Ухвала
від 19.01.2022 по справі 568/21/22
РАДИВИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 568/21/22

Провадження № 2-з/568/1/22

19 січня 2022 р. м.Радивилів

Радивилівський районний суд Рівненської області

суддя Сільман А.О.

розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову

позивач ОСОБА_1

відповідач ТОВ "Придніпров`є 2021"

ТОВ "Теліш Транс"

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Радивилівського районного суду Рівненської області з позовом про визнання недійсним аукціону від 04.01.22 р. з продажу посівів кукурудзи; про заборону Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, вчиняти дії щодо передачі посівів кукурудзи; визнання права власності на посів кукурудзи.?

Одночасно з поданням позовної заяви, ОСОБА_1 звернувся до Радивилівського районного суду Рівненської області із заявою про забезпечення позову, в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом заборони ТОВ "Теліш транс" та залученим ним третім особам вчиняти дії по збору, обмолоту, вивезенню, реалізації та вчинення інших дій щодо посівів кукурудзи.?

В обґрунтування клопотання про забезпечення позову зазначає, що 04.01.22 р. проведено електронні торги по продажу посівів кукурудзи, посадку яких він здійснив особисто власними коштами та зусиллями, що знаходяться на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:?0062 площею 111,771 га та на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:0063 площею 8,7745 га. Переможцем електронних торгів стало ТОВ "Теліш Транс". Зазначив, що вказані торги проведено з порушенням норм чинного законодавства України, тому в ТОВ "Теліш Транс" не виникло право права власності на посіви кукурудзи.

Вважає, що Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів реалізувало вказане вище майно без згоди власника, яким є він - позивач, що в свою чергу є грубим порушенням його права як власника на посіви кукурудзи.?

На даний час ТОВ "Теліш Транс" почало збір посівів кукурудзи, які придбало на цьому аукціоні, який заявник вважає незаконним, що в свою чергу, ускладнить або зробить неможливим у майбутньому виконання рішення суду в даній справі, оскільки у разі задоволення позовних вимог про визнання недійсним аукціону з продажу посівів кукурудзи, стане неможливим повернення цього майна його законному власнику.?

У зв`язку з наведеним, посилаюсь на вказані обґрунтування, ОСОБА_1 просить задовольнити заяву про забезпечення позову у терміновому порядку, оскільки невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Суд, дослідивши заяву про забезпечення позову, враховує наступне.?

Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду).?

Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.?

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.?

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 150 ЦПК України, позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.?

Відповідно до ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.?

Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).

Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки, безпідставне вчинення таких дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.

При цьому, співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що 04.01.2022р. ТОВ "Придніпров`є" проведено електронні торги щодо продажу посівів кукурудзи, посадку яких здійснив ОСОБА_1 , що знаходяться на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:?0062 площею 111,771 га та на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:0063 площею 8,7745 га.

Переможцем електронних торгів стало ТОВ "Теліш Транс . Ціна позову складає 835914,38 грн., що становить вартість відчуженого майна.

Встановлено, що між сторонами дійсно вник спір щодо продажу майна, позивач вказує на неможливість проведення аукціону через скасування арешту на спірне майно; визначено ціну спірного майна, долучено документи щодо проведення електронних торів, переможцем яких став відповідач 2.

Вказане у сукупності свідчить про те, що між сторонами дійсно виник спір щодо дійсності проведення аукціону - продажу майна щодо посіву кукурудзи з торгів.

Доводи позивача про те, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду в разі задоволення позову, суд вважає обґрунтованими, оскільки на цей час відповідач має можливість здійснити розпорядження посівом кукурудзи на свій розсуд : переробка, подальше відчуження тощо.

Запропоновані позивачем заходи забезпечення позову - заборони вчиняти певні дії, враховуючи сутність спору, фактичні обставини справи та ціну позову, суд вражає спів мірними.

З врахуванням наведеного, суд, надаючи оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову, враховуючи співмірність заходів забезпечення позову, зміст заявлених позовних вимог, дійшов висновку, що заява про забезпечення позову є обґрунтованою, а її доводи свідчать про те, що невжиття відповідних заходів може утруднити чи унеможливити виконання рішення суду у майбутньому.

Таким чином, суд приходить до висновку, що заява позивача про забезпечення позову підлягає задоволенню.?

Керуючись ст.149-153, 157 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову - задовольнити.

Забезпечити позов шляхом заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю "Теліш Транс" та залученим ним третім особам вчиняти дії щодо збору, обмолоту, вивезенню, реалізації посівів кукурудзи на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:0062 площею 111,771 га та на земельній ділянці з кадастровим номером 5625880800:06:001:0063 площею 8,7745 га.

Копію ухвали направити сторонам для відома.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя А.О. Сільман

СудРадивилівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення19.01.2022
Оприлюднено21.01.2022
Номер документу102597939
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —568/21/22

Ухвала від 04.05.2022

Цивільне

Рівненський апеляційний суд

Хилевич С. В.

Ухвала від 08.03.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 08.02.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 25.01.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

Ухвала від 19.01.2022

Цивільне

Радивилівський районний суд Рівненської області

Сільман А. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні