Справа № 344/19787/21
Провадження № 2/344/4673/21
У Х В А Л А
28 грудня 2021 року місто Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого - судді Мелещенко Л.В.
секретаря судового засідання - Дементьєвої А.О.
за участю сторін:
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представників відповідача - Кецало Г.В., Устінського А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Івано-Франківськ за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської дитячої музичної школи № 1 імені М. Лисенка про поновлення на роботі, зобов`язання оплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В :
07 грудня 2021 року позивач ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , звернулася до суду з позовом до відповідача Івано-Франківської дитячої музичної школи № 1 імені М.Лисенка про поновлення на роботі, зобов`язання оплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу.
У судовому засіданні представник позивача надав відповідь на відзив.
Позивач пояснила, що тимчасово не виконує свої посадові обов`язки у зв`язку з її відстороненням на підставі наказу, який вона оскаржує, судовий збір за позовом не сплачувала.
Представник відповідача пояснив, що відповідачем була надісланий відзив на позовну заяву.
Суд, вислухавши сторони, виходить з наступного.
Згідно частини одинадцятої статті 187 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 , 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Частина четверта статті 177 Цивільного процесуального кодексу України встановлює, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з додатків до позовної заяви, до позову не було додано доказів сплати судового збору, а також не надано доказів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Натомість позивач, посилаючись на пункт 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , зазначила, що звільняється від сплати судового збору у справах про захист прав працівника про поновлення на роботі.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , від сплати під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, оспорюється наказ відповідача №107 від 05 листопада 2021 року Про відсторонення від роботи ОСОБА_1 в частині відсторонення від роботи на час відсутності щеплення проти COVID-19, тобто фактично порушується питання про допуск до виконання своїх трудових обов`язків, адже позивача не було звільнено із займаної нею посади, а лише відсторонено, а тому поновлення після звільнення, яке б відповідало вимогам Кодексу законів про працю України, у даному спорі відсутнє.
Разом з тим, відповідно до статей 46, 235 Кодексу законів про працю України, поновлення на роботі як спосіб захисту порушеного права підлягає застосуванню до осіб, незаконно звільнених з роботи або незаконно переведених на іншу роботу. Водночас відсторонення від роботи за своїми підставами, правовою природою та правовими наслідками не є тотожним звільненню з роботи, оскільки відсторонення не тягне за собою звільнення працівника та припинення трудових відносин, а передбачає лише тимчасове припинення виконання працівником трудових обов`язків без позбавлення займаної посади, та поновлення виконання працівником попередніх трудових обов`язків на займаній посаді після припинення обставин, що слугували причинами відсторонення.
У даному випадку позивач лише відсторонена від роботи, трудові відносини з відповідачем продовжують існувати, а поновити на роботі можна лише працівника, який був звільнений з роботи.
Суд зазначає, що у відповідності до підпункту 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір, розмір якого становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 908,00 грн.
У частині третій статті 6 Закону України Про судовий збір встановлено, що у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 908,00 грн, якщо не використано право звільнення від сплати судового збору з належним обґрунтуванням такого.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Ів.-Фр./ТГ м.Ів.-Фр./ 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA988999980313111206000009612; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу *;101;
За таких обставин вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків шляхом надання суду документа про підтвердження сплати судового збору у розмірі 908,00 грн або доказів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 259, 260 Цивільного процесуального кодексу України, суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківської дитячої музичної школи № 1 імені М. Лисенка про поновлення на роботі, зобов`язання оплатити середній заробіток за час вимушеного прогулу - залишити без руху , надавши позивачу строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для виправлення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Копію ухвали направити для відома та виконання позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Мелещенко Л.В.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 29.12.2021 |
Номер документу | 102256603 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Мелещенко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні