Справа № 183/51/22
№ 2/183/2182/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 січня 2022 року м. Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Городецький Д.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку,
в с т а н о в и в :
10 січня 2022 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку .
Позовна заява повинна бути залишена без руху, з наступного.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_3 заявлені: одна вимога немайнового характеру (про визнання незаконним наказу про відсторонення від роботи) та одна вимога майнового характеру (стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.)
Пунктом 1 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір визначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Вказана норма закону закріплює дві категорії справ, які виникають з трудових правовідносин, за позовні вимоги у яких позивачі звільняються від сплати судового збору: про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. При цьому законодавство не звільняє особу від обов`язку щодо сплати судового збору в справах за іншими позовними вимогами, що випливають із трудових відносин.
Таким чином, позивач не звільнена від сплати судового збору за вимогами в частині вимог про визнання незаконним наказу про відсторонення від роботи без збереженням заробітної плати.
Крім того, середній заробіток за час вимушеного прогулу за своєю правовою природою не є основною чи додатковою заробітною платою, а також не є заохочувальною чи компенсаційною виплатою (зокрема, компенсацією працівникам втрати частини заробітної плати у зв`язку з порушенням термінів її виплати) у розумінні статті 2 Закону України Про оплату праці , а є різновидом відповідальності власника перед працівником за порушення своїх зобов`язань з виплати заробітної плати і не входить до структури заробітної плати.
Зазначена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30 листопада 2016 року у справі № 6-1121цс16.
Таким чином, вимога позивача про оплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу не являється вимогою про стягнення заробітної плати, а отже на неї не поширюються положення п.1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір .
Аналогічні висновки про застосування норм права викладені у постановах Верховного Суду від 18 липня 2019 року у справі №766/16312/16-ц та від 30 травня 2018 року у справі № 307/3251/16, а також в постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 січня 2019 року у справі № 910/4518/16.
У відповідності до п.п.1 п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.).
Згідно п.п.1 п.1 ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (992,40 грн.).
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем до позовної заяви не долучені документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Крім того, Згідно до вимог частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, крім іншого, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Так, згідно приписів п.3 ч.1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається: у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців.
Як вбачається з позовної заяви, в порушення вимог частини 3 статті 175 Цивільного процесуального кодексу України, заява не містить:
-ціни позову (оскільки позови про стягнення аліментів є вимогами майнового характеру);
-обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.
Також, позивачем в позовній заяві не зазначений ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України юридичної особи - відповідача Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області
У відповідності до ст. 185 ЦПК України, 1. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. 2. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). 3. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.175, 177, 185 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Миколаївського ліцею Губиниської селищної ради Новомосковського району Дніпропетровської області про скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення середнього заробітку - залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 днів з дня отримання ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
Подпання позовної заяви з зазначенням:
-ціни позову (оскільки позови про стягнення аліментів є вимогами майнового характеру);
-обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються.
-ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача;
та долучення до позовної заяви документів, що підтверджують сплату судового збору:
-за вимогами немайнового характеру у встановлених порядку і розмірі (в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.).
-за вимогами майнового характеру у встановлених порядку і розмірі (в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. (992,40 грн.).
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.І. Городецький
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2022 |
Оприлюднено | 21.01.2022 |
Номер документу | 102576076 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Городецький Д. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні