Ухвала
від 20.12.2021 по справі 920/1355/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

21.12.2021м. СумиСправа № 920/1355/21

Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., розглянувши матеріали позовної заяви № 01-16/7/1521 від 10.12.2021 (вх. № 4411 від 13.12.2021)

за позовом: Комунального некомерційного підприємства Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (40031, м. Суми, вул. Ковпака, 22, код ЄДРПОУ 03338126)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Енера Суми» (40004, м. Суми, вул. Реміснича, 35, код ЄДРПОУ 41884537)

про визнання додаткової угоди нікчемною,

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду звернувся позивач з позовом, у якому просить суд визнати додаткову угоду № 8 від 30.12.2020 до договору постачання електричної енергії споживачу № 161381 від 06.01.2020 нікчемною та стягнути витрати по сплаті судового збору.

Ухвалою суду від 17.12.2021 позовна заява залишена без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання суду інформації про наявність у позивача чи іншої особи оригіналів документів, які позивачем подано у копіях, до 04.01.2022, але не більше десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.

20.12.2021 судом отримано заяву представника позивача та надано докази усунення недоліків позовної заяви.

Відтак, заявником усунено недоліки позовної заяви, які мали місце при її поданні.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 Господарського процессуального кодексу України (далі ГПК України) якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

У прохальній частині позову позивач просить суд справу розглядати в порядку спрошеного позовного провадження.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України).

Відповідно до частин першої - п`ятої статті 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 ГПК України позивач має право в позовній заяві заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається цим Кодексом.

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. ч. 1-3 ст. 247 ГПК України).

Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 250 ГПК Ураїни, у випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Враховуючи характер спірних правовідносин, складність справи з урахуванням конкретних обставин справи, суд вважає за недоцільне проводити розгляд справи у спрощеному позовному провадженні та відкрити провадження у справі у порядку загального позовного провадження з призначенням підготовчого засідання.

Керуючись ст. ст. 12, 120, 176, 177, 182 Господарського процесуального кодексу України, суд,

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження відмовити.

2. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 920/1355/21 в порядку загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання на 20.01.2022 , 10:00. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка Тараса, 18/1, 1-й поверх, зал судового засідання № 3.

4. Встановити строк відповідачу подати відзив на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України до 11.01.2022 .

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

До відзиву додаються:1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем;2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.

5. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ст. 165 ГПК України).

6. Встановити строк позивачу подати відповідь на відзивв з дотриманням правил, що встановлені частинами третьою - шостою статті 165 цього Кодексу до 19.01.2022 .

7. Повідомити сторін про право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема, поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EasyCon відповідно до ст. 197 ГПК України.

8. Копію ухвали направити сторонам у справі.

9. Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили в день її винесення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: htps://court.gov.ua/sud5021/.

Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до частин 6-7 статті 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування, суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки та особи, які провадять клірингову діяльність у значенні, наведеному в Законі України Про рики капіталу та організовані товарні ринки , реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку . Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Суддя В.В. Яковенко

Дата ухвалення рішення20.12.2021
Оприлюднено22.12.2021

Судовий реєстр по справі —920/1355/21

Рішення від 23.05.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 09.05.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 25.04.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 19.01.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.12.2021

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні