Ухвала
від 04.01.2022 по справі 909/1077/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 909/1077/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.01.2022 м. Івано-Франківськ

Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Матуляк П. Я. , розглянувши матеріали справи

за позовом: Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна"

до відповідача: Товариства з додатковою відповідальністю "Фотонік"

про відшкодування завданої майнової шкоди в сумі 18 215 грн 03 коп.

встановив, що Приватне акціонерне товариство "Страхова компанія "ПЗУ Україна" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю "Фотонік" про відшкодування завданої майнової шкоди в сумі 18 215 грн 03 коп.

Ухвалою суду від 12.11.21 прийнято позовну заяву до розгляду; відкрито провадження у справі; постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін; встановлено відповідачу строк: у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для надання суду відзиву на позов, 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для надання суду заперечення; п`ять днів з дня отримання ухвали на подання суду відповідної обґрунтованої заяви (клопотання) у разі наявності у відповідача заперечень проти розгляду справи без повідомлення (виклику) сторін; встановлено сторонам строк на подачу заяв по суті справи протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі; роз"яснено сторонам, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з огляду на таке.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі. Згідно з ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 5 ст.12 Господарського процесуального кодексу України).

На стадії відкриття провадження суд дійшов висновку про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, враховуючи ціну позову.

Водночас, відповідно до ч.3 ст.247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи, що позовні вимоги мотивовані тим, що ДТП сталось під час виконання ОСОБА_1 своїх трудових обов`язків та перебування у трудових відносинах з ТОВ Фотонік , тоді як доказів на підтвердження таких фактів матеріали справи не містять, суд вважає, що лише ціна позову не є визначальною обставиною для розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Відповідно до частини 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

В контексті наведеного, враховуючи викладені у позовній заяві обставини, які потребують дослідження (зокрема, дослідження обставин перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з ТОВ Фотонік на час скоєння ДТП та відсутність у матеріалах справи відповідних доказів на підтвердження цих обставин), ускладнюють справу та роблять неможливим її розгляд у спрощеному позовному провадженні без виклику представників сторін, з метою забезпечення дотримання принципу пропорційності та змагальності сторін, у відповідності до ч. 6 ст. 250 ГПК України, наявні підстави для переходу до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження з ініціативи суду.

Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання(ч.1ст.181 ГПК України).

Керуючись ст. ст. 2, 12, 177, 181, 182, 234, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.

Призначити підготовче засідання на 25.01.22 о 10:30.

Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області (м.Івано-Франківськ, вул.Грушевського, 32, зал судових засідань №4).

Учасникам справи направити представників у підготовче засідання.

Довести до відома сторін наступне:

повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами, визначеними ст.60 ГПК України;

учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст.ст.42, 46 ГПК України;

заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 ГПК України;

учасники справи подають докази суду у відповідності до ст.80 ГПК України;

докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 04.01.21 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України", за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі: http://court.gov.ua/fair/sud5010/

Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/

Веб-адреса Господарського суду Івано-Франківської області: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/

e-mail суду: inbox@if.arbitr.gov.ua .

Звернути увагу, що учасники справи можуть отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для цього необхідно зареєструватись в системі, розміщеній на офіційному веб-порталі "Судова влада України" (https://e-court.mail.gov.ua/?_task=login&_action=plugin.registration_rules) та подати до суду заявку для отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

Суддя П. Я. Матуляк

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення04.01.2022
Оприлюднено06.01.2022
Номер документу102408103
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —909/1077/21

Рішення від 20.09.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 24.08.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 16.03.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 16.03.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 22.02.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 31.01.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

Ухвала від 04.01.2022

Господарське

Господарський суд Івано-Франківської області

Матуляк П. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні