КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/7445/21
Провадження № 2/552/2865/21
У Х В А Л А
04.01.2022 року суддя Київського районного суду м. Полтави Шаповал Т.В. розглянувши матеріали позовної заяви ТОВ Полтаваплемресурс до Головного управління Держпраці у Полтавській області про скасування та вилучення з акта форми Н-1/П від 09.11.2021 року окремих положень та доповнення його окремими положеннями,-
В С Т А Н О В И В :
31 грудня 2021 року ТОВ Полтаваплемресурс звернулося до Київського районного суду м. Полтави з позовом до Головного управління Держпраці у Полтавській області про скасування та вилучення з акта форми Н-1/П від 09.11.2021 року окремих положень та доповнення його окремими положеннями.
Відповідно до ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Судова юрисдикція - це інститут права, який покликаний розмежувати компетенцію як різних ланок судової системи, так і різних видів судочинства: цивільного, кримінального, господарського та адміністративного.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин.
Згідно з ч.2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Статтею 20 ГПК України передбачено, що господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності.
Звертаючись до суду з даним позовом, позивач ТОВ Полтаваплемресурс , яке є юридичною особою, обираючи на власний розсуд спосіб захисту свого права, з відповідним позовом звертається до Головного управління Держпраці у Полтавській області, який є юридичною особою.
Отже, з матеріалів поданого до суду позову вбачається, що спір виник між двома юридичними особами, який відповідно до норм ст. 19 ЦПК України не підлягає вирішенню в порядку цивільного судочинства.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Оскільки, позовна заява ТОВ Полтаваплемресурс до Головного управління Держпраці у Полтавській області не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, у відкритті провадження в цивільній справі за даною позовною заявою необхідно відмовити.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 186 ЦПК України заявнику слід роз`яснити, що даний спір віднесено до юрисдикції господарських судів.
Керуючись ст. 186 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Відмовити ТОВ Полтаваплемресурс у відкритті провадження в справі в порядку цивільного судочинства за позовною заявою до Головного управління Держпраці у Полтавській області про скасування та вилучення з акта форми Н-1/П від 09.11.2021 року окремих положень та доповнення його окремими положеннями.
Роз`яснити позивачу, що даний спір віднесено до юрисдикції господарських судів.
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк апеляційної скарги через Київський районний суд м. Полтави.
Суддя Т.В.Шаповал
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 04.01.2022 |
Оприлюднено | 05.01.2022 |
Номер документу | 102395220 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Шаповал Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні