Ухвала
від 29.12.2021 по справі 295/17331/21
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/17331/21

2-з/295/304/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про забезпечення позову

29.12.2021 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду міста Житомира Воробйова Т.А.,

розглянувши у письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, яка подана до подання позовної заяви,

в с т а н о в и в:

28.12.2021 ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про забезпечення позову, яка подана до подання позовної заяви, та просить накласти арешт на рухоме майно, що належить відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп , (ЄДРПОУ 42190837, адреса згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб: вул. Тараса Бульби-Боровця, буд. 25, оф. 102, м. Житомир, 10031), а саме: транспортний засіб - напівпричіп Fruehauf TX 34C, 2004 року випуску, синього кольору, та направити відповідну ухвалу суду до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області (філія ГСУ МВС) за адресою: вул. Покровська, 96, м. Житомир, 10031.

В обґрунтування вимог заяви ОСОБА_1 посилається на те, що 19.11.2018 між нею (Позикодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп (Позичальник) було укладено Договір позики (поворотної фінансової допомоги) №18/1 (далі - Договір), у відповідності до якого Позикодавець надає Позичальнику позику, а останній зобов`язується повернути позику у визначений цим договором строк. Сума позики становить 200 000,00 грн (двісті тисяч). Строк позики становить три місяці з моменту надходження суми позики на банківський рахунок Позичальника.

19.02.2019 між Позикодавцем та Позичальником було укладено Додаткову угоду №1 до Договору позики (поворотної фінансової допомоги) №18/1 (далі - Додаткова угода) та п.1 Додаткової угоди внесені зміни до підпункту 4.1. Договору та зазначено, що строк позики становить один календарний рік з моменту надходження суми позики на банківський рахунок Позичальника. Інші умови Договору залишено без змін.

19.11.2018 Позикодавцем на рахунок Позичальника було перераховано фінансову допомогу в розмірі 200 000,00 грн, відповідно до п.п. 3.1., 3.2. Договору, про що свідчить копія квитанції від 19.11.2018.

19.11.2019 строк позики закінчився, відповідно до умов, визначених в Договорі та Додатковій угоді. Але в порушення умов даного Договору Відповідач (Позичальник) станом на 28.12.2021 не повернув Позивачу (Позикодавцю) суму позики в зазначений строк (п.п. 4.1.,5.1.).

Сума позовних вимог складає 242 173,61 грн.

Оскільки Відповідачем кошти в обумовлені строки не повернуто, ОСОБА_1 протягом десяти днів має намір звернутися до суду з позовною заявою про стягнення суми позики, втрат від інфляції та 3% річних.

Заявник вказує, що відповідач уникає зустрічей з нею, блокує її телефонні дзвінки та відмовляється повертати борг з 19.11.2019, про що вказав заявнику, тому ОСОБА_1 вважає, що лише накладення арешту на майно відповідача може реально забезпечити виконання рішення суду в майбутньому, у разі задоволення позовних вимог.

У заяві вказано, що нерухоме майно у Відповідача відсутнє, але за Товариством з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп 05.03.2020 зареєстроване рухоме майно - транспортний засіб, а саме: напівпричіп Fruehauf TX 34C, 2004 року випуску, синього кольору. Ціна аналогічного транспортного засобу на інтернет-сайті: RST.uа становить 109100 грн, що єзначно нижчою за ціну позову.

Згідно зч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи, розгляд заяви проводиться судом у письмовому провадженні, що відповідає вимогам ч.13 ст.7 ЦПК України.

Відповідно до ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.

Вивчивши й дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню, з огляду на таке.

Як вбачається зі змісту заяви та доданих до неї матеріалів, 19.11.2018 між ОСОБА_1 (Позикодавець) та ТОВ Альфа-Трансгруп (Позичальник) було укладено Договір позики (поворотної фінансової допомоги) №18/1, відповідно до умов якого Позикодавець надає Позичальнику позику, а останній зобов`язується повернути позику у визначений цим договором строк. Сума позики становить 200 000,00 грн (двісті тисяч). Строк позики становить три місяці з моменту надходження суми позики на банківський рахунок Позичальника.

19.02.2019 між Позикодавцем та Позичальником було укладено Додаткову угоду №1 до Договору позики (поворотної фінансової допомоги) №18/1, пунктом 1 якої внесені зміни до підпункту 4.1. Договору та зазначено, що строк позики становить один календарний рік з моменту надходження суми позики на банківський рахунок Позичальника. Інші умови Договору залишено без змін.

19.11.2018 Позикодавцем на рахунок Позичальника було перераховано фінансову допомогу в розмірі 200 000,00 грн, про що свідчить копія квитанції від 19.11.2018.

19.11.2019, відповідно до умов укладеного між сторонами договору, строк позики закінчився.

Заявник стверджує, що в порушення умов укладеного між сторонами договору позичальник позику не повернув, у зв`язку з чим протягом десяти днів ОСОБА_1 має намір звернутися до суду з позовною заявою про стягнення суми позики, втрат від інфляції та 3% річних. Сума позовних вимог складатиме 242 173,61 грн.

За Товариством з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп зареєстроване рухоме майно - транспортний засіб, а саме: напівпричіп Fruehauf TX 34C, 2004 року випуску, синього кольору. Ціна аналогічного транспортного засобу на інтернет-сайті: RST.uа становить 109100 грн.

Згідно з частиною 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Частиною 2 цієї статті передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Одними із видів забезпечення позову, перелік яких наведений у частині 1 статті 150 ЦПК України, є накладення арешту на майно, що належить або підлягає передачі або сплаті відповідачеві і знаходиться у нього чи в інших осіб, а також заборона вчиняти певні дії, у тому числі заборона іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання.

Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі з метою запобігання потенційним труднощам у подальшому виконанні такого рішення.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача.

Пунктами 4, 5 постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року №9 передбачено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів. Наприклад, обмеження можливості господарюючого суб`єкта користуватися та розпоряджатися власним майном іноді призводить до незворотних наслідків.

Суд не повинен вживати таких заходів забезпечення позову, які пов`язані із втручанням у внутрішню діяльність господарських товариств.

Цивільний процесуальний закон не зобов`язує суд при розгляді питань про забезпечення позову перевіряти обставини, які мають значення для справи, а лише запобігає ситуації, при якій може бути утруднено чи стане неможливим виконання рішення у разі задоволення позову. Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки відповідно до заявлених позовних вимог.

Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.

При цьому забезпечення позову не порушує принципів змагальності і процесуальної рівноправності сторін.

Мета забезпечення позову - це хоча і негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акту, а також перешкоджання спричинення значної шкоди позивачу.

При розгляді заяви про забезпечення позову вирішується лише питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову і не вирішуються матеріально-правові вимоги та наперед результат розгляду справи по суті позову.

З огляду на предмет спору, суд дійшов висновку, що заявник своїми доводами довела, що між сторонами існує спір з приводу неповернення суми позики, тому невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити виконання рішення суду у разі задоволення позову, захід забезпечення позву, який просить вжити заявник, є співмірним предмету майбутнього позову, отже суд вважає за можливе задовольнити вимоги заяви про забезпечення позову.

Керуючись ст.ст. 149-154 , 260 , 353 ЦПК України , суд,-

у х в а л и в:

Заяву задовольнити.

Накласти арешт на рухоме майно, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп , (ЄДРПОУ 42190837, адреса згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб: вул. Тараса Бульби-Боровця, буд. 25, оф. 102, м. Житомир, 10031), а саме: транспортний засіб - напівпричіп Fruehauf TX 34C, 2004 року випуску, синього кольору.

Примірник ухвали про забезпечення позову одночасно з направленням її копії сторонам, також направляється до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області (філія ГСУ МВС) за адресою: вул. Покровська, 96, м. Житомир, 10031, для вжиття відповідних заходів щодо її виконання.

Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з дня її постановлення.

Строк пред`явлення для виконання ухвали три роки.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.

На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи:

Заявник: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Альфа-Трансгруп , адреса: м. Житомир, вул. Тараса Бульби-Боровця, буд. 25, оф. 102, код ЄДРПОУ 42190837.

Суддя Воробйова Т.А.

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення29.12.2021
Оприлюднено30.12.2021
Номер документу102298727
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/17331/21

Ухвала від 01.08.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 18.07.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Луспеник Дмитро Дмитрович

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 17.02.2023

Цивільне

Житомирський апеляційний суд

Шевчук А. М.

Ухвала від 29.12.2021

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Воробйова Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні