Суворовський районний суд міста Одеси
Справа №504/3304/19
Провадження №1-кп/523/523/21
У Х В А Л А
І ме не м У кр аї ни
17.12.2021 року м. Одеса
Суворовський районний суд м. Одеси під головуванням судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора Доброславської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 , обвинуваченого та його захисника адвоката ОСОБА_4 , під час судового розгляду у відкритому засіданні, в приміщенні суду, кримінального провадження із звинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_5 обвинувачується: в заволодінні грошима відділу освіти Лиманської районної державної адміністрації Одеської області в розмірі 81153,72 грн, в період з 22 вересня 2017 року до 26 грудня 2017 року, шляхом зловживання своїм службовим становищем директора ТОВ «Проммонтаж 29»; а також у складанні та видачі цією ж службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.
Прокурором заявлено клопотання про виклик в судове засідання свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 для проведення першою особою впізнання другої особи.
В обґрунтування клопотання прокурор зазначає про зміну показань в суді свідком ОСОБА_7 в порівнянні від показань цієї ж особи під час досудового розслідування - в частині виконання обов`язків при проведенні капітального ремонту Олександрівської ЗОШ. На думку прокурора неправдивість показань в суді свідка ОСОБА_7 можливо довести шляхом пред`явлення його для впізнання свідку ОСОБА_6 .
З`ясувавши заперечення сторони захисту, суд не знаходить достатніх підстав для задоволення клопотання прокурора, виходячи із наступного.
Положеннями ст.355 КПК України передбачено, що свідкові під час судового розгляду може бути пред`явлена для впізнання особа, після того ,як цейсвідок підчас допитувкаже наознаки,за якимивін можевпізнати особу. Під час пред`явлення особи для впізнання особа, яка впізнає, повинна зазначити, чи впізнає вона особу і за якими саме ознаками.
Водночас, показання учасників кримінального провадження суд отримує усно (ч.1 ст.23 КПК України), а тому протокол допиту свідка слідчим не є джерелом доказу для доведення винуватості чи невинуватості особи під час судового розгляду.
Свідок ОСОБА_7 був допитаним в суді ще 11 лютого 2020 року, а свідок ОСОБА_6 04 березня 2020 року, за участю прокурора ОСОБА_3 , а відтак останній, встановивши понад 21 календарний місяць назад можливу невідповідність показань в суді свідка ОСОБА_7 , в порівнянні від показань цього ж свідка під час досудового розслідування, за цей тривалий час вправі був не лише внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ч.1 ст.214 КПК України), а й отримати остаточне правове рішення за результатами досудового розслідування (дізнання) такого кримінального провадження, в якому можливо було провести безліч процесуальних дій, в тому числі і впізнання особи.
З незрозумілих причин таких процесуальних дій прокурором здійснено не було. Досудовим розслідуванням (дізнанням), судовим розглядом факт завідомо неправдивих показань свідком ОСОБА_7 в чинному кримінальному провадженні не доведено.
Окрім того, судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, крім випадків зміни прокурором обвинувачення, висунення додаткового обвинувачення, відмови від підтримання державного обвинувачення, початку провадження щодо юридичної особи . З метою ухвалення справедливого судового рішення та захисту прав людини і її основоположних свобод суд має право вийти за межі висунутого обвинувачення, зазначеного в обвинувальному акті, лише в частині зміни правової кваліфікації кримінального правопорушення, якщо це покращує становище особи, стосовно якої здійснюється кримінальне провадження (ст.337 КПК України).
Суд констатує, що в даному кримінальному провадженні обвинувачення висунуте ОСОБА_5 , а не ОСОБА_7 , а тому суд не зобов`язаний проводити судовий розгляд щодо останньої особи, що також обумовить можливе недотримання розумних строків судового розгляду даного кримінального провадження (ст.28 КПК України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23,28,214,337,350,355 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
В задоволенні клопотання прокурора Доброславської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 в кримінальному провадженні із звинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України, про виклик в судове засідання свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 для проведення першою особою впізнання другої особи відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102047047 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Суворовський районний суд м.Одеси
Деркачов О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні