Справа № 372/1/22
Провадження 1-кс-5/22
ухвала
Іменем України
06 січня 2022 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
розглянувши узалі судовихзасідань Обухівськогорайонного судуКиївської областіклопотання старшогослідчого СВОбухівського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В:
06.01.2022 року старший слідчий СВ Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт майна у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022111230000026 від 05.01.2022 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.15 ч.2 ст. 185 КК України, яке обґрунтовує тим, що 05.01.2022 о 13:35 на лінію «102» надійшло повідомлення, яке зареєстровано в інформаційно-телекомунікаційній системі ІПНП України Обухівського РУП ГУНП в Київській області за № 228, від ОСОБА_4 про те, що за адресою: АДРЕСА_1 , по камерах відеонагляду бачить як в будинок проникли невідомі особи, які приїхали на т/з Сітроєн темного кольору.
В подальшому працівниками ВРПП Обухівського РУП ГУНП в Київській області, а саме патрулем БРАС-30, було здійснено виїзд за вказаним викликом. В подальшому, працівниками поліції у домоволодінні було виявлено гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та біля вказаних громадян було виявлено інструменти, а саме різак, мотузка, також в домоволодінні було виявлено на різних поверхах частини металевих сходів зі свіжими слідами їх зрізання.
Вищевказані відомості слідчим відділом Обухівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022111230000026 від 05 січня 2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15, ч. 2 ст. 185 КК України.
05.01.2022 в період з 16 години 40 хвилин по 17 годину 40 хвилин було проведено огляд місця події - земельної ділянки, що за адресою: АДРЕСА_1 , та яка має кадастровий номер 3223186802:10:003:0019 та будинку який знаходиться на вказаній ділянці. В ході вказаного огляду виявлено та вилучено:
-Металеву конструкцію бежевого кольору, а саме частину металевих сходів, що складається з трьох сходинок, які прикріплені до труби, що являє собою основу зі слідами термозрізування по обох боках основи(труби);
-Дві металевих частини перил бежевого кольору, що являють собою окремі металеві конструкції та які мають сліди та ознаки термозрізування;
-Мотузку біло-чорного кольору, блок з гачком, які являють собою блочну систему, які поміщено до паперового конверту, який додатково опечатано клейкою стрічкою з написом «ОПЕЧАТАНО»;
-Трос металевий обмотаний гумою та ізолентою, який поміщено до паперового конверту з відповідним написом;
-Металеву конструкцію бежевого кольору, а саме частину металевих сходів, що складається з двох сходинок, які прикріплені до труби, що являє собою основу зі слідами термозрізування по обох боках основи(труби).
-Шматок металу бежевого кольору, зі слідами термозрізування, який поміщено до спец.пакету №INZ1045333;
-Металеву ручку та основу без маркування, два гумових шланги, балон червоного кольору з написом «ПРОПАН» та маркуванням «165533», редуктор кислородний, балон металевий синього кольору на корпусі якого виявлені цифри «40409», які в сукупності являють собою пристрій для термозрізування та є його частинами;
-ключ розвідний з маркуванням «300 мм та цифрою 12», який поміщено до паперового конверту з відповідним написом;
Також в ході вказаного огляду у кімнаті на 2-му поверсі будинку було виявлено двох громадян, а саме гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які крім всього зазначили, що прибули до вказаного місця на автомобілі належному гр. ОСОБА_6 , а саме автомобілі марки «RENAULT» моделі «KANGOO».
Вказаних громадян було в подальшому затримано в порядку ст.208 КПК України.
05.01.2022 в період з 17 години 50 хвилин по 18 годину 10 хвилин було проведено огляд місця події - земельної ділянки, що за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Креничі, та яка має кадастровий номер 3223186802:10:003:0001, в ході якого виявлено та вилучено:
- транспортний засіб марки «RENAULT» моделі «KANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , чорного кольору, НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_6 та який поміщено до майданчику тимчасового тримання транспортних засобів Обухівського РУП ГУНП в Київській області;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , ключ з брелком від вказаного т/з, які поміщено до спец.пакету №2461929.
На підставі вище викладеного вилучені в ході проведення 05 січня 2022 року огляду місця події речі мають доказове значення у кримінальному провадженні, необхідні для повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування, а також є безпосередньо знаряддям і доказом вчинення кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 ст. 185 КК України.
Згідно постанови слідчого від 05 січня 2022 року вилучені речі в ході огляду місця події - земельної ділянки, що за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Креничі, та яка має кадастровий номер 3223186802:10:003:0001, в ході якого виявлено та вилучено:
- транспортний засіб марки «RENAULT» моделі «KANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , чорного кольору, НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_6 та який поміщено до майданчику тимчасового тримання транспортних засобів Обухівського РУП ГУНП в Київській області;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , ключ з брелком від вказаного т/з, які поміщено до спец.пакету №2461929 - визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Виходячи з того, що при проведенні 05 січня 2022 року огляду місця події виявлено та вилучено речі, які є безпосередньо знаряддям вчинення вказаного злочину, містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому виникає необхідність у накладенні арешту на тимчасово вилучене вищезазначене майно.
Крім того, необхідно врахувати можливість відшкодування шкоди, завданої потерпілим внаслідок вчиненого кримінального правопорушення.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Відповідно до ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема як арешт майна.
У відповідності до ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони є предметом кримінального правопорушення та одержані внаслідок його вчинення.
У відповідності до ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися під час огляду та обшуку.
Відповідно до ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України (Речові докази). Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Арешт може бути накладений у встановленому порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, спеціальної конфіскації, відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
А тому з метою досягнення дієвості кримінального провадження, повноти,всебічності танеупередженості розслідуваннявищезазначеного злочину, наявна необхідність у застосуванні до тимчасово вилученого майна, яке відповідає критеріям, а саме:
-транспортного засобу марки «RENAULT» моделі «KANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , чорного кольору, НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_6 та який поміщено до майданчику тимчасового тримання транспортних засобів Обухівського РУП ГУНП в Київській області;
- свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , ключа з брелком від вказаного т/з, які поміщено до спец.пакету №2461929, що є безпосередньо знаряддям та доказом вказаного кримінального правопорушення, а також з метою збереження речових доказів і запобігання можливості здійснити приховування, зникнення, втрати, використання, реалізації, передачі, відчуження вказаних документів та речей, а також для встановлення відомостей, що міститься у вище вилучених речах шляхом проведення судових експертиз та слідчих дій, такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.
Метою накладення арешту є збереження речових доказів.
Підставою накладенняарешту єте,що вилучені речі є предметом та знаряддями кримінального правопорушення.
Старший слідчий Обухівського РУП ГУ НП в Київській області в судове засідання не з`явився, просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав в повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, в тому числі не здійснювати аудіо запис та відео запис за допомогою технічних засобів.
Згідно норми ч. 1ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Дослідивши матеріали справи приходжу до наступного.
Судом встановлено, що СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під № 12022111230000026 від 05.01.2022 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст.15 ч.2 ст. 185 КК України.
Згідно ст. 170 ч.1 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його. Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч.2ст.173 КПК Українипри вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Згідно вимог ч.5ст.173 КПК Українив ухвалі про арешт майна має бути зазначено: а) перелік майна, яке підлягає арешту; б) підстави застосування арешту; в) перелік тимчасово вилученого майна, яке підлягає поверненню особі; г) заборону розпоряджатися або користуватися майном у разі її передбачення та вказівку на таке майно; д) порядок виконання ухвали.
Внесене клопотання відповідає вимогам ст.171 КПК України, матеріалам клопотання, доведено достатність даних про здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, тому з метою запобігання можливим фактам приховування, зникнення, втрати, використання, пересування, передачі, відчуження майна, а його арешт передбачає заборону особам, у володінні яких перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його, є підстави для задоволення клопотання, оскільки у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, 173 КПК України, підстави до задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 170, 171-173, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого Обухівського районного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вКиївській області про арешт майна, задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене в ході огляду місця події - земельної ділянки, що за адресою: Київська область, Обухівський район, с. Креничі, яка має кадастровий номер 3223186802:10:003:0001, майно, а саме:
- транспортний засіб марки «RENAULT» моделі «KANGOO», д.н.з. НОМЕР_1 , чорного кольору, НОМЕР_2 , який належить гр. ОСОБА_6 та який поміщено до майданчику тимчасового тримання транспортних засобів Обухівського РУП ГУНП в Київській області;
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , ключ з брелком від вказаного т/з, які поміщено до спец.пакету №2461929.
Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня проголошення ухвали; у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Обухівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2022 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 102544151 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Обухівський районний суд Київської області
Зінченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні