Номер провадження: 11-п/813/608/21
Номер справи місцевого суду: 492/115/20
Головуючий у першій інстанції
Доповідач ОСОБА_1
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.12.2021 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання голови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_5 про направлення до іншого суду кримінального провадження №42018161240000010 від 16.01.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_6 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України,
встановив:
До Одеського апеляційного суду звернувся голова Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_5 з поданням про направлення до іншого суду кримінального провадження №42018161240000010 від 16.01.2018 року за обвинуваченням ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України.
Подання мотивоване тим, що автоматизований розподіл вказаного кримінального провадження, в порядку передбаченому ч. 3 ст. 35 КПК України, не відбувся, оскільки не вистачило потрібної кількості суддів.
Учасники судового провадження, в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду подання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 34 КПК України про час та місце розгляду подання чи клопотання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомляються учасники судового провадження, проте їх неприбуття не перешкоджає розгляду питання.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Таким чином, апеляційний суд вважає, що оскільки учасники судового розгляду, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду подання, в судове засідання не з`явилися, письмових заяв про відкладення розгляду подання, з наведенням поважних причин неможливості явки в судове засідання, не надали, подання має бути розглянуто у відсутності зазначених осіб, відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, без фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи подання та матеріали провадження, апеляційний суд доходить висновку про таке.
Частиною 1 ст. 32 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
Згідно ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання.
Приписами ч. 2 ст. 31 КПК України передбачено, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів.
Так, в поданні голова Ізмаїльськогоміськрайонного судуОдеської області ОСОБА_5 ставить питання про направлення кримінального провадження відносно обвинуваченої ОСОБА_6 , з тих підстав, що у Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області неможливо утворити колегіальний склад суду у складі трьох суддів.
Зокрема, в подані зазначено, що у Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області судді ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які визначенні суддями з розгляду кримінальних справ, не можуть брати участь, так як вже у зазначеному кримінальному провадженні приймали участь.
З отриманої апеляційним судом довідки про наявність на робочих місцях суддів Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області вбачається, що кримінальні справи у судді розглядаються суддями ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Таким чином, у Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області неможливо утворити колегіальний склад суду для судового розгляду вищезазначеного кримінального провадження.
З урахування наведеного, апеляційний суд вважає, що подання голови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_5 про направлення кримінального провадження до іншого суду підлягає задоволенню.
При направленні даного кримінального провадження до іншого суду, апеляційний суд враховує те, що станом на 23.12.2021 року найбільш територіально наближеним до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області, з яким також налагоджене зручне транспортне сполучення, є саме Болградський районний суд Одеської області, а кількість суддів на робочому місці з повноваженнями, які можуть відправляти правосуддя по розгляду кримінальних справ становить 4 суддів.
Враховуючи те, що на даний час в Ізмаїльському міськрайонному суді Одеської області неможливо утворити склад суду для розгляду зазначеного кримінального провадження, апеляційний суд вважає, що подання голови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_5 підлягає задоволенню, а обвинувальний акт з матеріалами провадження необхідно направити для розгляду до Болградського районного суду Одеської області.
Керуючись статтями 32, 34, 405, 419, 532 КПК України, апеляційний суд,
постановив:
Подання голови Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_5 - задовольнити.
Кримінальне провадження№42018161240000010від 16.01.2018року заобвинуваченням ОСОБА_6 ,у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.366,ч.5ст.191КК України,направити для розгляду до Болградського районного суду Одеської області.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді Одеського апеляційного суду
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2021 |
Оприлюднено | 03.02.2023 |
Номер документу | 102209874 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Одеський апеляційний суд
Журавльов О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні