Ухвала
від 10.01.2022 по справі 910/21420/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

10.01.2022Справа № 910/21420/21

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРОЕНЕРГОХАБ (01133, м. Київ, вул. Алмазова Генерала, буд. 18/7, кімната 517; ідентифікаційний код: 44035467)

До Товариства з обмеженою відповідальністю Оператор Газотранспортної Системи України (03065, м. Київ, проспект Любомира Гузара, буд. 44; ідентифікаційний код: 42795490)

Про стягнення 521 158, 11 грн

Суддя Бондаренко-Легких Г.П.

Без виклику представників сторін.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ЄВРОЕНЕРГОХАБ (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Оператор Газотранспортної Системи України (далі - відповідач) про стягнення 521 158, 11грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 14.06.2021 позивач з Акціонерним товариством Державно продовольча-зернова корпорація України (далі - АТ ДПЗКУ) уклали договір № 33 про відступлення права вимоги грошових зобов`язань (далі - Договір), відповідно до якого АТ ДПЗКУ передало у повному обсязі позивачу своє право вимоги грошових зобов`язань зі сплати заборгованості ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ .

Позивач зазначає, що 20.03.2020 ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ здійснило відповідачу оплату за добовий небаланс за лютий 2020 року у сумі 521 158, 11 грн, на підставі акту від 04.03.2020, який був визнаний нечинним та скасований Господарським судом Черкаської області за результатами розгляду справи № 925/948/20, відповідно, на думку позивача, кошти в сумі 521 158, 11 грн підлягають поверненню відповідачем на користь позивача, як безпідставно отримані.

У зв`язку з викладеним позивач просить стягнути з відповідача 521 158, 11 грн .

Також позивач просить стягнути з відповідача понесені судові витрати.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Пунктом 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України крім всього іншого зазначено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) сторін .

В позовній заяві позивач вказав наступне найменування відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Оператор ГТС України .

Проте, Судом встановлено, що у відповідності до даних зазначених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), повне найменування відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Оператор Газотранспортної системи України .

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Пунктом 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивач просить стягнути з відповідача та зазначає ціну позову - 521 158, 11 грн.

Мотивує таку вимогу позивач тим, що ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ здійснило відповідачу оплату за добовий небаланс за лютий 2020 року у сумі 521 158, 11 грн, на підставі акту від 04.03.2020, який був визнаний нечинним та скасований Господарським судом Черкаської області, тому на думку позивача враховуючи Договір, кошти в сумі 521 158, 11 грн підлягають поверненню відповідачем на користь позивача.

Проте, на підтвердження сплати ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ на користь відповідача грошової суми, позивач надає копію платіжного доручення № 959 від 20.03.2020, з якої вбачається, що сплачена сума становить - 521 148, 11 грн.

Окрім цього, як вбачається із претензії про повернення коштів № 49 від 01.11.2021, копія якої надана до матеріалів справи та яку позивач направив на адресу відповідача, в ній (претензії) позивач просить повернути 521 148, 11 грн.

Позовна заява не містить обґрунтувань зі сторони позивача з приводу збільшення суми оспорюваної суми до 521 158, 11 грн.

З наведених підстав, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Пунктом 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, крім іншого сказано, що позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини .

Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

В позовній заяві позивач зазначає, що у відповідності до Договору він має право вимагати сплати грошових зобов`язань зі сплати заборгованості ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ у відповідності до платіжних доручень № 564 від 19.08.2020 та № 565 від 19.08.2020.

Також позивач зазначає, що ТОВ ЄВРО-ЕНЕРГОГАЗ здійснило оплату відповідачу на підставі акта від 04.03.2020.

Проте, позивач не надає до позовної заяви зазначені платіжні доручення та акт.

Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених п. 5 та п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Згідно п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.

Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Відповідно до частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач або особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Позивач не додав до позовної заяви документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, проте в переліку додатків зазначив, що надає докази направлення.

Відповідно до ч. 5 ст. 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Позовну заяву підписано представником позивача Фукс А.В., де зазначено, що дана особа є адвокатом на підтвердження чого, як зазначено в заяві надається ордер.

Проте, позивач не додав до позовної заяви ордер або інший документ, який би підтвердив, що Фукс А.В. як адвокат має право підписувати позовну заяву (зокрема, договір про надання правової допомоги із зазначенням права підпису).

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ЄВРОЕНЕРГОХАБ без руху.

2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням повного найменування відповідача відповідно до інформації з ЄДР;

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із обґрунтуванням розрахунку суми, що стягуються/оспорюються;

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із додаванням доказів за якими позивач обґрунтовує свої вимоги або зазначення про неможливість їх подання (у випадку подачі копій, зазначити в кого знаходяться оригінали);

- надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів направлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (опис вкладення, накладну на відправку та фіскальний (розрахунковий) чек);

- подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із доданням до неї доказів наявності у особи, яка підписала позовну заяву, відповідних повноважень та статусу адвоката.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко - Легких

ІНФОРМАТИВНО ВАЖЛИВО!!!

Отримання учасниками справи інформації про рух процесуальних документів та дій суду у конкретній справі забезпечується у спосіб:

1) участь уповноважених представників сторін в судових засіданнях;

2) звернення сторін до спеціально створеного інформаційно-довідкового центру Господарського суду міста Києва;

3) надіслання сторонами до канцелярії суду необхідних процесуальних документів;

4) ознайомленням із наявною інформацією на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/.

5) ознайомлення із наявною інформацією в єдиному реєстрі судових рішень за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.

6) подання клопотання про надання судом процесуальних документів у електронному вигляді;

7) ознайомлення із матеріалами справи у встановленому порядку.

УВАГА!!! Спілкування із суддею (сектором судді) за межами вище означених способів отримання інформації процесуальним законодавством не передбачено, у тому числі і через засоби службового телефонного зв`язку !!!

ПРИМІТКА: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОП`ЯТНИЦІ з 10:00 до 16:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання. Коли представник з`явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено11.01.2022
Номер документу102462445
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/21420/21

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 04.09.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 10.08.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Рішення від 12.07.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 12.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 12.04.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні