Справа № 572/4034/21
У Х В А Л А
05 січня 2022 року
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області ВЕДЯНІНА Т.О.
розглянувши у справі №572/4034/21 позовну заяву ОСОБА_1 до КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЧУДЕЛЬСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА№2 І-ІІ ступенів , третя особа ОСОБА_2 - про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_3 звернулась до суду із позовною заявою, в якій просить визнати протиправним та скасувати наказ №257 від 13 грудня 2021 року Про відсторонення від виконання обов`язків , поновивши позивача на роботі на посаді вихователя-вчителя КЗ Чудельська спеціальна школа №2 І-ІІ ступенів , стягнути з відповідача на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 13 грудня 2021 року по день поновлення на роботі.
Відповідно до ч.1 ст.174 ЦПК України - при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом, до яких ч.2 цієї ж статті віднесено і позовні заяви.
Пунктом 2 статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява також має містити : повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення вказаних вимог позивачем не вказано в позовній заяві вказаної вище інформації щодо відповідача та третьої особи.
Крім цього, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України - до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.2 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір - ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, встановлюються у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (що становить 908 грн. на момент звернення позивача із цим позовом до суду).
До поданої до суду позовної заяви позивачем дійсно долучено квитанцію про оплату судового збору за даним позовом у сумі 908 грн., тобто у розмірі, встановленому законом - через відділення АТ КБ Приватбанк .
Однак, відповідно до ч.2 ст.9 Закону України Про судовий збір - суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
На момент винесення судом даної ухвали підтвердження зарахування вказаної суми до бюджету із Державної казначейської служби суду не надходило.
Пунктом 26 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах встановлено, що суд повинен перевірити, щоб квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви, містили відомості про те, за яку саме позовну заяву сплачується судовий збір. При цьому, наприклад платіжне доручення повинно бути підписано відповідальним виконавцем банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату надходження та дату виконання платіжного доручення.
Частиною 1 статті 185 ЦПК України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, потягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки подане суду позивачем платіжне доручення не містить інформації щодо дати виконання платіжного доручення, а підтвердження зарахування судового збору до бюджету України до суду не надходило, позовну заяву ОСОБА_3 слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків в частині оплати судового збору шляхом сплати судового збору у розмірі, визначеному законом, а також шляхом внесення інформації щодо відповідача та третьої особи до тексту позовної заяви.
Судовий збір слід сплатити у вказаній вище сумі за наступними реквізитами : отримувач коштів УК у Сарннському районі/Сарненський район/22030101;код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012484; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; рахунок отримувача UA128999980313131206000017338; код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись ст.185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 (жительки АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 ) до КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЧУДЕЛЬСЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА№2 І-ІІ ступенів (с.Чудель вул.Соснова,1 Сарненського району Рівненської області), третя особа ОСОБА_2 - про визнання незаконним та скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Сарненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2022 |
Оприлюднено | 21.01.2022 |
Номер документу | 102598787 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Ведяніна Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні