Ухвала
від 24.12.2021 по справі 906/1390/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

УХВАЛА

"24" грудня 2021 р. м. Житомир Справа № 906/1390/21

Господарський суд Житомирської області у складі судді Кравець С.Г.,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест"

від 20.12.2021 про забезпечення позову у справі

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" (м.Хмельницький)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант ТД" (м.Житомир)

про розірвання договору поставки та стягнення 220948,61грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" звернулося до Господарського суду Житомирської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант ТД" про:

- розірвання договору поставки №18/10-06 від 10.06.2021, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Атлант ТД";

- стягнення 220948,61грн з яких: 217099,26грн попередньої оплати, 1023,92грн 3% річних та 2825,43грн інфляційних втрат, а також судових витрат.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором поставки №18/10-06 від 10.06.2021.

Разом з позовною заявою позивачем було подано заяву від 20.12.2021 про забезпечення позову, відповідно до якої останній просить вжити заходи до забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти ТОВ "Атлант ТД" в межах заявленої у позовній заяві суми - 220948,71грн, в тому числі, але не виключно на відомому заявникові рахунку НОМЕР_1 в КБ "Приватбанк".

Дослідивши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" від 20.12.2021 про забезпечення позову, суд вважає за необхідне зазначити таке.

В заяві про забезпечення позову представник позивача посилається на те, що виконання в майбутньому судового рішення у цій справі, у разі задоволення судом позовних вимог, безпосередньо залежить від тієї обставини чи матиме відповідач необхідну суму грошових коштів, а тому вважає, що застосування обраного позивачем заходу забезпечення позову шляхом накладення арешту, безпосередньо пов`язано із предметом позову. Вказує, що адекватність такого заходу забезпечення позову, як накладення арешту на грошові кошти відповідача у межах ціни позову полягає у тому, що такі дії, у разі задоволення позову, забезпечать реальне виконання судового рішення.

Зазначає, що до позовної заяви додаються докази перерахування позивачем коштів відповідачу - ТОВ "АТЛАНТ ТД" у розмірі 220948,71грн, повернення яких є предметом спору, накладення арешту на які, у межах цієї суми, забезпечить збалансованість інтересів сторін, оскільки надасть можливість виконати рішення у разі задоволення позову та не призведе до втручання у господарську діяльність відповідача, а лише запровадить тимчасові обмеження щодо користування цими коштами відповідачем задля запобігання перешкод у виконанні рішення суду у разі задоволення позову.

Процесуальні підстави для застосування заходів забезпечення позову визначає стаття 136 ГПК України, згідно з положеннями якої, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Частиною 1 статті 137 ГПК України визначено, що позов забезпечується, зокрема, накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Відповідно до ч.1 ст.140 ГПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Інститут вжиття заходів забезпечення позову є одним із механізмів забезпечення ефективного юридичного захисту.

Тобто, забезпечення позову за правовою природою є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, метою якого є уникнення можливого порушення в майбутньому прав та охоронюваних законом інтересів позивача, а також можливість реального виконання рішення суду та уникнення будь-яких труднощів при виконанні у випадку задоволення позову.

Виходячи з положень статей 136, 137 ГПК України, при вирішенні питання про вжиття заходів забезпечення позову, господарський суд має оцінити обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням таких умов: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між заявленим заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги; ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду, ймовірності ускладнення чи не поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, у разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.

Співмірність передбачає співвідношення господарським судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду та наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Обранням належного заходу забезпечення позову дотримується принцип співвіднесення виду заходу забезпечення позову із вимогами позивача, чим врешті досягаються: збалансованість інтересів сторін та інших учасників судового процесу під час вирішення спору, фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову та, як наслідок, ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача без порушення або безпідставного обмеження при цьому прав та охоронюваних інтересів інших учасників справи.

Під час вирішення питання про вжиття заходів щодо забезпечення позову необхідно дотримуватися принципу їх співмірності із заявленими позивачем вимогами. Заходи щодо забезпечення позову можуть бути вжиті судом лише в межах предмета позову та такими заходами не повинні порушуватися права осіб, що не є учасниками справи, застосовуватися обмеження, не пов`язані з предметом спору.

Таким чином, звертаючись з відповідною заявою, позивач повинен обґрунтувати імовірність утруднення виконання рішення або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів - саме з урахуванням предмета позову і неможливість виконання позовних вимог у випадку їх задоволення.

З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 74 ГПК України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

Здійснивши оцінку доводів позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням вимог розумності, обґрунтованості і адекватності, суд враховує, що предметом даного позову є вимога Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" про розірвання договору поставки №18/10-06 від 10.06.2021 та стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант ТД" грошових коштів у сумі 220948,61грн. При цьому суд відзначає, що наявність/відсутність обставин, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, в тому числі, наявність/відсутність боргу, у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за укладеним між сторонами договором поставки №18/10-06 від 10.06.2021, суд встановлює під час розгляду справи по суті, а тому несплата відповідачем заявленої до стягнення суми коштів автоматично не свідчить про їх відсутність у відповідача або його ухилення від погашення боргу, а є, в першу чергу, свідченням наявності між сторонами спору.

Між цим, як вбачається зі змісту заяви про забезпечення позову, остання ґрунтується на доводах заявника щодо недобросовісної поведінки відповідача та можливого уникнення в подальшому виконання рішення за позовними вимогами Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест". Однак, заявником не надано доказів того, що у Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант ТД" відсутні грошові кошти у достатній кількості для їх сплати позивачу у випадку задоволення позову, чи ним вчиняються дії по виведенню грошових коштів з рахунків товариства, чи будь-які інші дії, в тому числі, по підготовці до відчуження належного йому майна або його продажу.

Отже, заявником не подано доказів які б свідчили про те, що майно, яке є у відповідача на момент звернення з заявою про вжиття заходів забезпечення позову, у тому числі грошові кошти, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.

Наведені, в заяві про забезпечення позову, доводи позивача ґрунтуються лише на припущеннях останнього. Однак такі припущення щодо можливості вчинення дій відповідачем з метою уникнення відповідальності за невиконання договірних зобов`язань перед Товариством з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" документально не підтверджені. А серед доданих до заяви про забезпечення позову документів відсутні будь-які докази, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі.

Таким чином, позивачем не наведено жодних достатніх підстав та не надано доказів, які б свідчили, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Оцінивши обґрунтованість доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" від 20.12.2021 про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідача. Враховуючи викладене, у задоволенні заяви про забезпечення позову суд відмовляє.

Керуючись статтями 136, 137, 140, 233-235 ГПК України, господарський суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес-Сіті Інвест" від 20.12.2021 про забезпечення позову у справі №906/1390/21 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена.

Повний текст ухвали складено 24.12.2021.

Суддя Кравець С.Г.

Друк:

1 - до справи,

2,3 - сторонам (рек. з пов.),

на електронну пошту: oksana.storoshchuk@gmail.com

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.12.2021
Оприлюднено26.12.2021
Номер документу102216209
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1390/21

Рішення від 15.05.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 27.03.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 23.03.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 24.01.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 21.01.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 24.12.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

Ухвала від 24.12.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Кравець С.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні