Справа №464/22/22
пр № 2/464/598/22
У Х В А Л А
10 січня 2022 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду м.Львова Борачок М.В. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ Агрокультура Захід про визнання права власності на житло за набувальною давністю, -
в с т а н о в и в :
позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1 за набувальною давністю.
Оглянувши матеріали позовної заяви, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви повинні бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджуються підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За вимогами ст.4 Закону України Про судовий збір (в редакції чинній на момент звернення до суду з позовом) ставки судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлюються у розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (908 грн) і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (11350 грн).
Ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи (ст.176 ЦПК України).
Позивачем у позовній заяві зазначено ціну позову 51329,75 грн щодо квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 26,6 кв.м, що вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна.
Суд попередньо визначає судовий збір у розмірі 3000 грн.
Позивач подала клопотання, в якому просить звільнити її від сплати судового збору за подання даного позову, або ж відстрочити оплату судового збору до ухвалення судового рішення по даній справі. В обґрунтування клопотання покликаючись на те, що її майновий стан не дозволяє сплатити судові витрати. Вона є пенсіонеркою, а єдиним її джерелом доходу є пенсія. Положеннями ст.8 Закону України Про судовий збір передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті. Зазначає, що розмір судового збору перевищує 5% розміру її річного доходу. Як доказ подала довідку про отримання нею пенсії.
Разом з тим, як вбачається з вищезазначеної довідки, така містить лише дані про розмір пенсії позивача за період з 01.01.2021 по 30.06.2021, що позбавляє суд визначити річний розмір пенсії позивача.
Жодних інших доказів та підстав на підтвердження того, що майновий стан позивача перешкоджає їй сплатити судовий збір останньою не зазначено.
Відтак в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового або відстрочення оплати судового збору слід відмовити.
За таких обставин позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 3000 грн. Вказане не позбавляє права позивача на сплату судового збору, виходячи з розміру нерухомого майна згідно зі звітом суб`єкта оціночної діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків такої, шляхом подання позовної заяви, з дотриманням вимог ст.177 ЦПК України, а саме подати документи про сплату судового збору у розмірі 3000 грн.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового або відстрочення оплати судового збору відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ Агрокультура Захід про визнання права власності на житло за набувальною давністю залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання нею ухвали, для усунення недоліків позовної заяви вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде їй повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Повна ухвала суду складена та підписана суддею 10 січня 2022 року.
Суддя М.В. Борачок
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2022 |
Оприлюднено | 13.01.2022 |
Номер документу | 102512028 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Борачок М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні