Ухвала
від 28.05.2010 по справі 6-79-10
МАР`ЇНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 6-79-10

УХВАЛА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28 травня 2010 року

       

Мар'їнський районний суд Донецької області у складі Головуючого судді: Клікунової А.С., при секретарі Харьковій Л.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Мар’їнка заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мар’їнському районі Донецької області про надання відстрочки виконання рішення суду, -  

                      В С Т А Н О В И В:

    14 травня 2010 року на адресу суду надійшла заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мар’їнському районі Донецької області, в якій заявник просить відстрочити виконання рішення Апеляційного суду від 22 квітня 2010 року про стягнення з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мар’їнському районі Донецької області на користь ОСОБА_1 моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я при виконанні трудових обов’язків у розмірі 12 000,00 гривень до 01 серпня 2010 року.

    22 квітня 2010 року Апеляційним судом Донецької області прийнято рішення про відхилення апеляційної скарги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мар’їнському районі Донецької області на рішення Мар’їнського районного суду Донецької області від 04 березня 2010 року № 2-248/10 про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до відділення Фонду про стягнення моральної шкоди, завданої ушкодженням здоров’я при виконанні трудових обов’язків у розмірі 12 000 гривень. Відділенням Фонду направлено касаційну скаргу до Верховного суду України про скасування зазначених рішень суду, та відмовлення у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1  Крім того, заявник зазначає, що 18 жовтня 2008 року Конституційним судом України було оприлюднене рішення від 08 жовтня 2008 року, згідно якого визначаються конституційними положення п. 1, абз. 3 п. 5, п. 9 абз. 2,3 п. 10, п. 11 розділу І Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Згідно з зазначеними положеннями скасовано право застрахованих громадян, що потерпіли на виробництві від нещасного випадку або професійного захворювання на відшкодування моральної шкоди за рахунок Фонду. В зв’язку з вищезазначеним, заявник вважає, що Фонд взагалі не має правових підстав та фінансових можливостей для відшкодування моральної шкоди потерпілим на виробництві. В бюджеті Фонду на 2010 рік не було включено фінансування витрат на відшкодування моральної шкоди не було включено фінансування витрат на відшкодування моральної шкоди. Відділення Фонду є робочим органом виконавчої дирекції Фонду і в разі виконання рішення суду про примусове стягнення коштів на компенсацію моральної шкоди потерпілим на виробництві відділенню Фонду потрібен час для розгляду документів та подачі заявки про додаткове фінансування цього питання та відповідного надходження цих коштів до відділення Фонду, що складе не менше двох – трьох місяців.

    У судове засідання сторони не з’явились, про час та місце розгляду справи по суті були належним чином повідомлені; їх неявка не перешкоджає розгляду заяви по суті.

    Суд, вислухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява про надання відстрочки виконання рішення суду не підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Згідно ст. 373 ЦПК України за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Згідно ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутись до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання.

Відстрочка – відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається судом. Відстрочка та розстрочка виконання застосовується на захист інтересів боржника. Наведені заявником обставини для відкладення виконання рішення суду не достатні для задоволення заявленних вимог. Так в заяві відділення Фонду посилається на обставину подачу касаційної скарги на судове рішення з однією сторони, та відсутність бюдждетних асегнувань з іншої сторони,  в той час яказначені обставини не можуть бути підставою для відстрочки виконання рішення, ухвали суду, оскільки виходячи з поняття «відстрочка» передбачає гарантоване виконання рішення суду, але в інший строк.

Суд, вважає за необхідне розяснити заявнику, що згідно ст. 328 ЦПК України одержавши касаційну скаргу суддя-доповідач протягом десятиденного строку вирішує питання про відкриття касаційного провадження, про що постановляє відповідну ухвалу, витребовує справу, надсилає копії касаційної скарги та доданих до неї матеріалів особам, які беруть участь у справі, і встановлює строк, протягом якого можуть бути подані заперечення на касаційну скаргу. За наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суддя-доповідач у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду. Відмовляючи в задоволенні заяви про надання відстрочки виконання рішення суду не обмежуються права відділення Фонду на заявлення клопотання про зупинення виконання рішення суду відшкодування ОСОБА_1 моральної шкоди.

На підставі викладенного, керуючист ст. 373 ЦПК України, -      

           

У Х В А Л И В :

Заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Мар’їнському районі Донецької області про надання відстрочки рішення суду залишити без задоволення.

Заяву про апеляційне оскарження цієї ухвали в зв’язку з недотриманням правил підсудності може бути подано до місцевого суду протягом п’яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на цю ухвалу суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

С уддя

СудМар`їнський районний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення28.05.2010
Оприлюднено02.02.2011
Номер документу10233556
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —6-79-10

Ухвала від 25.06.2010

Цивільне

Хортицький районний суд м.Запоріжжя

Кучерук Ігор Григорович

Ухвала від 28.05.2010

Цивільне

Мар`їнський районний суд Донецької області

Клікунова Анастасія Сергіївна

Ухвала від 29.03.2010

Цивільне

Кіровський районний суд м.Донецька

Анісімова Наталя Дмитрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні