ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2021 року ЛуцькСправа № 140/12953/21 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) клопотання про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Приватного підприємства Українська затишна оселя про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області звернулося з позовом до Приватного підприємства Українська затишна оселя про стягнення заборгованості по фінансових санкціях в сумі 56 687,70 гривень до місцевого бюджету.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 12.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, у відповідності до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
02.12.2021 від відповідача надійшло клопотання про залишення позову без руху. В обґрунтування даного клопотання відповідач зазначив, що 10.11.2021 при відкритті поштового відправлення яке надійшло від ГУ ДПС у Волинській області, містилась лише позовна заява без додатків, жодних інших документів поштове відправлення не містило, хоча в позовній заяві зазначено 9 додатків на 14 аркушах. На підтвердження даної обставини відповідачем надано акт про відсутність документів в конверті від 10.11.2021.
Суд, дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, дійшов висновку, що позовну заяву було подано без додержання вимог, викладених у статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а тому її належить залишити без руху, з огляду на таке.
Згідно з частинами тринадцятою - п`ятнадцятою статті 171 КАС України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Частиною другою статті 161 КАС України визначено, що суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Як слідує з доданого до позовної заяви опису вкладення до цінного листа позивачем ГУ ДПС у Волинській області відправлено Приватному підприємству Українська затишна оселя на адресу (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Крилова 1) позовну заяву, а також перелік документів на 15 аркушах. Проте, в даному описі відсутня печатка та підпис особи поштового зв`язку УКРПОШТА яка прийняла та оформила дане відправлення, що унеможливлює суд встановити достовірність даного опису вкладення до цінного листа.
Відтак, позивачем не додано до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, копії позовної заяви та доданих до неї документів, чим не дотримав вимог частини другої статті 161 КАС України.
Крім того, пунктом 5 частини п`ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно із частиною п`ятою статті 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального від 19.12.1995 №481/95-ВР у разі невиконання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до пунктів 8 - 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, рішення про застосування фінансових санкцій до суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) за порушення норм Закону складається за формою згідно з додатком до цього Порядку. Питання про застосування фінансових санкцій може розглядатися за участю представника суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) на його вимогу або на вимогу органу, що прийняв рішення про застосування санкцій. Рішення про застосування фінансових санкцій складається у трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий - надсилається у триденний строк після його прийняття суб`єкту господарювання (у тому числі іноземному суб`єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) або видається його уповноваженому представникові; третій - надсилається до територіального органу ДПС за місцем реєстрації суб`єкта господарювання (у тому числі іноземного суб`єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) для здійснення контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу у разі порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту або за місцем вчинення порушення для здійснення контролю за надходженням до місцевих бюджетів суми сплаченого штрафу в разі порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального. У разі невиконання суб`єктом господарювання (у тому числі іноземним суб`єктом господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
За приписами абзацу другого частини другої статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.
З тексту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що рішенням ГУ ДПС у Волинській області від 16.12.2020 №000360-09 застосовані до Приватного підприємства Українська затишна оселя фінансові санкції, а вказане рішення вручене відповідачу 18.12.2020, що підтверджується підписом на вищезгаданому рішенні.
Відтак, у позивача виникли підстави для звернення до суду з цим позовом у зв`язку із невиконанням відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 16.12.2020 №000360-09, починаючи з 18.01.2021, та з цього дня обчислюється тримісячний строк звернення до суду.
Проте, позов подано до суду лише 09.11.2021, тобто з пропуском тримісячного строку, встановленого частиною другою статті 122 КАС України.
В порушення вимог пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві не викладені обставини щодо дотримання строку звернення до суду з цим позовом.
Так, зокрема, у випадку, якщо позивач вважає, що у спірних правовідносинах підлягає застосуванню тримісячний строк звернення до суду, передбачений частиною другою статті 122 КАС України, позивачу, відповідно до вимог пункту 5 частини п`ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві необхідно обґрунтувати дотримання вказаного строку при зверненні до суду з цим позовом, а у випадку пропуску такого строку - подати заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску, як того вимагає частина шоста статті 161 КАС України.
В той же час, якщо заявлену до стягнення заборгованість з фінансових санкцій позивач вважає в розумінні Податкового кодексу України (далі - ПК України) податковим боргом (пункти 14.1.39, 14.1.175 статті 14 ПК України), то вказані обставини необхідно викласти у позовній заяві, а також зазначити про дотримання позивачем вимог пункту 95.2 статті 95 ПК України, якою передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
З урахуванням наведеного та на підставі частини тринадцятої статті 171 КАС України позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу п`ятиденний строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви шляхом: подання до суду нової редакції позовної заяви, у якій: чітко вказати правову природу заявлених до стягнення коштів (зокрема, чи є заборгованість з фінансових санкцій податковим боргом), обґрунтувати дотримання порядку стягнення коштів та строку звернення до суду, а у випадку пропуску строку звернення до суду - подати заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску; доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії нової редакції позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 248 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Волинській області до Приватного підприємства Українська затишна оселя про стягнення фінансових санкцій залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовну заяву буде залишено без розгляду на підставі частини п`ятнадцятої статті 171, пункту 7 частини першої статті 240 КАС України.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя В.В. Мачульський
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 30.12.2021 |
Номер документу | 102246567 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Мачульський Віктор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні