Справа № 461/7480/21
Провадження № 1-кс/461/7078/21
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
28.12.2021року містоЛьвів
Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,
встановив:
Слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12021140000000788 від 28.08.2021 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Старший слідчий в ОВС СУ ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Львівської обласної прокуратури, звернулась до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу з можливістю вилучення речей і документів по об`єкту «Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини по АДРЕСА_1 », які зберігаються у матеріалах кримінального провадження № 12021140000000504 від 20.05.2021 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ч. З ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
- копії висновків судово-будівельної та судово-економічної експертизи;
-копіїдоговорівіздодатками,додатковідоговори(угоди),змінидодоговорів,документівпро розірваннядоговорів,якіпісляпроведеннясудово-почеркознавчої експертизи будуть від копійовані та оригіналиповернутіволодільцю;
? копії актів виконаних будівельних робіт (формаКБ2в),довідокпровартістьвиконаних будівельнихробіт(формаКБ?3),документівфінансово?господарськоїтабухгалтерськоїдіяльності, якіпідтверджуютьоб`єми,якістьтавартість матеріалів їх транспортування та поставку, акти прийому-передачі,акти на скриті роботи, дефектні акти, сертифікати якості матеріалів, інші акти
тапротоколи,якіскладались,зведеніталокальнікошториси, відомості ресурсів, договори субпідряду чи погодженнядоговорівсубпідряду,журналивиконання робіт на об`єкті, накладні, довіреності,договорикупівлі-продажуздодатками та змінами, рахунки-фактури, оригіналів платіжнихдоручень, листипереписки та відповіді на них, журнали вхідної та вихідної кореспонденції,висновки експертиз та досліджень,заключення,документацію,якапідтверджуєоб`ємитаякістьвиконанняробіт,закупівлюматеріалів,якіпісляпроведеннясудово-почеркознавчоїекспертизибудутьвідкопійованітаоригіналиповернуті володільцю;
?копіїдоговорівназдійсненнятехнічногонагляду, актів прийому-передачі робіт по технічному нагляду,документівщодопроведенняоплатизапроведення технічного нагляду, які після проведеннясудово-почеркознавчоїекспертизи будуть від копійовані та оригінали повернуті володільцю.
Клопотання обґрунтовує тим, що отримання вищезазначеної документації надасть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також унеможливлення його зміни, або знищення у зв`язку із збігом термінів зберігання вищевказаної документації та інформації. Слідчий зазначає, що встановлення та вилучення саме оригіналів актів виконаних робіт та довідок про вартість робіт по об`єкту «Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини по АДРЕСА_1 » необхідні органу досудового розслідування для проведення судово-почеркознавчих експертиз, що дасть інформацію необхідну для розслідування вказаного кримінального провадження та прийняття таким чином законного процесуального рішення та після проведення відповідних експертиз будуть повернуті у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явились, згідно поданого клопотання просять проводити розгляд справи у їх відсутності.
Володілець документів (уповноважений представник) в судове засідання не з`явився.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбаченихчастиною другоюцієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється (ч. 4 ст. 107 КПК України).
Згідно ст.159КПК України,тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовийдоступ доелектронних інформаційнихсистем абоїх частин,мобільних терміналівсистем зв`язкуздійснюється шляхомзняття копіїінформації,що міститьсяв такихелектронних інформаційнихсистемах абоїх частинах,мобільних терміналахсистем зв`язку,без їхвилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України вищевказана інформація містить охоронювану законом таємницю, а саме: конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю.
Згідно ч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи:1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні;3) нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Системний аналіз положень КПК України дає підстави для висновку, що застосування до ухвал слідчого судді про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів положень, які регламентують загальні вимоги щодо судового рішення можливо лише з врахуванням особливостей стадії досудового розслідування, яка є відмінною від судового розгляду. Таким чином, розглядаючи подане клопотання враховую положення КПК України щодо дотримання меж, які не розкривають таємницю досудового розслідування, а також практику ЄСПЛ, який неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що хоча п. 1 ст. 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент, міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що з клопотання та долучених до нього матеріалів вбачається, що наведені слідчим відомості можуть знаходитись у володінні відповідної особи (установи), вищезазначені відомості самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, зокрема встановлення осіб причетних до ймовірної події злочину, іншим способом отримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженнінеможливо, приходжу до висновку, що доводи слідчого належним чином обґрунтовані та підтверджені відповідними доказами.
Виходячи з того, що іншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів неможливо, клопотанняпідлягає дочасткового задоволеннята сліднадати згодуна тимчасовийдоступ доречей тадокументів,з можливістюотримання копійдокументів,оскільки недоведено,що вилучення саме оригіналів документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів, тобто обставин, передбачених ч. 7 ст. 163 КПК України.
Крім того, враховую те, що вилучення документів з кримінального провадження може стати перешкодою для проведення об`єктивного досудового розслідування у визначені законом строки.
Відповідно до ч.1,2 ст.165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Водночас, зважаючи на те, що документи (матеріали) з приводу яких подане клопотання стосуються іншого досудового розслідування, вважаю за необхідне звернути увагу виконавців даної ухвали, а також осіб у володінні яких перебувають документи (матеріали кримінального провадження) на необхідність дотримання положень ст. 222 КПК України, згідно яких відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з письмового дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. Слідчий, прокурор попереджає осіб, яким стали відомі відомості досудового розслідування, у зв`язку з участю в ньому, про їх обов`язок не розголошувати такі відомості без його дозволу. Незаконне розголошення відомостей досудового розслідування тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом.
Крім того, слід попередити вказаних осіб про відповідальність встановлену статтею 387 КК України, за розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування.
Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Керуючись ст.159-165, 222 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021140000000788 від 28.08.2021 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України задовольнити частково.
Надати старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 дозвіл на тимчасовий доступ з можливістю копіювання інформації (документів) по об`єкту «Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини по АДРЕСА_1 », які зберігаються у матеріалах кримінального провадження № 12021140000000504 від 20.05.2021 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ч. З ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 , за адресою: АДРЕСА_2 , а саме:
-копії висновків судово-будівельної та судово-економічної експертизи;
-копіїдоговорівіздодатками,додатковідоговори(угоди),змінидодоговорів,документівпро розірваннядоговорів;
?копіїактіввиконанихбудівельнихробіт(формаКБ2в),довідокпровартістьвиконаних будівельнихробіт(формаКБ?3),документівфінансово?господарськоїтабухгалтерськоїдіяльності,якіпідтверджуютьоб`єми,якістьтавартість матеріалів їх транспортування та поставку, акти прийому-передачі,акти на скриті роботи, дефектні акти, сертифікати якості матеріалів, інші акти
тапротоколи,якіскладались,зведеніталокальнікошториси, відомості ресурсів, договори субпідрядучипогодженнядоговорівсубпідряду,журналивиконання робіт на об`єкті, накладні, довіреності,договорикупівлі-продажуздодатками та змінами, рахунки-фактури, оригіналів платіжнихдоручень, листипереписки та відповіді на них, журнали вхідної та вихідної кореспонденції,висновки експертиз та досліджень, заключення, документацію, яка підтверджує
об`ємитаякістьвиконанняробіт,закупівлюматеріалів;
?копіїдоговорівназдійсненнятехнічногонагляду,актівприйому?передачі робіт по технічномунагляду,документівщодопроведенняоплатизапроведення технічного нагляду.
Роз`яснити наслідкиневиконання ухвали,передбачені ст.166КПК України,а саме,що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали до 28.01.2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2021 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102284492 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Стрельбицький В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні