ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"28" грудня 2021 р. Cправа № 902/1286/21
Господарський суд Вінницької області у складі судді Шамшуріної М.В. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Світязь", 21034, м. Вінниця, вул. Лебединського, буд. 15, ідентифікаційний код юридичної особи 23101181
про стягнення 54121,59 гривень
В С Т А Н О В И В :
До Господарського суду Вінницької області 23.12.2021 року надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Світязь" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПП ГРІНБУД-1" про стягнення 54121,59 гривень заборгованості, з яких: 45000,00 гривень - основна заборгованість, 6720,47 гривень інфляційних та 2401,12 гривень - 3% річних.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Договору підряду №206-ДПТ від 25.10.2019 року в частині оплати виконаних робіт.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.12.2021 справу розподілено судді Шамшуріній М.В.
Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.
Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви б/н та дати (вх.№1316/21 від 23.12.2021) суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Згідно пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Частиною 2 статті 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно вимог частин 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до п. 5.26 ДСТУ 4163:2020 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів засвідчення копії документа складають зі слів: "Згідно з оригіналом (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища (друкується великими літерами), дати засвідчення копії". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
За результатами дослідження матеріалів позову, судом встановлено, що копії документів, що подані позивачем в якості доказів, засвідчені особою, стосовно якої суду не надано доказів на підтвердження наявності у неї відповідних повноважень.
Так, додані до позовної заяви копії документів засвідчені начальником загального відділу Демешкан І.В., однак доказів на підтвердження повноважень вказаної особи, зокрема, на засвідчення копій документів від імені позивача суду не надано.
З огляду на викладене, документи, що додані до позову та засвідчені особою, щодо якої немає відомостей про її повноваження на здійснення дій процесуального характеру від імені позивача не відповідають вимогам процесуального закону, що пред`являються до письмових доказів.
Відповідно до пункту 1 частини 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до пункту 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 р. №270 (надалі Правила), внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Пунктами 59, 60 Правил регламентовано, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку Укрпошта від 12.05.2006 № 211 затверджено Порядок пересилання поштових відправлень, в п. 3.2.1.2 якого наведено зразок оформлення опису вкладення за формою 107, де відправник складає опис вкладення поштового відправлення у двох примірниках із зазначенням у ньому найменування одержувача та його адреси, поіменного переліку предметів , зазначення кількості кожного предмета, його оголошеної цінності, загальної кількості предметів та загальної оголошеної цінності вкладення і підписує його.
Необхідність зазначення поіменного переліку предметів (найменування вкладення) корелюється із обов`язком працівника зв`язку звірити вкладення з описом, а також із правом одержувача відправлення на розкриття такого відправлення в його присутності в об`єкті поштового зв`язку та, у випадку нестачі, заміни, повного або часткового пошкодження чи зіпсуття вкладення, - на складення відповідного акту.
Таким чином, належним доказом направлення учаснику справи копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів є оригінал опису вкладення, оформлений відповідно до форми 107 Порядку пересилання поштових відправлень.
В той же час, долучений позивачем до матеріалів позову опис вкладення у цінний лист вищевикладеним вимогам не відповідає, позаяк, як встановлено судом, у ньому не зазначено поіменного переліку предметів вкладення, лише зазначено, Позовна заява з додатками на 26 арк .
Наразі, за відсутності поіменного переліку документів, що додані до позовної заяви, суд позбавлений можливості пересвідчитись, що позивачем направлено відповідачу саме копію поданої до суду позовної заяви та доданих до неї документів.
Таким чином, належним доказом направлення учаснику справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення, із зазначенням адреси і найменування адресата, заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 164 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
У позовній заяві позивач просить залучити до участі у справі "третю особу без самостійних вимог Тульчинську районну державну адміністрацію", посилаючись на те, що з огляду на предмет спору рішення по даній справі може вплинути на права та законні інтереси Тульчинської районної державної адміністрації, оскільки остання є стороною договору підряду № 206-ДПТ від 25.10.2019 року.
Водночас, за змістом ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Стосовно наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з`ясовувати, чи буде у зв`язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов`язки, або змінено її наявні права та/або обов`язки, або позбавлено певних прав та/або обов`язків у майбутньому.
Як вбачається з позовної заяви і доданих до неї документів, позивач не зазначив на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі, на чиїй стороні - позивача або відповідача визначену ним третю особу належить залучити до участі у справі, на які права чи обов`язки визначеної ним у позові третьої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
З урахуванням викладеного, відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання суду:
- документу, що підтверджує повноваження начальника загального відділу Демешкан І.В., діяти від імені позивача, зокрема, засвідчувати копії письмових доказів, долучених до позовної заяви. У разі відсутності у вказаної особи повноважень діяти від імені позивача, надати копії долучених до позовної заяви доказів, засвідчених уповноваженою особою у порядку, передбаченому ГПК України;
- належного доказу (опис вкладення у цінний лист) надіслання відповідачу документів, які долучені до позову, поданого до суду, із зазначенням поіменного переліку додатків;
- заяви про залучення до розгляду справи третьої особи, що зазначена в позовній заяві із визначенням на чиїй стороні має бути залучено вказану особу, на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі, на які права та обов`язки вказаної особи може вплинути ухвалене рішення з цього спору.
Суд звертає увагу, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя, оскільки це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, що сприятиме належному виконанню завдання господарського судочинства, визначеного ч. 2 ст. 2 ГПК України.
Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву №б/н та дати (вх.№11316/21 від 23.12.2021) Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича компанія "Світязь" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПП ГРІНБУД-1" про стягнення 54121,59 гривень заборгованості залишити без руху .
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання суду :
- документу, що підтверджує повноваження начальника загального відділу Демешкан І.В., діяти від імені позивача, зокрема, засвідчувати копії письмових доказів, долучених до позовної заяви. У разі відсутності у вказаної особи повноважень діяти від імені позивача, надати копії долучених до позовної заяви доказів, засвідчених уповноваженою особою у порядку, передбаченому ГПК України;
- належного доказу (опис вкладення у цінний лист) надіслання відповідачу документів, які долучені до позову, поданого до суду, із зазначенням поіменного переліку додатків.
- заяви про залучення до розгляду справи третьої особи, що зазначена в позовній заяві із визначенням на чиїй стороні має бути залучено вказану особу, на яких підставах третю особу належить залучити до участі у справі, на які права та обов`язки вказаної особи може вплинути ухвалене рішення з цього спору.
4. Позивачу надати суду належні докази направлення відповідачу заяви про усунення недоліків.
5. Роз`яснити позивачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
6. Примірник ухвали надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та засобами електронного зв`язку на відому суду електронну адресу: svityaz.corp@gmail.com .
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до вимог ч. 1 ст.255 ГПК України оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 28.12.2021 року.
Суддя Шамшуріна М.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - позивачу 21034, м. Вінниця, вул. Лебединського, буд. 15
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 30.12.2021 |
Номер документу | 102262289 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Шамшуріна М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні