Справа № 286/1043/21
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 грудня 2021 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Вачко В. І.
з секретарем Деменчук О. Г.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства Таскомбанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Акціонерне товариство Таскомбанк , від імені якого діє представник за довіреністю Баженов Андрій Валерійович, звернувся в суд з позовом до відповідача ОСОБА_1 , в якому просить на підставі ст.ст. 525, 526, 527, 530, 598, 599, 610, 615, 629, 1050, 1054 ЦК України стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість у розмірі 111603,65 грн. за кредитним договором від 16.04.2018 року та судові витрати в сумі 2270,00 грн.
В обґрунтування позову вказує на те, що відповідач отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок, та не надав своєчасно банку грошові кошти для погашення заборгованості, таким чином зобов`язання за вказаним договором належним чином не виконав. У зв`язку з цим має заборгованість до стягнення в сумі позову.
Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Клопотання про розгляд справи за участю сторін від учасників справи не надходило.
Відповідач відзив на позовну заяву у встановлений строк не надав, хоча судова кореспонденція була йому надіслана за зареєстрованим місцем його постійного проживання і про розгляд справи він додатково повідомлявся через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Дослідивши та оцінивши докази у справі, судом встановлено, що 16.04.2018 року між ОСОБА_1 , відповідачем у справі, та Публічним акціонерним товариством Таскомбанк , позивачем у справі, найменування якого в наступному було змінено на Акціонерне товариство Таскомбанк (скорочена назва - АТ Таскомбанк ), було укладено договір банківського обслуговування, згідно з умовами якого відповідач отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту в сумі 79400 грн. на платіжну картку строком під 39,6% річних з 17.04.2018 року по 31.01.2019 року і 43,2% річних з 01.02.2019 року строком на 12 місяців з автоматичною пролонгацією шляхом підписання Заяви-Договору про приєднання до Публічної пропозиції АТ Таскомбанк на укладення договору про комплексне обслуговування фізичних осіб № 004/4606741-СК.
Відповідно до наданого розрахунку, станом на 04.03.2021 року загальна заборгованість по договору за невиконання кредитних зобов`язань складає 111603,65 грн., з яких: 70654,99 грн. - прострочена заборгованість по тілу кредиту; 40948,66 грн. - прострочена заборгованість за процентами.
Згідно із статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.
У заяві-договорі зокрема зазначено, що відповідач погодився з тим, що Публічна пропозиція АТ Таскомбанк на укладення договору про комплексне обслуговування фізичних осіб, розміщена на сайті www.tascombank.com.ua , Умови підключення до клієнт-банку Тас24 , Правила обслуговування корпоративних клієнтів та Тарифи банку разом із цією заявою-договором становлять договір банківського обслуговування і є його невід`ємною частиною, а також, що відповідач таким чином ознайомився та погодився зі змістом договору банківського обслуговування. Відтак, сторони досягли згоди щодо усіх істотних умов договору, підписавши Заяву-договір.
До позову банк додав витяг з Публічної пропозиції АТ Таскомбанк на укладення договору про комплексне обслуговування фізичних осіб, розміщена на сайті www.tascombank.com.ua , а також Тарифи банку.
Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).
За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до частини першої статті 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).
Частиною другою статті 1054 ЦК України встановлено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (стаття 1055 ЦК України).
Згідно із частиною першою статті 633 ЦК України публічним є договір, в якому одна сторона - підприємець взяла на себе обов`язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться (роздрібна торгівля, перевезення транспортом загального користування, послуги зв`язку, медичне, готельне, банківське обслуговування тощо). Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.
За змістом статті 634 цього Кодексу договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
За змістом статті 1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.
Відповідно до частини першої статті 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Банк, пред`являючи вимоги про погашення заборгованості по кредиту в сумі 111603,65 грн., просив у тому числі стягнути складові його повної вартості, зокрема прострочену заборгованість за тілом кредиту в сумі 70654,99 грн. і прострочену заборгованість за процентами в сумі 40948,66 грн.
Згідно зі статтею 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Відповідно до статті 631 ЦК України строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов`язки відповідно до договору. Статтями 651, 654 цього Кодексу передбачено, що розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом та вчиняється в такій самій формі, що й договір, що розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Укладений між сторонами договір містить процентні ставки та строк повернення кредиту (користування ним) - 12 місяців з автоматичною пролонгацією. Тому, враховуючи, що фактично отримані та використані позичальником кошти в добровільному порядку банку не повернуті, а також вимоги частини другої статті 530 ЦК України за змістом якої, якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час, шляхом зобов`язання виконати боржником обов`язку з повернення фактично отриманої суми кредитних коштів, відтак, суд доходить висновку про доведеність вимог банку про стягнення заборгованості за наданим кредитом та процентами за користування кредитом, а отже про задоволення позовних вимог в повному обсязі в сумі позову в розмірі 111603,65 грн.
Позивачем понесено судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2700 грн., які у відповідності до вимог ст.141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись статтями 2, 4, 13, 19, 81, 141, 263-265, 268, 273, 279, 354, п.3 розділу ХІІ Прикінцевих положень, пп.15.5 п.15 Розділу ХІІІ Перехідних Положень Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задоволити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь Акціонерного товариства Таскомбанк , що знаходиться в м.Київ, вул.Симона Петлюри, 30, код ЄДРПОУ 09806443, рахунок № НОМЕР_2 , кредитну заборгованість за заявою-договором № 004/4606741-СК від 16.04.2018 року в сумі 111603,65 грн. (з яких: 70654,99 грн. - прострочена заборгованість по тілу кредиту; 40948,66 грн. - прострочена заборгованість за процентами) та 2270 грн. у відшкодування сплачених судових витрат.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду або через Овруцький районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду або якщо суд визнає причини пропуску строку поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 29.12.2021 року.
Суддя: В. І. Вачко
Суд | Овруцький районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2021 |
Оприлюднено | 31.12.2021 |
Номер документу | 102353643 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Овруцький районний суд Житомирської області
Вачко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні