Ухвала
від 06.01.2022 по справі 922/4891/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

06 січня 2022 року м. ХарківСправа № 922/4891/21

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Сальнікової Г.І.

без виклику представників сторін

розглянувши клопотання Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (вх. №30768 від 30.12.2021) по справі

за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" (03150, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, буд. 5) в особі регіональної філії "Південна залізниця" (61052, м. Харків, вул. Євгена Котляра, буд. 7) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Монітор" (61010, м. Харків, вул. Георгіївська, буд. 10) про стягнення 194097,12 грн.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд Господарського суду Харківської області подано позов Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Монітор" про стягнення штрафу у розмірі 194097,12 грн.

Позов обґрунтовано неналежним виконанням з боку відповідача взятих на себе зобов`язань за Договором №П/НХ-19950/НЮ від 08.07.2019 в частині постачання якісного товару.

Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи складається з суми сплаченого судового збору за подання даного позову до суду у розмірі 2911,47 грн.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 23.12.2021 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України), господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, позивачу - для подання відповіді на відзив, а відповідачу - заперечення на відповідь на відзив.

30.12.2021 в системі діловодства господарського суду Харківської області від Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" зареєстровано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (вх. №30768).

В обґрунтування поданого клопотання вказано, що підставою позовної заяви стало порушення умов договору №П/НХ-19950/НЮ від 08.07.2019 та як наслідок у відношенні посадових осіб регіональної філії "Південна залізниця" АТ "Укрзалізниця" за фактом розтрати грошових коштів, шляхом зловживання службовим становищем, органами національної поліції України порушене кримінальне провадження. З огляду на зазначене, для повного та всебічного з`ясування обставин справи, правильного вирішення спору, приймаючи до уваги значення справи для сторін та надання сторонам можливості надати свої пояснення, позивач просить суд розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Розглянувши клопотання Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (вх. №30768 від 30.12.2021), дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Статтею 247 ГПК України передбачено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 3 статті 12 ГПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина 5 статті 12 ГПК України).

За правилами статті 250 ГПК України, питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Виходячи з критеріїв, визначених частини 3 статті 247 ГПК України, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування, обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, кількість сторін учасників справи, поданий позов за своїми ознаками є малозначним в розумінні частини 5 статті 12 ГПК України, а тому дана справа визнається судом малозначною та підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на підставі статті 247 ГПК України. З огляду на наведене, суд дійшов до висновку про необхідність розглянути справу в письмовому провадженні за наявними в матеріалах справи доказами, без повідомлення (виклику сторін).

Згідно з частиною 5 статті 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.

Пунктом 3 частини 1 статті 42 ГПК України передбачено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

Втім, у даному разі, наведене позивачем у поданому клопотанні обґрунтування щодо необхідності здійснення розгляду даної справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін не є безумовною підставою для розгляду справи з викликом сторін з огляду на наведені вище приписи процесуального закону. Водночас суд зазначає, що при постановленні ухвали про відкриття провадження у даній справі та визначенні форми господарського судочинства судом враховано, що у позовній заяві зважаючи на ціну позову, яка не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, обсяг доказів, кількість сторін у даній справі, відсутність суспільного інтересу, позивач, на підставі статті 247-252 ГПК України зазначив про можливість розгляду даної справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що суд при розгляді справи оцінює подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді усіх обставин справи в їх сукупності незалежно від форми здійснення судочинства (спрощеного чи загального позовного провадження), що відповідає вимогам частин 1, 2 статті 2 ГПК України, відповідно до яких завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

За вказаних обставин, враховуючи, що дана справа в силу вимог ГПК України може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження, а також беручи до уваги, що позивачем не наведено обґрунтованих підстав для розгляду цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, суд дійшов висновку, що у задоволенні поданого клопотання позивача слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 12, 234, 235, 252 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі регіональної філії "Південна залізниця" про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін (вх. №30768 від 30.12.2021)

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили 06.01.2022 р. та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.І. Сальнікова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.01.2022
Оприлюднено10.01.2022
Номер документу102447919
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4891/21

Постанова від 21.11.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шутенко Інна Анатоліївна

Ухвала від 29.05.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шутенко Інна Анатоліївна

Ухвала від 29.05.2022

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Шутенко Інна Анатоліївна

Рішення від 17.02.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 19.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 06.01.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 23.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

Ухвала від 14.12.2021

Господарське

Господарський суд Харківської області

Сальнікова Г.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні