ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.01.2022м. ДніпроСправа № 904/2104/19 (904/8729/21) Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Владимиренко І.В., розглянувши матеріали справи
за позовом Публічного акціонерного товариства "Дніпровський металургійний комбінат", м. Кам`янське, Дніпропетровська область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Олімп Кам`янське" м. Кам`янське, Дніпропетровська область
про стягнення заборгованості у розмірі 278 064,05 грн.
Без виклику (повідомлення) учасників справи
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Дніпровський металургійний комбінат" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Олімп Кам`янське" про стягнення заборгованості у розмірі 278 064,05 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору №30-0508-01 від 01.07.2020, в частині своєчасної та повної сплати орендних платежів.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.11.2021, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) учасників за наявними у справі матеріалами. Запропоновано учасникам справи: Відповідачу: - протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відповідно до вимог статей 165, 178 ГПК України відзив на позовну заяву, а його копію з додатками надіслати всім учасникам справи; - у разі наявності заперечень щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати відповідну заяву у строк протягом 15-ти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; - у 10-ти денний строк з дня отримання від позивача відповіді на відзив (за наявності) надати суду, а також направити всім учасникам справи заперечення з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 167 ГПК України. Позивачу: - у 10-ти денний строк з дня отримання відзиву на позов подати суду, а також направити всім учасникам справи відповідь на відзив з урахуванням вимог частин третьої - шостої статті 165 та статті 166 ГПК України.
Відповідач про розгляд справи повідомлений належним чином, шляхом надіслання ухвали суду на адресу відповідача, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. З зазначеної адреси до суду повернувся поштовий конверт з відміткою поштової установи адресат відсутній за вказаною адресою .
При цьому суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 22.04.2021 у справі №908/794/19(905/1646/17), де зазначено, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження №11-268заі18), постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 у справі № 913/879/17, від 21.05.2020 у справі №10/249-10/19, від 15.06.2020 у справі № 24/260-23/52-б).
Відповідач своїм правом на подання відзиву на позов не скористався.
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до частини 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Враховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для подання доказів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені у статті 129 Конституції України та статтях 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, висловлення своєї правової позиції у спорі та надання відповідних доказів.
Відповідно до ст. 248 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
При розгляді справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.07.2020 між Публічним акціонерним товариством "Дніпровський металургійний комбінат" (орендодавець - позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Олімп Кам`янське" (орендар - відповідач) укладено договір оренди №30-0508-01 відповідно до умов якого орендодавець передає орендареві за плату на певний строк у користування (оренду) рухоме майно (надалі - Майно), яке належить на праві власності орендодавцю та знаходиться за адресою: м. Кам`янське, вул. Іванівська, 53 і вказано в додатку №1, що є невід`ємною частиною даного договору. Загальна відновна вартість майна, переданого в оренду складає: 273 260,00 грн. без ПДВ. У випадку проведення індексації вартості майна орендодавець письмово повідомляє орендаря про вартість майна з урахуванням її індексації.
Згідно з п. 1.3. договору, мета оренди: використання майна для проведення та перегляду футбольних матчів, інших спортивних та культурних заходів; використання катка.
Строк користування майном за даним договором: з 01.07.2020р. по 30.06.2023р. включно (п. 1.4. договору).
Відповідно до п. 2.1. договору, орендодавець передає орендареві майно за актом прийому-передачі, в якому вказується технічний стан майна на момент здачі в оренду і який підписується представниками сторін та є невід`ємною частиною даного договору.
Згідно з п. 2.2 договору, в останній день строку оренди орендар зобов`язаний повернути майно орендодавцеві в тому ж стані, у якому орендар його отримав, з урахуванням нормального зносу, а також поліпшень майна (капітальних ремонтів, реконструкцій, модернізацій, технічних переоснащень, інших поліпшень) з урахуванням п.6.3 даного договору. Повернення майна оформлюється актом прийому-передачі із зазначенням технічного стану майна на момент повернення, що підписується представниками сторін. Разом з майном орендар зобов`язаний повернути технічну документацію, що підтверджує проведення капітальних ремонтів, реконструкцій, модернізацій, технічних переоснащень, інших поліпшень та їх вартість. Орендодавець не несе відповідальності за відмову підписати акт приймання - передачі майна (прийняти майно) по закінченню строку оренди, якщо орендарем чиняться будь-які перешкоди у доступі до майна представників орендодавця для здійснення огляду майна. При цьому орендар вважається таким, що прострочив повернення майна з оренди, що тягне за собою наслідки, передбачені п. 4.6. цього договору.
Пунктом 3.1.8. встановлено, що орендар зобов`язується у встановлені договором строки вносити плату за користування майном незалежно від результатів господарської діяльності, у тому числі у випадках роботи майна в режимі зупинки виробничого процесу, простою при відсутності сировини, інших ресурсів, проведенні ремонтів, в результаті аварійних ситуацій та стихійних явищ, а також в інших випадках.
Згідно з п.п.3.2.1., 3.2 4. договору орендодавець зобов`язується: в строк та в порядку, визначеними даним договором, надати (передати) орендареві майно в стані, що відповідає його призначенню і умовам цього договору, а також технічно справним. Не пізніше останнього числа кожного звітного місяця надати орендарю акт на надані послуги; прийняти від орендаря майно по акту прийому-передачі в строк, передбачений даним договором.
Відповідно до п. 5.1. договору, орендна плата встановлюється в грошовому виразі і є платежем, що орендар сплачує незалежно від результатів своєї господарської діяльності (у тому числі, але не обмежено: у випадках роботи майна в режимі зупинки виробничого процесу, простою при відсутності сировини, інших ресурсів, проведенні ремонтів, в результаті аварійних ситуацій та стихійних явищ, а також в інших випадках.
Пунктом 5.2. договору встановлено, що за користування майном орендар щомісяця сплачує орендодавцеві орендну плату в розмірі 2 803,02 грн., крім того, податок на додану вартість - 560,60 грн., усього - 3 363,62 грн.
Орендна плата сплачується орендарем шляхом безготівкового перерахування до 10 (десятого) числа кожного поточного (оплачуваного) місяця на рахунок орендодавця, визначений у розділі 9 цього договору, або на інший рахунок, письмово повідомлений орендодавцем (п. 5.3. договору).
Відповідно до п. 5.4. договору, рахунок орендодавця не є обов`язковою умовою перерахування орендної плати. Даний договір є достатньою підставою для проведення платежів по орендній платі. Грошові зобов`язання орендаря за цим договором вважаються виконаними з моменту зарахування коштів на банківський рахунок орендодавця.
Орендна плата сплачується орендарем з врахуванням інфляційних процесів, підтвердженням яких є офіційно опубліковані дані Державного комітету статистики України. Збільшення орендної плати з урахуванням інфляційних процесів здійснюється щомісячно. Орендна плата підлягає індексації в наступному місяці на індекс інфляції за попередній місяць у разі, якщо величина індексу інфляції за попередній місяць перевищила поріг, який встановлюється в розмірі 101 відсотка. Проіндексована орендна плата є базовою для проведення її індексації в наступних періодах (п. 5.5. договору).
Відповідно до п. 10.17. договору, даний договір укладено на строк до 30.06.2023р., який починає спливати з дати підписання сторонами та скріплення печатками договору.
01.07.2020 між сторонами було підписано Додаток №1 до договору, за умовами якого в оренду передавалось майно (рухоме) за наступним переліком: каток (обладнання для облаштування газону), футбольні ворота, алюмінієві з задніми дугами та суцільною перекладиною (2 основних + 2 резервних), стадіонне світлодіодне табло 9ТЗЛ-8ОЧ з електронним годинником.
Зазначене обладнання отримане орендарем за Актом прийому-передачі від 01.07.2020.
Відповідно до п.2 Додаткової угоди № 1 від 15.10.2020 сторони вирішили з 01.10.2020 Додаток № 1 до договору викласти в новій редакції та визначили перелік майна (рухомого), що передається в оренду, а саме: - каток -1 штука; - футбольні ворота, алюмінієві з задніми дугами та суцільною верхньою перекладиною (2 основних та 2 резервних) -1 штука; - стадіонне світлодіодне табло ЄТЗЛ-80Ч з електронним годинником -1 штука; - меблі (стільці, столи, тумба з нишею, шафи та вішалки) загальною кількістю - 40шт.
За змістом Переліку майна (нерухоме), що передається в оренду (додаток №2 до додаткової угоди №1) в оренду передавався - стадіон (частина спортивного комплексу з плавальним басейном, стадіон з трибуною).
Таким чином, сторонами додатковою угодою № 1 до договору розширено перелік майна, що передавалось в оренду.
Позивач зазначає, що 02.06.2021 між ПАТ Дніпровський меткомбінат (продавець) та ОСОБА_1 (покупець) підписаний Акт про придбання на аукціоні, відповідно до ст. ст. 87,88 Кодексу України з процедур банкрутства, в якому зазначено, що на підставі протоколу електронного аукціону № UА-РS-2021-05-17-000049-2, сформованого 28.05.2021, продавець передав, а покупець прийняв у власність наступне майно: лот № 3 - об`єкт нерухомого майна: спортивний комплекс з плавальним басейном, стадіон з трибуною, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Про даний факт, позивач повідомив відповідача листом від 03.06.2021 № 01/469, в якому запропонував переоформити договірні відносини щодо оренди стадіону (договір оренди № 30-0508-01 від 01.07.2020), а також рухомого майна, яке залишилось у власності комбінату. Стосовно рухомого майна, яке є предметом договору оренди № 30-0508-01 від 01.07.2020 відповідачеві запропоновано розглянути доцільність подальшого продовження вказаних договірних відносин та повідомити своє рішення позивачу.
Позивач у позовній заяві зазначив, що відповідно до змін, які відбулись у зв`язку з продажем частини майна, яке було предметом оренди, позивач зменшив розмір орендної плати та в подальшому розраховував орендну плату відповідно до Розрахунків орендної плати рухомого майна для ТОВ Футбольний клуб Олімп Кам`янське від 29.05.2020 №010/213 та надав на підписання Акти приймання-передачі наданих послуг на зменшену суму (з урахуванням індексу інфляції, відповідно до умов Договору) за час фактичного користування рухомим майном до повернення майна з оренди 30.07.2021.
30.07.2021 між позивачем та відповідачем було підписано акт прийому - передачі майна з оренди до договору оренди №31-0508/01 від 01.07.2021.
Водночас позивач зазначає, що за період користування відповідачем майном з січня 2021 по липень 2021 у відповідача перед позивачем виникла заборгованість зі сплати оренди у загальному розмірі 278 064,05грн.
З матеріалів справи вбачається, що 31.01.2021 сторонами договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за січень 2021) в сумі 53 197,19грн з ПДВ (з урахуванням індексу інфляції за грудень 2020). 28.02.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за лютий 2021) в сумі 53 888,75грн з ПДВ (з урахуванням індексу інфляції за січень 2021). 31.03.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за березень 2021) в сумі 54 427,63грн з ПДВ (з урахуванням індексу інфляції за лютий 2021). 30.04.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за квітень 2021) в сумі 55 352,90грн з ПДВ (з урахуванням індексу інфляції за березень 2021). 31.05.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за травень 2021) в сумі 55 740,37грн з ПДВ. 30.06.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за червень 2021) - 2 725,88грн. 31.07.2021 сторонами Договору підписаний без зауважень до розміру нарахувань Акт приймання-передачі наданих послуг, в якому зазначений розмір орендної плати (за липень 2021) - 2 731,33грн.
Загальна сума нарахованої орендної плати складає 278 064,05 грн.
Вказані акти приймання-передачі наданих послуг за період з січня 2021 по липень 2021 підписані уповноваженими представниками сторін та скріплені печатками позивача та відповідача.
На оплату оренди, позивачем було виставлено відповідачу рахунки на загальну суму 278 064,05 грн.
Відповідач заборгованість з орендної плати за період з січня 2021 по липень 2021 за договором №30-0508-01 від 01.07.2020 не сплатив, у зв`язку з чим позивач звернувся до господарського суду із цим позовом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 278 064,05 грн.
Наведені обставини стали причиною виникнення цього спору.
Дослідивши матеріали справи та подані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до положень статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК) суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
За змістом положень статей 626, 627, 628 ЦК договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти) визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Статтями 283, 286 ГК визначено, що за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності. Орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Згідно з частиною 1 статті 530 ЦК якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
При цьому положення частини 7 статті 193 ГК і статті 525 ЦК встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов`язання або односторонньої зміни його умов, що кореспондується із вимогами статті 629 ЦК щодо обов`язковості договору для виконання сторонами.
За умовами п.п. 5.3, 5.4. договору, орендна плата сплачується орендарем шляхом безготівкового перерахування до 10 (десятого) числа кожного поточного (оплачуваного) місяця на рахунок орендодавця, визначений у розділі 9 цього договору, або на інший рахунок, письмово повідомлений орендодавцем. Рахунок орендодавця не є обов`язковою умовою перерахування орендної плати. Даний договір є достатньою підставою для проведення платежів по орендній платі. Грошові зобов`язання орендаря за цим договором вважаються виконаними з моменту зарахування коштів на банківський рахунок орендодавця.
Актами приймання-передачі наданих послуг, які наявні в матеріалах справи підтверджується надання позивачем послуг оренди на загальну суму 278 064,05 грн. Вказані акти підписані з боку відповідача без заперечень та скріплені печатками сторін.
З урахуванням умов договору №30-0508-01 від 01.07.2020 строк оплати орендних платежів є таким, що настав.
Судом встановлено, що відповідач неналежним чином виконав свої зобов`язання зі сплати орендної плати за об`єкт оренди, у зв`язку із чим у нього виникла заборгованість зі сплати таких платежів у сумі 278 064,05 грн..
Доказів своєчасної сплати заявленої позивачем до стягнення заборгованості відповідачем відповідно до положень статей 13, 74 ГПК під час розгляду справи не надано.
Враховуючи викладене, вимоги позивача про стягнення заборгованості з орендної плати у розмірі 278 064,05 грн. є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.
Статтею 129 Конституції України визначено принципи рівності усіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, як одні з основних засад судочинства.
Отже, будь-яке рішення господарського суду повинно прийматися з дотриманням цих принципів, які виражені також у статтях Господарського процесуального кодексу України.
Згідно статті 13 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (частина 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).
За частиною 2 статті 74 Господарського процесуального кодексу України у разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (частина 4 статті 74 Господарського процесуального кодексу України).
Обов`язок доказування, а отже, і подання доказів відповідно до статті 74 Господарського процесуального кодексу України покладено на сторони та інших учасників справи, однак, не позбавляє суд, у випадку, передбаченому статтею 74 Господарського процесуального кодексу України, витребувати у сторони ті чи інші докази.
На підставі статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Отже, встановивши наявність в особи, яка звернулася з позовом, суб`єктивного матеріального права або охоронюваного законом інтересу, на захист яких подано позов, суд з`ясовує наявність чи відсутність факту порушення або оспорення і, відповідно, ухвалює рішення про захист порушеного права або відмовляє позивачеві у захисті.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 73, 74, 76-79, 86, 129, 232-242, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Футбольний клуб "Олімп Кам`янське" (Дніпропетровська область, м. Кам`янське, вул. Бурхана, 13, код ЄДРПОУ 43574242) на користь Публічного акціонерного товариства "ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ" (51925, Дніпропетровська область, місто Кам`янське, вулиця Соборна, 18-б, код ЄДРПОУ 05393043) суму заборгованості з орендної плати у розмірі 278 064,05 грн. (двісті сімдесят вісім тисяч шістдесят чотири грн. 05 коп.) та витрати по сплаті судового збору у розмірі 4170,96 грн. (чотири тисячі сто сімдесят грн. 96 коп.).
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судові рішення у справі набирають законної сили відповідно до ст.ст.241, 284 Господарського процесуального кодексу України.
Рішення суду може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 10.01.2022р.
Суддя І.В. Владимиренко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2022 |
Оприлюднено | 12.01.2022 |
Номер документу | 102462024 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Владимиренко Ігор Вячеславович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні