Ухвала
від 10.01.2022 по справі 923/5/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2022 року Справа № 923/5/22

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б. , розглянувши справу

за позовом: Керівника Каховської окружної прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі

позивача-1: Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області

позивача-2: Відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області

позивача-3: Південного офісу Держаудитслужби, м.Одеса

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", м.Ужгород

про стягнення безпідставно сплачених коштів в сумі 124837,37 грн.

в с т а н о в и в:

Керівник Каховської окружної прокуратури Херсонської області звернувся до господарського суду із позовом в інтересах держави в особі позивача-1 Тавричанської сільської ради Каховського району, позивача-2 Відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області, позивача-3 Південного офісу Держаудитслужби до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРТРАНССЕРВІС-ГРУП", м.Ужгород про стягнення безпідставно сплачених коштів в сумі 124837,37 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.1 ст.162 ГПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

В даному випадку прохальна частина позову викладена не у повному обсязі, про що канцелярією суду складено відповідний акт.

Згідно п.8 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Позовна заява не містить переліку документів, доданих до позовної заяви, з п.1 по п.14 (перелічені лише додатки з 15 по 24 пункт), про що канцелярією суду складно відповідний акт.

При цьому суд зауважує, що відсутність повного переліку доданих до позову документів унеможливлює перевірку всіх доданих до позову матеріалів та направлення їх копій сторонам.

За приписами п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч.1 ст.172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно пунктам 59, 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Згідно із пунктом 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006 року №211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф.107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.

За умовами п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Таким чином, належним доказом направлення копії позовної заяви з додатками учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фіскального чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.

Прокурором в порушення вказаних норм не надано суду оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фіскального чека), на підтвердження надіслання 30.12.2021 позивачам та відповідачу копії позовної заяви з додатками.

Наданий прокурором опис вкладення у цінний лист суд не вважає належним доказом надіслання поштового відправлення позивачам і відповідачу, оскільки такий доказ має оцінюватися лише в сукупності з оригіналом поштової квитанції чи фіскального чека.

Для усунення означеного недоліку прокурору слід надати до суду оригінали фіскальних чеків про направлення позивачам і відповідачу 30.12.2021 копії позовної заяви та доданих до неї доказів.

Згідно абз.2 ч.8 ст.42 ГПК України, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

За результатами дослідження матеріалів позову судом встановлено, що копії документів, які подані прокурором в якості доказів, завірені особою, стосовно якої суду не надано доказів на підтвердження наявності у неї відповідних повноважень, що суперечить правовій природі засвідчення особою відповідності копії документу його оригіналу та вищевказаним вимогам статті 91 Господарського процесуального кодексу України про те, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

З доданих до матеріалів позовної заяви копій документів вбачається, що вони засвідчені прокурором Семака К.О., однак доказів на підтвердження повноважень вказаної особи, зокрема, на засвідчення копій документів від імені Каховської окружної прокуратури, не надано.

З огляду на вказане, документи, що додані до позову та завірені особою, щодо якої немає відомостей про її повноваження на здійснення дій процесуального характеру від імені прокурора, за своєю правовою природою не являються письмовими доказами в розумінні Господарського процесуального кодексу України.

Для усунення означеного недоліку прокурору слід надати документи на підтвердження повноважень прокурора Семаки К.О. на здійснення дії процесуального характеру (в тому числі засвідчення копій документів) від імені Каховської окружної прокуратури (наказ про призначення).

Згідно ч.2 ст.164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Судом встановлено, що прокурором до позовної заяви додано копії Договору №19-227 від 14.01.2019, рахунку №495 від 07.02.2019, акту прийому-передачі природного газу від 07.02.2019 №433, платіжних доручень №186 від 13.02.2019, №190 від 13.02.2019, які є непридатними до читання, що утруднює дослідження судом змісту означених доказів.

Для усунення означеного недоліку прокурору слід надати якісні копії вказаних документів із чіткими полями та повним текстом.

Також, за змістом позовної заяви прокурор посилається на інформацію щодо цін на газ, розміщену на сайті Державної служби статистики України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Проте, роздруківок наведеної інформації до позову не додано.

Відповідно до вимог ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає необхідним залишити позовну заяву без руху, надавши прокурору строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 232-234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

у х в а л и в:

1. Позовну заяву керівника Каховської окружної прокуратури залишити без руху.

2. Прокурору протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути вказані в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання відповідних доказів і пояснень.

Копію заяви про усунення недоліків позовної заяви і додані до неї документи направити позивачам і відповідачу, докази направлення подати до суду (опис вкладення у цінний лист, фіскальний чек, накладну).

3. Роз`яснити прокурору, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з п.5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали та акт канцелярії суду направити прокурору.

Ухвала суду набрала законної сили 10.01.2022, оскарженню не підлягає.

Суддя М.Б. Сулімовська

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено12.01.2022
Номер документу102463185
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/5/22

Рішення від 18.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 28.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 16.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 20.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 20.06.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Щавинська Ю.М.

Ухвала від 28.01.2022

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні