Ухвала
від 13.01.2022 по справі 296/10925/21
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/10925/21

2/296/118/22

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"13" січня 2022 р. м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Петровська М.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області про скасування наказів, стягнення компенсації матеріальної та моральної шкоди, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою, відповідно до змісту якої просить:

- визнати недійсними та скасувати накази Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області Про передачу земельних ділянок за кадастровими 1822084100:05:000:0495 та 1822084100:05:000:0530, а також всі наступні юридичні дії, проведені з даними земельними ділянками. Накласти тимчасовий арешт на ці ділянки;

- компенсувати йому матеріальну шкоду в сумі 28 395 гривень та моральну шкоду в сумі 320 000 гривень.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2021 вищевказану цивільну справу було передано для розгляду судді Петровській М.В.

В період з 04 січня 2022 року по 06 січня 2022 року включно головуюча у справі суддя Петровська М.В. перебувала у щорічній відпустці.

Перевіряючи матеріали позовної заяви на відповідність вимогам статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Кодексу, виходячи з наступних підстав.

Відповідно до п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

В поданій позовній заяві позивач просить, зокрема, стягнути з відповідача Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області на його користь матеріальну шкоду в сумі 28 395 гривень та моральну шкоду 320 000 гривень.

При цьому, в порушення п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку сум, що заявлені позивачем до стягнення, а також ціни позову.

Згідно п.4 та п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Всупереч вищевказаним вимогам позивач, заявляючи вимогу щодо "визнання недійсними та скасування наказів Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області" не конкретизує, які саме накази (із зазначенням дати, номеру, та чого саме стосується кожний наказ) підлягають скасуванню, та не додає копії цих наказів до позовної заяви.

Крім того, у позовній заяві відсутнє будь-яке обгрунтування позовних вимог саме щодо земельних ділянок з кадастровими номерами 1822084100:05:000:0495 та 1822084100:05:000:0530: що це за земельні ділянки, яке їх призначення, хто та на якій правовій підставі ними володіє, користується, розпоряджається, яким чином ці земельні ділянки пов`язані із предметом спору, на підставі яких нормативно - правових актів накази про їх передачу підлягають скасуванню, відсутні докази на підтвердження таких обставин, тощо. Також потребує уточнення вимога позивача «Накласти тимчасовий арешт на ці ділянки» , оскільки у випадку, якщо позивач бажає забезпечити поданий ним позов таким шляхом, ним має бути подана окрема заява з дотриманням вимог ст.150 ЦПК України та сплатою судового збору.

Вимога позивача "визнати недійсними та скасувати...також всі наступні юридичні дії, проведені з даними земельними ділянками." потребує конкретизації, оскільки наведене формулювання є абстрактним, що не узгоджується із способами захисту, які можуть бути застосовані судом. Крім того, наведена позовна вимога не обгрунтована у позовній заяві.

Таким чином, позивачу необхідно узгодити описову частину позовної заяви з прохальною частиною, а також обґрунтувати та конкретизувати заявлені позовні вимоги у відповідності до приписів п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, з урахуванням прийнятних способів захисту порушеного права.

Відповідно до пунктів 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В поданій позовній заяві позивачем ОСОБА_1 не виконано вимоги пунктів 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.ч.1, 2, 4, 5 ст.95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

Зокрема відмітку про засвідчення копії документа складають із слів Згідно з оригіналом, назви посади (якщо заява подається юридичною особою), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

Разом з тим, копії письмових доказів, доданих до позовної заяви, не засвідчені належним чином, а саме в них відсутні: особистий підпис, ініціали, прізвище особи, яка засвідчує копії, дата засвідчення копій, а також не зазначено "Згідно з оригіналом".

Згідно з ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

На виконання вимог ст.177 ЦПК України позивачем до поданої позовної заяви додано одну квитанцію №0.0.2389045589.2 на суму 8,50 грн.

Разом з тим, зі змісту прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено три самостійні позовні вимоги, а саме: одну позовну вимогу немайнового характеру (визнання недійсними та скасування наказів) та дві позовні вимоги майнового характеру (відшкодування матеріальної шкоди і відшкодування моральної шкоди).

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Згідно п.1 ч.2 ст.4 Закону Про судовий збір , за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, сплачується ставка судового збору - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви майнового характеру, яку подано фізичною особою, сплачується ставка судового збору - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір в загальному розмірі 5 007,50 грн (з урахуванням вказаних позивачем в прохальній частині позову сум, які підлягають стягненню та доданої до позовної заяви квитанції про сплату судового збору), з яких: 899,50 грн (908 грн - 8,50 грн «сума сплаченого судового збору» ) - за позовну вимогу про визнання недійсним та скасування наказу (одного); 908 грн - за позовну вимогу про відшкодування матеріальної шкоди; 3200 грн - за позовну вимогу про відшкодування моральної шкоди, за наступними реквізитами: отримувач коштів -ГУК у Жит.обл/Корольов. р-н/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37976485; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA978999980313101206000006832; код класифікації доходів бюджету- 22030101; призначення платежу - *;101;


(код ЄДРПОУ для юридичних осіб/РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України для фізичних осіб); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Корольовський районний суд м.Житомира.

Також, питання повноти сплати судового збору може бути вирішено за результатами конкретизації позовних вимог, в тому числі, враховуючи кількість оскаржуваних наказів.

Суд звертає увагу позивача ОСОБА_1 на те, що поданий ним позов містить назву «Конституційний позов» , що не відповідає викладеним обставинам позову, у зв`язку з чим вищевказана назва підлягає уточненню.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:

- двох примірників позовної заяви із зазначенням в ній: 1) назви позову, яка відповідає спірним правовідносинам; 2) узгоджених та уточнених позовних вимог з викладом обставин справи (з урахування висновків суду викладених в даній ухвалі); 3) ціни позову; 4) обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються; 5) відомостей, передбачених пунктами 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України;

- двох примірників належним чином засвідчених письмових доказів, які зазначені в якості додатків в позовній заяві;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

- двох примірників належним чином засвідчених копій наказів, які позивач просить визнати недійсними та скасувати;

- доказів на підтвердження сплати судового збору в загальному розмірі 5 007,50 грн, питання про повноту сплати якого буде вирішено після усунення недоліків даної позовної заяви в частині конкретизації позовних вимог.

Керуючись статтями 175-177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя, -

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області про скасування наказів, стягнення компенсації матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі якщо недоліки заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя М. В. Петровська

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення13.01.2022
Оприлюднено21.01.2022
Номер документу102579996
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/10925/21

Ухвала від 21.02.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

Ухвала від 13.01.2022

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Петровська М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні