Справа № 752/20694/19
Провадження № 2/752/1369/21
У Х В А Л А
22 грудня 2021 року суддя Голосіївського районного суду м. Києва Плахотнюк К.Г., за участі секретаря судового засіданняБондар І.Ю., вирішивши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, справу за позовом ОСОБА_1 до малого приватного підприємства ЩАД про відшкодування майнових та моральних збитків,-
встановив:
04.10.2019 року ОСОБА_1 звернулася до Голосіївського районного суду міста Києва з позовом до малого приватного підприємства ЩАД про відшкодування майнових та моральних збитків.
18.11.2019 року провадження у зазначеній вище справі відкрито за правилами загального позовного провадження, з призначенням підготовчого засідання.
Під час розгляду справи про визнання фізичної особи недієздатною, судом було з`ясовано, що позивачка ОСОБА_1 є присяжною Голосіївького районного суду міста Києва, що підтверджується протоколом автоматичного визначення присяжних у межах справи № 752/14453/17, у зв`язку з чим справа за її ж позовом має бути направлена до Київського апеляційного суду для визначення підсудності,
Будучи присутньою у підготовчому засіданні 22.12.2021 року позивачка ОСОБА_1 підтвердила, що вона дійсно є присяжною Голосіївського районного суду міста Києва, та не заперечувала щодо направлення справи до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.
Відповідач мале приватне підприємство ЩАД у судовому засіаднні відсутній, його відсутність не перешкоджає вирішенню питання про направлення справи до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Як убачається зі змісту рішення постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції від 07.07.2020 року № 20/9099 Київська міська рада вирішила доповнити додаток до рішення Київської міської ради від 19.12.2019 року № 506/8079 "Про затвердження списку присяжних Голосіївського районного суду міста Києва" пунктами 16-18 наступного змісту, зокрема: " ОСОБА_1 ". Контроль за виконанням рішення покладено на постійну комісію Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції.
Відповідно до статті 63 Закону України Про судоустрій і статус суддів присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя. Присяжні виконують обов`язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомої статті 56 цього Закону.
Згідно з частиною 2 ст. 34 ЦПК України, у випадках, встановлених цим Кодексом, цивільні справи у судах першої інстанції розглядаються колегією у складі одного судді і двох присяжних, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.
Згідно п. 12 висновку №1 (2001) Консультативної ради європейських суддів для Комітету Міністрів Ради Європи про стандарти незалежності судових органів та незмінюваність суддів, незалежність судової влади означає повну неупередженість із боку суддів. При винесенні судових рішень відносно сторін у судовому розгляді, судді повинні бути безсторонніми, а саме: вільними від будь-яких зв`язків, прихильності чи упередження, що впливає або може сприйматися як таке, що впливає на здатність судді приймати незалежні рішення. В цьому випадку незалежність судової влади є втіленням загального принципу: ніхто не може бути суддею у власній справі . Значення цього принципу виходить далеко за конкретні інтереси певної сторони в будь-якій суперечці.
Судова влада повинна користуватися довірою не тільки з боку сторін по конкретній справі, але й з боку суспільства в цілому. І суддя повинен не тільки бути реально вільним від будь-якого невідповідного упередження або впливу, але він або вона повинні бути вільними від цього й в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана.
Відповідно до частини 1 ст. 26 ЦПК України, підсудність справи, у якій однією зі сторін є суд або суддя суду, до підсудності якого віднесена ця справа за загальними правилами, визначається ухвалою суду вищої інстанції, постановленою без повідомлення сторін.
Враховуючи, що цивільним процесуальним законом встановлено спеціальний порядок визначення підсудності цивільних справ у яких однією із сторін є суд або суддя та передбачено право присяжного вирішувати справи у складі колегії суду, залучатися до здійснення правосуддя, цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до малого приватного підприємства ЩАД про відшкодування майнових та моральних збитків перебуває у провадженні судді Голосіївського районного суду м. Києва, позивач у якій є присяжним Голосіївського районного суду м. Києва, відтак суд вбачає підстави для направлення зазначеної справи до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.
На підставі викладеного, керуючись ст. 26, 258, 260, 353 ЦПК України, -
ухвалив:
матеріали справи №752/20694/19, за позовом ОСОБА_1 до малого приватного підприємства ЩАД про відшкодування майнових та моральних збитків, направити до Київського апеляційного суду для визначення підсудності.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: К.Г. Плахотнюк
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2021 |
Оприлюднено | 24.12.2021 |
Номер документу | 102187793 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні