КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа №552/21/22
Провадження № 2/552/707/22
У Х В А Л А
06.01.2022 року Суддя Київського районного суду м. Полтави Шаповал Т.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Полтавського обласного центру з гідрометеорології про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 05 січня 2022 року звернулася до Київського районного суду м. Полтави з позовом до Полтавського обласного центру з гідрометеорології про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди
В поданій до суду позовній заяві просить визнати незаконним та скасувати наказ Полтавського обласного центру з гідрометеорології № 165/о від 08.12.2021 про відсторонення її від роботи.
Стягнути з Полтавського обласного центру з гідрометеорології на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, судові витрати та моральну в розмірі 45 000 грн.
Зобов`язати Полтавський обласний центр з гідрометеорології відновити становище ОСОБА_1 , яке існувало до прийняття наказу від 08.12.2021 року №165/о про відсторонення від роботи.
Частиною 3 ст. 175 ЦПК України визначено, які вимоги повинна містити позовна заява.
Згідно п.3 ч.3ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або інший спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішення, якщо позов подано до кількох відповідачів-зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач просить суд зобов`язати Полтавський обласний центр з гідрометеорології відновити становище ОСОБА_1 , яке існувало до прийняття наказу від 08.12.2021 року №165/о про відсторонення від роботи.
Однак, позивач не вказує, в який спосіб зобов`язати відновити її становище.
В цій частині позовна заява підлягає уточненню.
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу, однак жодного розрахунку його розміру на час звернення до суду не надає.
В цій частині позовна заява також підлягає уточненню.
Статтею 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем при зверненні до суду сплачено судовий збір в розмірі 908 грн. лише за одну позовну вимогу.
Даний спір не є спором про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Тому, суд враховує висновок Великої Палати Верховного Суду України, висловлений у постанові від 30.01.2019 по справі № 910/4518/16, провадження № 12 -301гс18 щодо застосування норм права, а саме сплати судового збору при зверненні до суду з вимогами про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні: Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях (пункт 58 постанови від 30.01.2019). Відповідно до ч. 4 ст. 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду. Отже, при зверненні до суду з вимогою про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні (у порядку наказного та позовного провадження) слід сплачувати судовий збір, визначений у статті 4 Закону України Про судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, позивачем не оплачена позовна вимога про стягнення моральної шкоди.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та стягнення моральної шкоди, квитанцію про його оплату надати суду.
Також, позивачем не оплачена судовим збором вимога немайнового характеру про зобов`язання відповідача відновити її становище., яке існувало до прийняття наказу від 08.12.2021 року №165/о про відсторонення від роботи
Статтею 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу слід роз`яснити, що згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу , сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. 185 ЦПК України , -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Полтавського обласного центру з гідрометеорології про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди залишити без руху.
Надати позивачу ОСОБА_1 строк п`ять днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Т.В.Шаповал
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2022 |
Оприлюднено | 10.01.2022 |
Номер документу | 102431976 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Шаповал Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні