Ухвала
від 24.12.2021 по справі 216/2646/21
ЦЕНТРАЛЬНО-МІСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 216/2646/21

Провадження 1-кс/216/2990/21

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

24.12.2021 року м. Кривий Ріг

Дніпропетровської області

Слідчий суддя Центрально - Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до документів, по матеріалам досудового розслідування № 12021040230000262 від 18.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

23 грудня 2021 року слідчий СВ Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів.

Клопотання мотивоване тим, що слідчим відділом КриворізькогоВП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021040230000262 від 18.02.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 191 КК України.

Попередньо встановлено,що протягом2018-2019років службовіособи ІНФОРМАЦІЯ_1 затвердили кошториснудокументацію пооб`єкту реконструкціявуличної освітлювальноїмережи ззастосуванням енергозберігаючихтехнологій.При цьому,останні впорушення норм п. 5.5 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва», що поточні ціни на матеріальні ресурси на стадії кошторисної документації приймаються за даними замовника за обґрунтованою (як правило, найменшою при всіх рівних характеристиках) ціною матеріальних ресурсів на підставі проведеного аналізу поточних цін на ринку будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у регіоні, затвердили кошторисну документацію в яку було внесено завищені ціни на матеріальні ресурси.

В подальшому було підписано договір підряду №64 від 24.09.2018 року, при цьому, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 було затверджено договірну ціну до договору, в яку внесено завищені ціни на основні матеріальні ресурси, що використовуються в ході виконання робіт. Різниця між цінами на основні матеріальні ресурси що містяться в кошторисній документації та середньо ринковими цінами на ті ж самі ресурси складає близько 100 000 грн.

Зокрема завищено ціну на наступні основні матеріальні ресурси:

- світильник вуличний LED 30W ціна в кошторисі 1005,8 грн. за штуку, середньо ринкова ціна 450-550 грн. за штуку;

- самонесущий ізольований провід СІП-5 2*16 ціна в кошторисі 21232,04 грн. за 1000м, середньо ринкова ціна 1168 грн. за 1000м,

Враховуючи вищевикладене а також те, що відповідно до п.5.2 ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» - поточні ціни на трудові та матеріально-технічні ресурси в інвесторській кошторисній документації приймаються за даними замовника або, за його дорученням, з інших джерел, в органах досудового розслідування є обґрунтована підозра вважати, що в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, а саме внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення документів, а також складання і видача завідомо неправдивих документів.

Таким чином, орган досудового розслідування, з урахуванням правової кваліфікації кримінального правопорушення, яка визначена за ознаками привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто за ч.2 ст.191 КК України, вважає, що наявна обґрунтована підозра, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » мають безпосередню причетність до обставин кримінального правопорушення.

Відповідно до вилучених 16.06.2021 у ІНФОРМАЦІЯ_4 документів встановлено, що згідно договору №64 від 24.09.2018, виданих рахунків, платіжних доручень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » має банківський рахунок у ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » № НОМЕР_2 .

Так, в органа досудового розслідування виникла необхідність у встановленні та дослідженні відомостей про рух коштів, які отримані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від ІНФОРМАЦІЯ_6 в якості оплати за роботи за договором №64 від 17.10.2018 та №65 від 24.09.2018, оскільки є обґрунтовані підстави вважати, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » мають причетність до завищення вартості робіт з реконструкції вуличної освітлювальної мережі з застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Зелений Гай вул. Миру, вул. Ставкова, вул. Молодіжна, вул. Полігонна, вул. Затишна, вул. Кражана В., вул. Набережна Криворізького району Дніпропетровської області та з реконструкції вуличної освітлювальної мережі із застосуванням енергозберігаючих технологій в с. Зелений Луг вул. Степова, вул. Волошкова, вул. Залізнична Криворізького району Дніпропетровської області.

Під час розслідування для встановлення відомостей про обставини кримінального правопорушення, які можуть бути використанні як речові докази, виникла необхідність в здійсненні тимчасового доступу до речей і документів за рахунками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) № НОМЕР_2 , місцем знаходження якого є адреса: АДРЕСА_1 , а саме до наступних документів:

-юридична справа, в тому числі, установчі та реєстраційні документи, заяви на відкриття (закриття) рахунків в національній та іноземній валютах, заяви та інші документи на видачу пластикових карт, картки із зразками підписів і відбитками печаток, договори на розрахунково-касове обслуговування, договори на обслуговування в системі «Клієнт-банк», акти прийому-передачі програмного продукту, копії документів особистості засновників та посадових осіб підприємства, довіреності на право керування рахунком і розпорядження грошовими коштами, що знаходяться на ньому;

-роздруківки реєстрів платіжних документів, що відображають рух грошових коштів за період часу 01.01.2018-01.01.2019 із зазначенням наступних відомостей: дата надходження (перерахування), МФО, номер рахунку, номер платіжного документа, найменування підприємства, код ОКПО, сума, призначення платежу по рахунку на паперовому носії та в електронному вигляді; документи, що стали підставою для видачі готівкових грошових коштів з рахунку (чеки, квитанції, видаткові ордери, договори тощо) за період часу 01.01.2018-01.01.2019.

Без проведення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » та мають відношення для встановлення обставин кримінального правопорушення, іншим способом неможливо збирання доказів вчинення кримінального правопорушення особами, причетними до його скоєння.

Відповідно до ч.1,ч.2 п.п.1,2, ч.3 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», банківською таємницею є:

1) інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнтів, яка стала відома банку у процесу обслуговування клієнта (ч.1 ст.60);

2) відомості про банківські рахунки клієнтів (ч.2 п.1 ст.60);

3) операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійсненні ним угоди(ч.2 п.2 ст.60);

4) інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду(ч.3 ст.60).

У зв`язку із чим, відповідно до п.5 ст. 162 КПК України банківська таємниця є охоронюваною законом таємницею доступ до даної інформації відповідно до ч.6 ст.163 КПК України здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Доступ до відомостей, що містять банківську таємницю має важливе значення для подальшого розгляду кримінального провадження та може використовуватися, як речовий доказ.

Відповідно до ч.1 ст.222 КПК України відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим.

Оскільки у даному кримінальному провадженні встановлюються обставини кримінального правопорушення та особи, які причетні до його скоєння, то на даному етапі не є допустимим розголошення відомостей досудового розслідування з метою запобігання передчасному розповсюдженню обставин кримінального провадження.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно з положеннями ч.2 ст.160 КПК України в клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Відповідно до ч.ч.6, 7 ст.163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

На підставі вищевикладеного, в органа досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, з метою встановлення відомостей про обставини кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його скоєння, які, беззаперечно, будуть використанні як речові докази, а також мають суттєве значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, встановлення причетних до його скоєння осіб, а саме у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_4 ), місцем знаходження якого є адреса: АДРЕСА_2 .

Враховуючи вищевикладене,керуючись ст.ст.40,131,132,159-164КПК України, слідчий просив клопотання задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав, наполягав на його задоволенні.

Представник АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » особи, в якої знаходяться документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України у судове засідання не викликався.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів, зокрема, зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Частиною 6 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Наведені в клопотанні обставини та додані до нього матеріали дають слідчому судді достатні підстави вважати, що зазначені в клопотанні документи перебувають у володінні у АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 »,відповідно довимого ч.2ст.163КПК України, містять відомості, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ і отримати ці відомості іншими способами неможливо.

За встановлених обставин слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є достатньо обґрунтованим, тому його слід задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 131, 132, 159-165, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, - задовольнити.

Надати старшому слідчому СВ Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту ОСОБА_3 , оперуповноваженому ВКП Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області майору поліції ОСОБА_4 , оперуповноваженому ВКП Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_5 , у кримінальному провадженні №12021040230000262 від 18.02.2021 дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_5 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до банківського рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) № НОМЕР_2 , з можливістю виявлення та вилучення засвідчених належним чином копій наступних документів: юридичної справи, в тому числі, установчих і реєстраційних документів, заяв на відкриття (закриття) рахунків в національній та іноземній валютах, заяв та документів на видачу пластикових карт, карток із зразками підписів і відбитками печаток, договорів на розрахунково-касове обслуговування, договорів на обслуговування в системі «КЛІЄНТ-БАНК», актів прийому-передачі програмного продукту, документів особистості засновника-клієнта, довіреностей на право управління рахунком і розпорядженням грошовими коштами, що знаходяться на ньому; виписки про рух коштів по вказаному рахунку та роздруківки реєстрів платіжних документів, що відображають рух грошових коштів за період часу 17.10.2018-09.06.2021 із зазначенням наступних відомостей: дата надходження (перерахування), МФО, номер рахунку, номер платіжного документа, найменування підприємства, код ОКПО, сума, призначення платежу по рахунку на паперовому носії та в електронному вигляді; документи, що стали підставою для видачі готівкових грошових коштів з рахунку (чеки, квитанції, видаткові ордери, договори тощо) за період часу 01.01.2018-01.01.2019.

Строк дії ухвали встановити до 24 січня 2022 року.

Роз`яснити, що відповідно до частини 1 статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Надати слідчому СВ Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 оригінал ухвали про тимчасовий доступ до документів для пред`явлення, а копію для вручення посадовим особам АТКБ« ІНФОРМАЦІЯ_5 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЦентрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення24.12.2021
Оприлюднено20.05.2024
Номер документу102245376
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —216/2646/21

Ухвала від 16.08.2022

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

ЧИРСЬКИЙ Г. М.

Ухвала від 14.02.2022

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

КУЗНЕЦОВ Р. О.

Ухвала від 24.12.2021

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

БУТЕНКО М. В.

Ухвала від 17.05.2021

Кримінальне

Центрально-Міський районний суд м.Кривого Рогу

Кузнецов Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні