Справа № 953/24438/21
н/п 2-з/953/397/21
УХВАЛА
"30" грудня 2021 р. м.Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі: головуючої судді Лисиченко С.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
21.12.2021до Київського районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ФІНАНС ІННОВАЦІЯ , треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Баршацький І.В., приватний виконавець Київського міського округу Єфіменко Д.О., в якій позивачка просить суд визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис, вчинений 04.11.2020 приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Баршацького І.В., який зареєстрований в реєстрі за № 10871 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ФІНАНС ІННОВАЦІЯ , правонаступником всіх прав та обов`язків ТОВ АФІНАЖ , заборгованість за кредитним договором №1-20180214-24860 від 14.02.2018 у розмірі 8850,00 грн. та витрат за вчинення виконавчого напису в сумі 1100,00 грн (далі- спірний наказ).
Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 23.12.2021 прийняти до розгляду та відкрити спрощене позовне провадження у цивільній справі за вказаною позовною заявою.
30.12.2021 позивачка подала до суду заяву про забезпечення позову, в якій прохає суд зупинити стягнення на підставі спірного виконавчого напису.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2021, заяву передано в провадження судді Лисиченко С.М.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, вивчивши додані до неї документи, суд дійшов наступного висновку.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволенні позовних вимог.
Відповідно до частини першої та другої статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Мета забезпечення позову - це хоча і негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акту, а також перешкоджання спричинення значної шкоди позивачу.
При розгляді заяви про забезпечення позову вирішується лише питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову і не вирішуються матеріально-правові вимоги та наперед результат розгляду справи по суті позову.
Пунктом 6 частини першої статті 150 ЦПК України позов забезпечується: зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
За змістом пункту 3 частини першої статті 3 Закону України Про виконавче провадження виконавчий напис нотаріус належить до виконавчих документів.
Тобто, такий спосіб забезпечення позову, як зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса, який оскаржується боржником у судовому порядку, передбачено пунктом 6 частини першої статті 150 ЦПК України.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року№ 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову судам роз`яснено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам (пункт 4).
Крім того, пунктами 1-4 вказаної постанови Пленуму Верховного Суду України судам роз`яснено, що при вирішенні питання про забезпечення позову суд здійснює оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів до забезпечення позову з урахуванням адекватності вимог заявника, забезпечення збалансованості інтересів сторін, наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, ймовірності утруднення виконання рішення суду в разі невжиття таких заходів.
У постанові Верховного Суду у складі суддів Об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 16 серпня 2018 року у справі № 910/1040/18 зроблено висновок про те, що застосування заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису, вчиненого приватним нотаріусом, яким звернено стягнення на майно, та встановлення заборони на здійснення будь-яких дій відносно виконання такого виконавчого напису є адекватним та ефективним способом забезпечення позову.
Предметом позову у справі є вимога про визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис, вчинений 04.11.2020 приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Баршацького І.В., який зареєстрований в реєстрі за № 10871 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ФІНАНС ІННОВАЦІЯ , правонаступником всіх прав та обов`язків ТОВ АФІНАЖ , заборгованість за кредитним договором №1-20180214-24860 від 14.02.2018 у розмірі 8850,00 грн. та витрат за вчинення виконавчого напису в сумі 1100,00 грн.
З доданих до заяви документів вбачається, що приватним виконавцем виконавчого округу м.Києва Єфименко Д.О. відкрито виконавче провадження №63546636 з примусового виконання спірного виконавчого напису нотаріуса.
Враховуючи зазначене, а також те, що на даний час вчиняються виконавчі дії у виконавчому провадженні №63546636 з примусового виконання спірного виконавчого напису нотаріуса, суд вважає за необхідне зупинити стягнення по виконавчому провадженню, оскільки існує реальна загроза, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених прав позивачки (у разі задоволення позову), за захистом яких вона звернулася до суду. Звернення стягнення на доходи позиваки та або відчуження належного їй майна на праві власності може призвести до ускладнення виконання рішення суду.
Задовольняючи заяву про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса, суд виходить з того, що між сторонами виник спір, забезпечення позову у спосіб зупинення стягнення по виконавчому провадженню№63546636, про якій просить позивач, буде відповідати меті застосування заходів забезпечення.
Крім того, суд зазначає, що застосований захід забезпечення позову є тимчасовим заходом.
Згідно ч.1 ст.157 ЦПК України ухвала суду про забезпечення позову має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Керуючись ст. ст. 149-153, 260 ЦПК України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити .
Зупинити стягнення за виконавчим написом, вчинений 04.11.2020 приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Баршацького І.В., який зареєстрований в реєстрі за № 10871 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ ФІНАНС ІННОВАЦІЯ , правонаступником всіх прав та обов`язків ТОВ АФІНАЖ , заборгованість за кредитним договором №1-20180214-24860 від 14.02.2018 у розмірі 8850,00 грн. та витрат за вчинення виконавчого напису в сумі 1100,00 грн. , в рамках виконавчого провадження №63546636, яке знаходиться в провадженні приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Єфименко Дениса Олеговича- до ухвалення судового рішення по даній справі.
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 15-ти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подана апеляційна скарга, або якщо ухвалу залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить протягом трьох років.
Суддя С.М Лисиченко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2021 |
Оприлюднено | 31.12.2021 |
Номер документу | 102343882 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Лисиченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні