Справа № 143/942/21
УХВАЛА
Іменем України
12.01.2022 року м. Погребище
Погребищенський районний суд Вінницької області
у складі:
головуючого - судді Сича С.М.,
за участю секретаря Огородник Н.А.,
розглянувши в м. Погребище Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно, скасування запису про його державну реєстрацію, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на спадщину за законом,-
Встановив:
В провадженні Погребищенського районного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно, скасування запису про його державну реєстрацію, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на спадщину за законом.
11.01.2022 року через канцелярію суду від представника позивача - адвоката Молявчика О.В. надійшла заява про зміну предмета позову від 10.01.2022 року, в якій він просить, зокрема, скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно рішення державного реєстратора, реєстраційної служби Погребищенського районного управління юстиції Вінницької області Данилюк Н.О., № 13829887 від 17.06.2014 р., про реєстрацію права власності ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) на земельну ділянку площею 2, 617 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 0523484200:01:001:0166.
Решту позовних вимог залишено незмінними.
До заяви представник позивача додав її копії.
Позивачка, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, в підготовче засідання не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Представник позивача - адвокат Молявчик О.В. в підготовче засідання не з`явився, проте разом із заявою про зміну предмета позову подав заяву, в якій просив підготовче засідання, що призначено на 12.01.2022 року, провести без участі позивача та його представника.
Відповідачі, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи, в підготовче засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили.
В силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши заяву представника позивача - адвоката Молявчика О.В. та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Основними засадами (принципами) цивільного судочинства є: верховенство права; повага до честі і гідності, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом; гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; змагальність сторін; диспозитивність; пропорційність; обов`язковість судового рішення; забезпечення права на апеляційний перегляд справи; забезпечення права на касаційне оскарження судового рішення у випадках, встановлених законом; розумність строків розгляду справи судом; неприпустимість зловживання процесуальними правами; відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.
Згідно із ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
В ч.3 ст.49 ЦПК України закріплено, що до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Разом із цим, за правилами ч.5 ст.49 ЦПК України у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Проте, в порушення наведених приписів цивільного процесуального законодавства до заяви про зміну предмета позову не додано докази направлення її копій відповідачам.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про повернення представнику позивача означеної заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 49, 258, 259, 260 ЦПК України , суд, -
У хвалив:
Заяву про зміну предмета позову від 10.01.2022 року повернути представнику позивача - адвокату Молявчику О.В.
Відкласти підготовче засідання на 13 год. 00 хв. 24.02.2022 року.
Копію ухвали направити сторонам та їх представникам.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Погребищенський районний суд Вінницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2022 |
Номер документу | 102541045 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Сич С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні