Ухвала
від 13.01.2022 по справі 911/159/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"13" січня 2022 р. м. Київ Справа № 911/159/22

Господарський суд Київської області у складі судді Антонової В.М., оглянувши матеріали позовної заяви у справі Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» до Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради про визнання недійсним одностороннього розірвання договору та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» (далі - позивач) подало до суду позов до Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради та просить суд:

- визнати недійсним одностороннє розірвання договору про закупівлю робіт від 28.05.2020 № 22, укладеного між ТОВ «УКРБУД ЗАБУДОВА» (код ЄДРПОУ: 40015929, юридична адреса: вул. Шота Руставелі, будинок 33-Б, нежиле приміщення 27, м. Київ, 01033 та Управлінням капітального будівництва Бориспільської міської ради (код ЄДРПОУ: 35652032, юридична адреса: вул. Київський Шлях, 72, м. Бориспіль, Київська область, 08301,

- зобов`язати Управління капітального будівництва Бориспільської міської ради не чинити перешкоди ТОВ «УКРБУД ЗАБУДОВА» у виконанні договору про закупівлю робіт від 28.05.2020 №22.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає про укладення між Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» (підрядник) та Управлінням капітального будівництва Бориспільської міської ради (замовник) договору про закупівлю робіт № 22 від 28.05.2020. Проте, відповідач порушуючи права позивача, підписав зі своєї сторони додаткові угоди про розірвання Договору, лист-повідомлення для позивача, який позивач не отримував, і на підставі цих документів намагався вчинити нові закупівлі з іншими кандидатами на виконання робіт, а також чинить перешкоди щодо виконання позивачем умов договору, що полягають у несвоєчасному підписанні Актів виконаних робіт, не здійсненні оплат, недопуску позивача на будівельний майданчик та вчинення інших незаконних дій.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.01.2022 справу передано на розгляд судді Антоновій В.М.

Оглянувши зміст позовної заяви та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з огляду на таке.

Так, згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

У позовній заяві позивач обґрунтовуючи позовні вимоги посилається, зокрема, на наступне:

- відповідач не допускає позивача на будівельний майданчик;

- починаючи з 22 листопада 2021 року, на території, за адресою, де розташований ДНЗ, з`явилась група осіб, встановивши по периметру пости охорони, опечатали приміщення, та перешкоджали доступу па об`єкт працівників ТОВ УКРБУД ЗАБУДОВА , чим перешкоджали (і ситуація не змінилася до цього часу) веденню законної господарської діяльності ТОВ УКРБУД ЗАБУДОВА ; дані дії чинять представники ТОВ Гарантія (код ЄДРПОУ - 20582961) одним із КВЕД якого є надання послуг з охорони,

- представниками Товариства було здійснено виклик Поліції, за телефоном 102, в результаті чого поліцією зафіксовано ці порушення,

- позивачем скеровано скаргу до постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель,

- акти фіксації стану об`єкту незавершеного будівництва,

- на адресу УКБ Бориспільської міської ради надіслано акти виконаних робіт, але, донині, акти не підписані та не повернуті, будь-яка відповідь, у підрядника, з цього приводу відсутня.

При цьому, позивачем не додано жодних доказів на підтвердження вищевказаних у позовній заяві обставин.

Так п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви, серед яких вказано, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Натомість з позовних матеріалів вбачається, що вимог п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позивачем не дотримано.

Окрім того, у відповідності до ч.2 ст.91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Згідно ч.5 вказаної норми, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Між тим, до позовної заяви заявником надано незасвідчені копії письмових доказів.

Так, у відповідності до п. 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат є обов`язковою складовою як позовної заяви, оскільки з огляду на положення частин п`ятої сьомої статті 129 ГПК України попередній (орієнтовний) розрахунок судових витрат враховується судом під час вирішення питання про розподіл судових витрат, пов`язаних з розглядом справи. Позивачем у позовній заяві не зазначено які витрати сторона понесла та очікує понести у зв`язку з розглядом справи.

Між тим, у поданій позовній заяві позивачем не зазначено попереднього орієнтовного розрахунку судових витрат.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Натомість, позивачем до позову не додано доказів відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу.

У відповідності до вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Також ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

У законодавстві не встановлено спеціальних вимог до оформлення платіжних документів, на підставі яких перераховуються суми судового збору. Таке перерахування здійснюється за загальними правилами Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", відповідних нормативно-правових актів Національного банку України та інших роз`яснювальних документів.

Згідно з п. 3.1. Інструкції "Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті", затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004 № 22, унормовано, що платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 3 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 9 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, у кількості примірників, потрібних для всіх учасників безготівкових розрахунків..

Відповідно до інформаційного листа Державної судової адміністрації від 10.11.2011 №12-6621/11 щодо застосування Закону України "Про судовий збір" зазначено, що документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв`язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: "Зараховано в дохід бюджету _ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

Окрім того, пп. 2.21 п. 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" передбачено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України "Про судовий збір".

За таких обставин документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення поштового зв`язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Відповідний документ подається до господарського суду тільки в оригіналі. Копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), такого документа не можуть бути належним доказом сплати судового збору. Подібного висновку притримується і Верховний Суд в ухвалах від 29.10.2018 у справі №757/7529/17-ц, від 10.08.2018 у справі № 911/3416/17.

Однак, в якості доказу сплати судового збору за подання позовної заяви до позовних матеріалів додано не оригінал, а копію платіжного доручення № 42 від 30.12.2021 на суму 4540,00 грн.

У відповідності до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків.

На підставі викладеного та п. 3, 5 ч. 3 ст. 162 та ст. 164, 174 ГПК України, господарський суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» залишити без руху.

2. Товариству з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» , протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви.

3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «УКРБУД ЗАБУДОВА» , що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.

Суддя В.М. Антонова

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення13.01.2022
Оприлюднено17.01.2022
Номер документу102550275
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/159/22

Рішення від 12.09.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 18.07.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 05.07.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Постанова від 23.05.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 17.05.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

Ухвала від 24.04.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 21.02.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Михальська Ю.Б.

Ухвала від 07.02.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Антонова В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні