УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2021 року справа № 580/10807/21
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Білозірської сільської ради про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
14.12.2021 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; далі-позивач) з позовною заявою до Білозірської сільської ради (19635, с. Білозір`я, вул. Незалежності, 168; далі-відповідач) в якій просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення Білозірської сільської ради від 04 червня 2021 року № 14-2/УШ Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр. ОСОБА_1 , яким відмовлено у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 14,0515 га з кадастровим номером 7124981000:01:006:0706 та змінити її цільове призначення з ведення фермерського господарства на ведення городництва з метою надання в оренду терміном на 49 років для ведення городництва в адміністративних межах Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області;
-зобов`язати Білозірську сільську раду прийняти рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 14,0515 га з кадастровим номером 7124981000:01:006:0706 та змінити її цільове призначення з ведення фермерського господарства на ведення городництва з метою надання мені в оренду терміном на 49 років для ведення городництва в адміністративних межах Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області;
-стягнути моральну шкоду в розмірі 2 270 грн.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам ст. 160, 161 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Частиною 2 статті 160 КАС України унормовано, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 КАС України, кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
За приписами ч. 1 ст. 43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Позовна заява подана від імені ОСОБА_1 однак до суду не надано належним чином завірених доказів адміністративно-процесуальної правоздатності (копія паспорта та РНОКПП).
Згідно п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Таким чином, в порушення вимог статті позивачем не зазначено повної поштової адреси відповідача (область, район), ідентифікаційний код, номеру засобів зв`язку, офіційної адреси електронної пошти.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається ціна позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.
Згідно позовної заяви, позивачем не здійснено розрахунок суми, що стягується, а саме розрахунок суми моральної шкоди з посиланням на документи які підтверджують завдання шкоди та еквівалент їх грошової оцінки.
Таким чином, у позивача є необхідність здійснити розрахунок суми, що стягується з посиланням на первинні документи.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Однак, в порушення вищевказаної норми статті 160 КАС України, позивач в позовній заяві не викладає обставини про порушення його прав при відмові у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 14,0515 га з кадастровим номером 7124981000:01:006:0706 враховуючи що факт перебування даної земельної ділянки в оренді ФГ Крупенко згідно позову не заперечується.
Суддя наголошує, що відповідно до ч. 2 ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
При цьому, право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим. Таке порушення прав має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав або інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.
ЄСПЛ у своїй практиці неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у ст. 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може підлягати дозволеним за змістом обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг. Такі обмеження не можуть зашкоджувати самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою (п. 33 рішення ЄСПЛ від 21 грудня 2010 року у справі «Перетяка та Шереметьєв проти України» ).
Також у постанові від 21.04.2021 у справі №640/7102/20 Верховний Суд зазначив, що адміністративний суд не має юрисдикції для розгляду справи і відмовляє у відкритті адміністративного провадження виключно у разі встановлення обставин, що свідчать про очевидну відсутність законного інтересу (матеріально-правової заінтересованості).
Тому позивач на виконання п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України має зазначити в позовній заяві обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями та діями власних прав, свобод та інтересів з урахуванням вимог Земельного Кодексу України.
Згідно ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Як встановлено судом, позовна заява ОСОБА_1 подана до суду в електронній формі через систему Електронний суд .
Відповідно до ч. 9 ст. 44 КАС України, у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду докази направлення відповідачу матеріалів позовної заяви з додатками листом з описом вкладення.
Згідно п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Зазначена норма кореспондується з ч. 4 ст. 161 КАС України, якою передбачено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позові позивач посилається на рішення Білозірської сільської ради від 04 червня 2021 року № 14-2/VIII, розроблений проект землеустрою на земельну ділянку кадастровий номер 7124981000:01:006:0706; перебування права оренди на дану земельну ділянку у ФГ Крупенко , однак до суду не надано даних доказів.
Таким чином, позивачу необхідно подати до суду всі докази, що містяться в обгрунтування позову для всіх учасників справи у разі застосування системи Електронний суд докази їх направлення.
Частиною 7 ст. 161 КАС України встановлено, що до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Якщо позивач заявляє клопотання про витребовування певних доказів, останній повинен надати відмову відповідного органу у наданні доказів (ч. 5 ст. 161 КАС України).
Позивач оспорюючи рішення Білозірської сільської ради від 04 червня 2021 року №14-2/VIII Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр. ОСОБА_1 , не надав суду, а також учасникам справи (ч. 1 ст. 161, ч. 9 ст. 44 КАС України), належним чином завірену його копію.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Білозірської сільської ради про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити дії - залишити без руху .
Надати позивачу строк тривалістю п`ять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого останній має усунути недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Петро ПАЛАМАР
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 29.12.2021 |
Номер документу | 102254643 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Петро ПАЛАМАР
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні