиланням на докази є підставою для зменшення сплати судового збору, тому суд вважає за можливе зменшити розмір судового зборуОСОБА_1 , який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги до фактично сплаченого апелянтом, а саме 681 грн.
Форма і зміст апеляційної скарги відповідає вимогам ст. 356 ЦПК України.
Підстав для повернення апеляційної скарги, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження або повернення справи до суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст. ст. 354, 359 ЦПК України,
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення або зменшення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Станично-Луганського районного суду Луганської області від 17 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації про видачу технічного паспорту на житловий будинок садибного типу задовольнити частково.
Зменшити розмір судових витрат, належних до сплати за подання апеляційної скарги до 681 грн.
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Станично-Луганського районного суду Луганської області від 17 вересня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації про видачу технічного паспорту на житловий будинок садибного типу.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати скаржнику.
Копію ухвали про відкриття апеляційного провадження та копію апеляційної скарги з доданими до неї матеріалами надіслати іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи право подати до Луганського апеляційного суду відзив на апеляційну скаргу у письмовій формі у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали та апеляційної скарги, який за формою і змістом має відповідати ст. 360 ЦПК України, із одночасним наданням доказів надсилання (надання) копії цього відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції (ч. 3ст. 360 ЦПК України).
Витребувати із Станично-Луганського районного суду Луганської області цивільну справу за 430/744/21 шляхом надіслання вказаної справи на адресу Луганського апеляційного суду у найкоротший строк.
Звернути увагу учасників процесу, що з 05 жовтня 2021 року почали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС - Електронний кабінет , Електронний суд , підсистема відеоконференцзв`язку. З початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС відповідно до п. 6 ст. 14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Підсистема Електронний суд забезпечує можливість користувачам створювати та надсилати в електронному вигляді процесуальні чи інші документи до суду, а також отримувати інформацію про стан і результати розгляду таких документів чи інші документи. З інструкціями та рекомендаціями з приводу реєстрації в ЄСІТС можна ознайомитися за веб-посиланням - https://wiki.court.gov.ua.
Повідомити учасників справи, що в умовах обмежувальних заходів на час карантину та з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, всі документи (заяви, відзив на апеляційну скаргу, відповідь на відзив, клопотання, тощо) можливо подавати до суду в електронному вигляді на електронну адресу суду (е-mail: inbox@lga.court.gov.ua) з використанням власного електронного цифрового підпису; через особистий кабінет в системі Електронний суд (https://cabinet.court.gov.ua/login); поштою (93404, м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 16), факсом (06452-4-22-13).
Інформацію щодо справи, яка розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет - https://court.gov.ua/fair/sud4810/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді Ю.П. Лозко
В.В. Кострицький
В.М. Луганська
Суд | Луганський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2021 |
Оприлюднено | 21.12.2021 |
Номер документу | 102043693 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Луганський апеляційний суд
Лозко Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні