Ухвала
від 10.01.2022 по справі 513/1/22
САРАТСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 513/1/22

Провадження № 2/513/134/22

Саратський районний суд Одеської області

У Х В А Л А

10 січня 2022 року Суддя Саратського районного суду Одеської області Бучацька А.І., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Васильєва Павла Олеговича, до Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

16 грудня 2021 року представник позивачки адвокат Васильєв П.О. засобами поштового зв`язку надіслав до суду позовну заяву, в якій зазначив, що позивачка ОСОБА_1 була дружиною ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої, окрім майна зазначеного в рішенні Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 06 травня 2020 року у цивільній справі 495/1650/20, входить земельна ділянка загальною площею 4,1002 га, кадастровий номер 5124587200:01:003:0402, призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Фараонівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

За життя ОСОБА_2 заповіту не складав. На думку представника позивачки, вона є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_2 , оскільки в мотивувальній частині рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 06 травня 2020 року встановлено факт прийняття спадщини ОСОБА_1 , що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , та зазначено, що вона є спадкоємцем першої черги за законом, інші спадкоємці за законом відмовились від спадщини, будь-які інші спадкоємці відсутні.

Позивачка не має змоги отримати свідоцтво про право на спадщину, оскільки нотаріусом спадкова справа не заводилась та відсутні оригінали правовстановлюючих документів на зазначену земельну ділянку

Посилаючись на ці обставини, представник позивачки просить:

визнати в порядку спадкування за законом за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право власності на земельну ділянку площею 4,1002 га, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, місце розташування земельної ділянки: Одеська область Саратський (нині Білгород-Дністровський) район, Фараонівська сільська рада (нині Петропавлівська сільська рада), кадастровий номер 5124587200:01:003:0402, яка належала за життя померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Частиною 2 ст.175 ЦПК України встановлено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Вивчивши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд приходить до висновку, що зміст позовної заяви не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме: у позовній заяві не викладені обставини, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги, до позовної заяви не додано доказів щодо місця відкриття спадщини (відомості про останнє місце проживання спадкодавця).

Згідно з пунктами 2, 9 частини 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна. Однак до позовної заяви не додано доказів щодо нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

Крім того, в п. 23 Постанови №7 Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику у справах про спадкування" від 30 травня 2008 року зазначено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Проте, представником позивачки до позовної заяви не додано постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтва про право на спадщину на вищевказану земельну ділянку.

Згідно ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З вищевказаних підстав позовну заяву належить залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків. Якщо позивачка у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконає зазначені вимоги, то на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України, заява буде вважатися неподаною і буде їм повернута.

Керуючись ст. ст.175, 177, 185, 258- 261 ЦПК України, суддя

П О С Т А Н О В И В:

позовну заяву ОСОБА_1 в особі представника адвоката Васильєва Павла Олеговича до Петропавлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши позивачці строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А. І. Бучацька

СудСаратський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення10.01.2022
Оприлюднено12.01.2022
Номер документу102464139
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —513/1/22

Ухвала від 27.02.2022

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 24.01.2022

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Саратський районний суд Одеської області

Бучацька А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні