Ухвала
від 08.12.2022 по справі 143/942/21
ПОГРЕБИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 143/942/21

УХВАЛА

Іменем України

08.12.2022 року м. Погребище

Погребищенський районний суд Вінницької області

у складі:

головуючого судді Сича С.М.,

за участю секретаря Левченко М.О.,

розглянувши в м. Погребище Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнаннянедійсним свідоцтвапро правона спадщинуза законом,визнання недійснимсвідоцтва проправо власностіна нерухомемайно,скасування записупро йогодержавну реєстрацію,встановлення факту прийняттяспадщини тавизнання правана спадщинуза законом,-

Встановив:

В провадженні Погребищенського районного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно, скасування запису про його державну реєстрацію, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на спадщину за законом.

07.12.2022 року на адресу суду електронною поштою надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Молявчика О.В. про зупинення провадження у справі до залучення до участі у справі правонаступника відповідача ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.215-217), на підтвердження факту смерті останнього надано копію свідоцтва про смерть.

Позивач ОСОБА_1 та її представник - адвокат Молявчик О.В. будучи належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, причини неявки суду не повідомили (а.с.184, 186).

В судове засідання не з`явилися, відповідачка ОСОБА_2 та її представник адвокат Матяш Д.Ю, будучи належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, причини неявки суду не повідомили (а.с.182-183).

Оскільки учасники процесу в судове засідання не з`явилися, хоча про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ізкопією свідоцтвапро смертьсерія НОМЕР_1 ,виданого 02.11.2022Погребищенським відділомдержавної реєстраціїактів цивільногостану уВінницькому районіВінницької області Центрально-Західногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Хмельницький),актовий запис№ 429, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.218).

Згідно зіст.55ЦПК Україниу разісмерті фізичноїособи,припинення юридичноїособи,заміни кредиторачи боржникау зобов`язанні,а такожв іншихвипадках заміниособи увідносинах,щодо якихвиник спір,суд залучаєдо участіу справіправонаступника відповідноїсторони аботретьої особина будь-якійстадії судовогопроцесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Отже, цроцесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

У статті 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

Процесуальне правонаступництво у спорах про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ґрунтується також на нормах статті 1276 ЦК України, згідно з якою якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини і не встиг її прийняти, право на прийняття належної йому частки спадщини, крім права на прийняття обов`язкової частки у спадщині, переходить до його спадкоємців (спадкова трансмісія).

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що право на спадкування не відноситься до тих прав, які в силу статті 1219 ЦК України є особистими і відносно яких правонаступництво недопустиме, оскільки здійснення цього права не пов`язано з певною особою, а тому може здійснюватися і спадкоємцями цієї особи на передбачених законом умовах.

Такий висновок суду узгоджується із правовою позицією, викладеною у постанові Верховного Суду від 16.05.2018 у справі№ 523/17848/16-ц.

Таким чином, спірні правовідносини у даній справі допускають правонаступництво.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 251, п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК Українисуд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво. Провадження у справі зупиняється до залучення до участі у справі правонаступника.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно зупинити у зв`язку зі смертю відповідача ОСОБА_3 до залучення до участі у справі його правонаступника.

Керуючись п.1 ч.1 ст.251,п.1ч.1ст.253, ст. ст. 258-260, 353, 354 ЦПК Українисуд,-

У хвалив:

Провадження у справі за позовом позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом, визнання недійсним свідоцтва про право власності на нерухоме майно, скасування запису про його державну реєстрацію, встановлення факту прийняття спадщини та визнання права на спадщину за законом зупинити до залучення до участі у справі правонаступника ОСОБА_3 .

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання через Погребищенський районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду.

Суддя

СудПогребищенський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення08.12.2022
Оприлюднено15.12.2022
Номер документу107858305
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —143/942/21

Ухвала від 08.12.2022

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 13.09.2022

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 09.08.2022

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 05.07.2022

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 12.01.2022

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 12.10.2021

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

Ухвала від 10.09.2021

Цивільне

Погребищенський районний суд Вінницької області

Сич С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні