КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/7309/21
Провадження № 2/552/2806/21
У Х В А Л А
24.12.2021 року суддя Київського районного суду м. Полтави Кузіна Ж.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , треті особи: Одеське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз ПАТ Укртрансгаз , Будівельно-монтажне управління БМФ Укргазпромбуд Дочірньої компанії Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , Спеціалізоване будівельно-монтажне управління Філії БМ Фірма Укргазпробуд Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз про поновлення процесуального строку про стягнення завданої моральної та матеріальної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
До Київського районного суду м. Полтави надійшла позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , треті особи: Одеське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз ПАТ Укртрансгаз , Будівельно-монтажне управління БМФ Укргазпромбуд Дочірньої компанії Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , Спеціалізоване будівельно-монтажне управління Філії БМ Фірма Укргазпробуд Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз про поновлення процесуального строку про стягнення завданої моральної та матеріальної шкоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 28 ЦПК України позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення злочину, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Позивачі звертаючись до Київського районного суду м. Полтави зазначають своє місце проживання АДРЕСА_1 .
Відповідно до норм п.4,7 Постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207 Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов`язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює реєстрацію місця проживання за однією з цих адрес за власним вибором. За адресою зареєстрованого місця проживання з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.
Як убачається з копії паспорта, ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 , що територіально належить до Шевченківського району м. Полтави та відноситься до територіальної юрисдикції Октябрського районного суду м. Полтави.
Також, згідно копії паспорта ОСОБА_2 , останнє відоме місце реєстрації позивача за адресою АДРЕСА_3 , що територіально належить до Шевченківського району м. Полтави та відноситься до територіальної юрисдикції Октябрського районного суду м. Полтави.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Європейський суд з прав людини, вирішуючи питання про дотримання права на справедливий суд, передбаченого пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, у контексті оцінки дій сторони в справі, спрямованих на захист свого права, або її бездіяльності, дійшов з урахуванням принципів, що випливають з прецедентної практики Суду, висновків про те, що: одним із фундаментальних аспектів верховенства права є принцип юридичної визначеності; право на суд не є абсолютним, воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави; сторона в розумні інтервали часу має вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їй судового провадження; право на вчинення процесуальних дій стороною або щодо певної сторони не є необмеженим, позаяк обмежується, зокрема, необхідністю дотримання прав іншої сторони в процесі та власне необхідністю забезпечити дотримання права на справедливий суд у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції (рішення від 19.06.2001 у справі Креуз проти Польщі (п.п. 52, 53, 57 та ін.); рішення від 03.04.2008 у справі Пономарьов проти України (п.п. 40, 41, 42 та ін.).
Нормою п. 1 ч.1 ст.31 ЦПК України визначено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України, передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим кодексом підсудністю, здійснюється на підставі підстави ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження.
Відповідно до ст.32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
За таких обставин, цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , треті особи: Одеське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз ПАТ Укртрансгаз , Будівельно-монтажне управління БМФ Укргазпромбуд Дочірньої компанії Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , Спеціалізоване будівельно-монтажне управління Філії БМ Фірма Укргазпробуд Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз про поновлення процесуального строку про стягнення завданої моральної та матеріальної шкоди підлягає передачі на розгляд до Октябрського районного суду м. Полтави.
Керуючись ст.ст. 28, 31 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , треті особи: Одеське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів Прикарпаттрансгаз ПАТ Укртрансгаз , Будівельно-монтажне управління БМФ Укргазпромбуд Дочірньої компанії Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз , Спеціалізоване будівельно-монтажне управління Філії БМ Фірма Укргазпробуд Публічного акціонерного товариства Укртрансгаз про поновлення процесуального строку про стягнення завданої моральної та матеріальної шкоди передати на розгляд до Октябрського районного суду м. Полтави.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передача справи здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя Ж.В.Кузіна
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2021 |
Оприлюднено | 24.12.2021 |
Номер документу | 102186943 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні