Ухвала
Іменем України
20 грудня 2021 року
м. Київ
справа № 462/2852/20
провадження № 51-5892 ск 21
Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 на вирок Залізничного районного суду м. Львова від 02 червня 2021року та ухвалу Львівського апеляційного суду від 28 вересня 2021 року щодо ОСОБА_5 ,
встановив:
Як убачається із касаційної скарги та доданих до неї копій судових рішень, вироком Залізничного районного суду м. Львова від 02 червня 2021 року ОСОБА_5 засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки. На підставі ст.75 КК Українизвільнено ОСОБА_5 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3роки.
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 28 вересня 2021 року вирок районного суду залишено без зміни.
Потерпіла ОСОБА_4 звернулася із касаційною скаргою,в якій порушує питання про перегляд рішень суду першої та апеляційної інстанцій щодо засудженого.
Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам ст. 427 КПК України, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу подано без додержання вимог зазначеної статті.
Відповідно до п. 5 ч. 2ст. 427 КПК України касаційна скарга має містити вимоги особи, яка подає касаційну скаргу.
Згідност. 436 КПК України, згідно з якими суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право:залишити судове рішення без зміни, а касаційну скаргу - без задоволення; скасувати судове рішення і призначити новий розгляд у суді першої чи апеляційної інстанції; скасувати судове рішення і закрити кримінальне провадження; змінити судове рішення.
Натомість, у прохальній частині касаційної скарги потерпіла просить змінити вирок Залізничного районного суду м.Львова від 02 червня 2021року в частині призначеного засудженому за ч. 3 ст. 185 КК України покарання та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 6 років, без застосування ст. 75 КК України.
Таким чином прохання потерпілої до суду касаційної інстанції містить протиріччя при обґрунтуванні скарги, оскільки воно суперечить положенням ст. 437 КПК Українищодо недопустимості погіршення касаційним судом становища засудженого та сформульоване не у відповідності до ст. 436 КПК України, яка визначає повноваження суду касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги, оскільки потерпіла не зазначає, яке рішення має прийняти суд касаційної інстанції щодо рішення суду апеляційної інстанції, а скасування чи зміна рішення суду першої інстанції без скасування зміни рішення суду апеляційної інстанції не передбачено чинним кримінальним процесуальним законодавством.
Крім того, згідно з п. 7 ч. 1ст. 425 КПК України, потерпілий має право подати касаційну скаргу, оскарживши судове рішення у частині, що стосується його інтересів, але в межах вимог, заявлених ним в суді першої інстанції.
Проте, з обґрунтування в касаційній скарзі не вбачається, яких інтересів потерпілої стосуються оскаржені судові рішення стосовно призначеного засудженому виду та розміру покарання з огляду на вимоги, заявлені нею в суді першої інстанції.
Вказані порушення перешкоджають вирішенню питання про відкриття касаційного провадження.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 429 КПК України суд касаційної інстанції, встановивши, що касаційну скаргу подано без додержання вимог, передбачених статтею 427 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення касаційної скарги без руху.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 429 КПК України залишення касаційної скарги без руху або її повернення не позбавляє права повторного звернення до суду касаційної інстанції в порядку, передбаченому цим Кодексом, у межах строку на касаційне оскарження, шляхом подання виправленої касаційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 1 ст. 429 КПК України, Суд
постановив:
Касаційну скаргу потерпілої ОСОБА_4 залишити без руху та встановити строк для усунення недоліків десять днів із дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали касаційну скаргу буде повернуто особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102050906 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні