Справа № 752/28243/21
Провадження №: 1-кс/752/10152/21
У Х В А Л А
Іменем України
20.12.2021 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Києва клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12021100000000790, відомості щодо якого 01.09.2021 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про арешт майна, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді надійшло клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , в якому просить накласти арешт на майно, вилучене в ході обшуку автомобіля "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із забороною будь-кому і будь-яким чином користуватись, розпоряджатись та відчужувати вказане майно.
Прокурор у судове засідання не з`явився, про день, час та місце засідання повідомлявся належним чином, надав заяву про розгляд клопотання про арешт майна без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Вивчивши клопотання та матеріали, якими воно обгрунтовується, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Відділом розслідування особливо тяжких злочинів Слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12021100000000790 від 01.09.2021 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що 01.09.2021 до відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у м. Києві надійшла заява про вчинення кримінального правопорушення від ТОВ «ТОРГІВЕЛЬНИЙ БУДИНОК «КОНТІ» (ЄДРПОУ 39464252).
Зі змісту вказаної заяви вбачається, що невстановлена група осіб незаконно використовує знаки товарів і послуг «ДЖЕК» та «Konti». Зокрема, на території міста Києва та на території України здійснюється продаж у роздрібну торгівлю продукції з низькою ціною, яка реалізується підприємством ТОВ «ТБ «КОНТІ», а саме цукерки «Джек» у ящиках вагою 4 кг. Дана пропозиція розміщена на сайті в всесвітній мережі інтернет, із зазначенням номеру телефону НОМЕР_3 на даному сайті.
Допитаний у якості представника потерпілого ТОВ «ТБ «КОНТІ» ОСОБА_5 повідомив, що невстановлені особи здійснюють збут продукції ТОВ «ТБ «КОНТІ», а саме цукерок «Джек» у ящиках вагою 4 кг.
Усі домовленості щодо замовлень цукерок «Джек» здійснюються через мобільний номер телефону НОМЕР_3 та через інтернет сайт ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Також останнім під час допиту повідомлено, що ним придбано пробну партію вказаного товару. Доставка товару здійснювалась через офіс «Deliveri». Отримані 20.08.2021 зразки придбаної продукції - цукерок «Джек» ним направлено виробнику АТ «ВО «КОНТІ» для аналізу та порівняння в лабораторії за місцем виробництва, за результатами якого встановлено наступне: придбані цукерки не відповідають специфікації ККФ на готову продукцію та еталонному зразку; допоміжний матеріал, який використовується при упаковці даної цукерки не відповідає сертифікації ККФ; в червні 2021 року цукерки «Джек» не вироблялись у ящиках вагою 4,0 кг, а лише у ящиках 6,0 кг.
Таким чином, після проведення всіх необхідних критерії оцінки купленого товару - виробником АТ «ВО «КОНТІ» зроблено висновок, що даний продукт є фальсифікатом і не був виготовлений на фабриці АТ «ВО «КОНТІ».
Крім того, допитаний у якості свідка представник ТОВ «ТБ «КОНТІ» ОСОБА_6 повідомив, що отримавши інформацію про те, що невстановлені особи збувають продукцію ТОВ «ТБ «КОНТІ», ним зроблено закупку товару через інтернет сайт ІНФОРМАЦІЯ_3 та у подальшому в телефонному режимі за номером телефону НОМЕР_3 замовлено пробну партію товару один піддон (64 ящика, по 4 кг у одному ящику).
Під час телефонної розмови йому повідомили, що вказаний товар він зможе забрати у офісі «Delivers», за адресою АДРЕСА_1 , з питань придбання продукції йому необхідно контактувати з особою на ім`я ОСОБА_7 за номером телефону НОМЕР_4 .
Прибувши на місце отримання замовлення та зателефонувавши за наданим йому номером, до нього вийшов чоловік, який представився ОСОБА_8 та передав замовлений товар, а саме 64 ящики цукерок, кожен ящик по 4 кг.
Після цього ОСОБА_6 передав йому грошові кошти на загальну суму 16 640 гривень (з розрахунку: 1 кілограм цукерок за 65 гривень), що значно менше за ціну, згідно якої продають цукерки ТОВ «ТБ «КОНТІ».
У подальшому за участю свідка ОСОБА_6 проведено слідчу дію впізнання особи за фотознімками, під час якої він впізнав особу, яка йому відома як ОСОБА_7 та яка передавала для нього «замовлення». Установлено, що даною особою є ОСОБА_9 ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Крім того, під час проведення досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_10 який повідомив, що 06.08.2021 він отримав інформацію щодо реалізації менеджером на ім`я « ОСОБА_11 » цукерок « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ТМ «Конті», по цінам набагато нижчими ніж ринкові.
Зателефонувавши за номером телефону: НОМЕР_3 він домовився про купівлю пробної продукції товару, а саме цукерок «Джек» ТМ «Конті». Спілкуючись з особою за вказаним номером телефону ОСОБА_12 запитував, чи оригінальна ця продукція, або це копія, на що йому відповіли, що дана продукція є копією високої якості.
Надалі, ОСОБА_10 здійснив пробне замовлення, а саме 1 ящик цукерок «Джек». Даний товар йому надійшов через «Нова пошта», відправником якого був ОСОБА_9 із зазначенням номеру телефону НОМЕР_5 .
У подальшому, після отримання товару на мобільний телефон свідка ОСОБА_10 зателефонував невідомий номер, а саме НОМЕР_6 та особа представилась ОСОБА_13 (зазначив, що він е керівником) та запропонувала у подальшому замовити в нього товар, а саме цукерки «Джек», у великій кількості за оптовими цінами.
Під час допиту в якості потерпілого ОСОБА_5 повідомив, що неправомірними діями організованої групи осіб ТОВ «ТБ «КОНТІ» було завдано шкоду в особливо великому обсязі. Ціна одного піддону (64 ящика) з цукерками «Джек» складає 16 640,00 гривень.
Враховуючи те, що територією розповсюдження є вся територія України, мінімальна шкода за розрахунками ТОВ «ТБ «КОНТІ» складає не менше ніж 1 500 000,00 гривень.
На виконання доручення слідчого 12.11.2021 до СУ ГУНП у м. Києві надійшов ініціативний рапорт від працівників управління міграційної служби ГУНП у м. Києві, в якому підтверджені вищевказані факти, що прямо вказують на те, що за адресами, які встановлені під час проведення оперативно-розшукових заходів, зберігаються речі, предмети, тощо, які свідчать про незаконну діяльність групи осіб.
Зі змісту вказаного рапорту вбачається, що організатором злочинної групи є громадянин ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який налагодив схему виготовлення та збуту фальсифікованих товарів із використанням знаку для товарів «ДЖЕК» та «Konti», а також інших сипучих товарів з явними ознаками підробки, що збуваються через логістичні компанії «Нова Пошта» та «Делівері».
Функцію менеджеру з продажу підроблених (фальсифікованих) товарів, а також налагодження збуту на території України виконує ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який для збуту товару використовує автомобіль марки «Хюндай Елантра д.н.з. НОМЕР_7 », що на праві власності належить ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Роль постачальника продукції та виробника (а саме підшукання пакувальних матеріалів та комплексів інгредієнтів для виготовлення підробленої продукції) виконує ОСОБА_16 ІНФОРМАЦІЯ_8 , який є власником компанії ЧП «Спецторг» та який регулярно здійснює відправлення різноманітної підробленої продукції відомих брендів логістичною доставкою « ІНФОРМАЦІЯ_9 » за адресою: АДРЕСА_2 , на ім`я ОСОБА_9 , а також залучає до злочинної схеми працівника логістичної фірми «Делівері № 9 в м. Києві» - «гр. ОСОБА_17 ».
10.12.2021 року у кримінальному провадженні на підставі ухвали слідчого судді Голосіївського районного суду міста Києва від 26.11.2021 проведено обшук в автомобілі марки "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Під час проведення зазначеного обшуку в автомобілі виявлено та вилучено речі та документи, які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, а саме: документацію щодо товарообороту, аркуші паперу із рукописними записами, блокнот із рукописними записами, квитанції від здійснення відправлень логістичними компаніями "Нова Пошта" та "Делівері"; ключі до автомобіля "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_8 , авто "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 ; автомобіль марки "Volkswagen Crafter", білого кольору, р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_9 .
Також вищевказані речі, документи 10.12.2021 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні як об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, оскільки вони були об`єктом кримінально протиправних дій та, з огляду на встановлені обставини кримінального провадження, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до п.7 ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Частина 2 ст. 170 КПК України визначає, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Згідно з вимогами ч.10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Так, слідчим 10.12.2021 вилучені під час обшуку в автомобілі марки "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , речі та документи визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №12021100000000790.
Метою та підставою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, оскільки вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, та є речовими доказами.
Беручи до уваги вищевикладене, а також враховуючи, що прокурор у відповідності до вимог ч. 5 ст. 171 КПК України звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт, слідчий суддя приходить висновку, що в клопотанні доведено, що з метою забезпечення збереження речових доказів, в органу досудового розслідування виникла обґрунтована потреба в накладенні арешту, у зв`язку з чим клопотання про арешт майна підлягає задоволенню.
УХВАЛИВ:
1. Клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12021100000000790, відомості щодо якого 01.09.2021 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про арешт майна, задовольнити.
2. Накласти арешт на речі і документи, вилучені 10.12.2021 року під час обшуку у кримінальному провадженні №12021100000000790 від 01.09.2021 в автомобілі марки "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- документацію щодо товарообороту, аркуші паперу із рукописними записами, блокнот із рукописними записами, квитанції від здійснення відправлень логістичними компаніями "Нова Пошта" та "Делівері";
- ключі до автомобіля "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_8 , авто "Volkswagen Crafter", р/н НОМЕР_1 ;
- автомобіль марки "Volkswagen Crafter", білого кольору, р/н НОМЕР_1 , 2013 року випуску, номер кузова НОМЕР_9 ,
із забороною будь-кому і будь-яким чином користуватись, розпоряджатись та відчужувати вказане майно.
3. Ухвала виконується негайно слідчим, прокурором у кримінальному провадженні.
4. На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2021 |
Оприлюднено | 20.05.2024 |
Номер документу | 102379881 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні