Справа № 159/6833/21
Провадження № 2/159/253/22
КОВЕЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 січня 2022 року м. Ковель
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
у складі головуючого - судді Панасюка С.Л.,
вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Закладу дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 11 (центр розвитку дитини) м. Ковеля, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради, про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в :
Згідно ч.7 ст.81 ЦПК України, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Серед вимог позивача є вимога стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Середній заробіток працівника обчислюється відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995.
Нарахування виплат у всіх випадках збереження середньої заробітної плати провадиться виходячи з розміру середньоденної (годинної) заробітної плати (п.5 Порядку).
Середня заробітна плата у випадку вимушеного прогулу обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов`язана відповідна виплата (абзац третій п.2 Порядку).
Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період (абзац перший п.8 Порядку).
Позивач не надала для такого обчислення необхідної інформації.
Відповідач, реагуючи на позов, також не надав необхідну для такого обчислення інформацію, хоча як роботодавець у відносинах, де працівник є слабшою стороною , зобов`язаний це зробити.
Згадана інформація є обов`язковою для розгляду вимоги про стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, незалежно від того задовольнятиме суд цю вимогу чи ні.
За викладених обставин суду необхідно витребувати у особи, яка здійснює фінансове і бухгалтерське обслуговування відповідача довідку, яка містить усю необхідну інформацію для обчислення середнього заробітку позивача відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995.
Керуючись ч.7 ст.81 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Витребувати у особи, яка здійснює фінансове і бухгалтерське обслуговування відповідача - Закладу дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) № 11 (центр розвитку дитини) м. Ковеля, а саме, у Управління освіти виконавчого комітету Ковельської міської ради довідку, яка містить усю необхідну інформацію для обчислення середнього заробітку ОСОБА_1 відповідно до Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995.
Довідка має надійти до суду у строк до 15.01.2022 року.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий:
С. Л. Панасюк
Суд | Ковельський міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2022 |
Оприлюднено | 06.01.2022 |
Номер документу | 102410112 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ковельський міськрайонний суд Волинської області
Панасюк С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні