ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
30 грудня 2021 року Справа 160/26974/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини про визнання протиправним та скасування наказу,-
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини, в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати Наказ №1 Начальника Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 02.01.2020 року в частині звільнення із займаної посади ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Відповідача нарахувати та виплатити Позивачу середньомісячний заробіток за весь час вимушеного прогулу - з 02.01.2019 року по 20.12.2021 року (дату подання цієї заяви).
Відповідно до пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 5 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Суд зазначає, що відповідно до прохальної частини позовної заяви позивачем оскаржується наказ №1 Начальника Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 02.01.2020 року.
Представником позивача разом із позовною заявою до суду заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду із даним позовом, в якому останній зазначає, що ОСОБА_1 належним чином не повідомлено про факт його звільнення з посади завідувача лікарні ветеринарної медицини по хворобам молодняка і неплідності у тварин Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
При цьому, дослідивши матеріали позову, судом встановлено, що представник позивача у своєму клопотанні про витребування доказів зазначає, що позивачем було отримано незавірену ксерокопію наказу №1 Начальника Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 02.01.2020 року, який оскаржується у цій справі - 06.10.2021 року
Отже, враховуючи, те що позивач отримав ксерокопію наказу №1 Начальника Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини від 02.01.2020 року про своє звільнення 06.10.2021 року, останній повинен був оскаржити зазначений наказ в місячний строк (до 06.11.2021 року), однак позовну заяву ОСОБА_2 направлено до суду засобами поштового зв`язку тільки 21.12.2021 року, тобто після закінчення місячного строку звернення до суду, установленого законом.
При цьому, суд не бере до уваги доводи представника позивача, що ОСОБА_1 належним чином не повідомлено про факт його звільнення з посади завідувача лікарні ветеринарної медицини по хворобам молодняка і неплідності у тварин Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини, внаслідок отримання останнім незавіреної копії оскаржуваного наказу.
Днем, коли особа дізналась про порушення свого права, - є день, коли позивач дізнався про рішення, дію чи бездіяльність, внаслідок якої відбулося порушення її прав, свобод чи інтересів.
Суд звертає увагу, що поважними причинами пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, які повинні бути підтверджені належними доказами.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази наявності обставин, які були об`єктивно непереборними, не залежали від волевиявлення позивача та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду з цим позовом.
Таким чином, суд дійшов висновку, що строк звернення з даною позовною заявою закінчився 06.11.2021 року, а позовну заяву подано з пропущенням строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Враховуючи зазначене вище, суд вбачає за необхідне надати можливість позивачу подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та вказати інші підстави для поновлення строку звернення до суду із означеною позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене та у відповідності до Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху.
Для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати до суду:
- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та вказати інші підстави для поновлення строку;
Керуючись ст. ст. 122, 123, 160, 161, ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 169, ст. 243, ст. 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про поновлення строків звернення до суду - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини про визнання протиправним та скасування наказу - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Визначені недоліки позовної заяви позивачу усунути шляхом надання суду:
- заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду та вказати інші підстави для поновлення строку;
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз`яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Горбалінський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2021 |
Оприлюднено | 04.01.2022 |
Номер документу | 102386197 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Горбалінський Володимир Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Горбалінський Володимир Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Горбалінський Володимир Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Горбалінський Володимир Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Горбалінський Володимир Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні