Ухвала
від 11.01.2022 по справі 910/11359/19
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

"11" січня 2022 р. Справа№ 910/11359/19

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Михальської Ю.Б.

суддів: Скрипки І.М.

Тищенко А.І.

Секретар судового засідання: О.О. Білоус

За участю представників: згідно протоколу судового засідання від 11.01.2021

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Фермерського господарства Урожай-Тео

на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.11.2021 (повний текст складено 15.11.2021)

у справі №910/11359/19 (суддя Удалова О.Г.)

за заявою Фермерського господарства Урожай-Тео

про зміну способу виконання рішення у справі №910/11359/19

за позовом Фермерського господарства Урожай-Тео

до Міністерства юстиції України

третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державний реєстратор комунального підприємства Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно бізнесу та громадських формувань Тернопільської області Царик Наталія Михайлівна

третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державний реєстратор комунального підприємства Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно бізнесу та громадських формувань Тернопільської області Дуб`юк Марина Ярославівна

третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача: Державний реєстратор комунального підприємства Лазарівської сільської ради з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно бізнесу та громадських формувань Тернопільської області Ясінська Лілія Богданівна

третя особа-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю Теофіпілка (правонаступник - Приватне агропромислове підприємство Агропродсервіс )

про зобов`язання вчинити дії

В С Т А Н О В И В :

У провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Фермерського господарства Урожай-Тео на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.11.2021 у справі №910/11359/19, розгляд якої було призначено в режимі відеоконференції на 11.01.2022.

У судовому засіданні, призначеному на 11.01.2022, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів брали участь представники Фермерського господарства Урожай-Тео та Товариства з обмеженою відповідальністю Теофіпілка . Інші учасники судового процесу у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.

У судовому засіданні апеляційної інстанції 11.01.2022, під час з`єднання з представниками позивача та третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, виникли технічні проблеми.

У судовому засіданні 11.01.2022 головуючий суддя у справі повідомив учасників судового процесу, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

У зв`язку із технічною неможливістю проведення відеоконференції, 11.01.2022 колегія суддів вирішила закрити судове засідання.

При дослідженні відеозапису судового засідання 11.01.2022, колегією суддів встановлено, що під час з`єднання з представниками позивача та третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, виникли технічні проблеми, які унеможливлювали встановлення відеоконференцзв`язку, а саме погана якість звуку зі сторони Північного апеляційного господарського суду.

При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у статтях 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно з частиною 1 статті 216 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.

Відповідно до статті 8 Конституції України та частини 1 статті 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно усталеної практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах ФПК ГРОСС проти України , Лагун проти України , Буряк проти України , ТОВ Гержик проти України ) суду потрібно дотримуватись розумного строку для судового провадження.

Розумним, зокрема, вважається строк, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій, прийняття процесуальних рішень та розгляду і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту, з урахуванням основних засад (принципів) господарського судочинства, встановлених статтею 2 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на практику Європейського суду з прав людини, розумність тривалості судового розгляду має визначатися з огляду на обставини справи та наступні критерії: складність справи, поведінка заявника та компетентних органів, а також важливість предмета позову для заявника у справі (рішення Європейського суду з прав людини у справі Фрідлендер проти Франції , Смірнова проти України ).

За таких обставин, Північний апеляційний господарський суд, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження фактичних обставин справи, приймаючи до уваги виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, справа не може бути розглянута в даному судовому засіданні, а її розгляд підлягає відкладенню на підставі пункту 3 частини 2 статті 202 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи, що неможливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції тягне за собою відкладення розгляду апеляційної скарги, зважаючи на строки розгляду апеляційних скарг в суді апеляційної інстанції, колегія суддів вважає за доцільне проводити розгляд справи в подальшому без проведення відеоконференції.

Керуючись статтями 202, 216, 232, 234, 270, 281 Господарського процесуального кодексу України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Північний апеляційний господарський суд, -

У Х В А Л И В :

1. Розгляд апеляційної скарги Фермерського господарства Урожай-Тео на ухвалу Господарського суду міста Києва від 04.11.2021 у справі №910/11359/19 відкласти на 25.01.2022 о 14 год. 30 хв.

Судове засідання відбудеться у приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: вул. Шолуденка, 1А, м. Київ, 04116 (зал судових засідань №12, 2-й поверх).

2. Довести до відома учасників судового процесу, що нез`явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою для розгляду апеляційної скарги.

Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://anec.court.gov.ua/sud4873/gromadyanam/csz/m

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями Північного апеляційного господарського суду та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Ю.Б. Михальська

Судді І.М. Скрипка

А.І. Тищенко

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.01.2022
Оприлюднено12.01.2022
Номер документу102476191
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11359/19

Постанова від 25.01.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 24.01.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 11.01.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 10.01.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 13.12.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 02.12.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 04.11.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 26.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 26.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 19.10.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні