Ухвала
від 14.01.2022 по справі 643/16761/20
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/16761/20

Провадження № 1-кп/643/476/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14.01.2022 м. Харків

Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

захисника: ОСОБА_4 ,

обвинуваченого: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018220000000291 від 20.03.2018 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

І. Історія провадження.

У провадженні Московського районного суду м. Харкова перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України.

Під час судового розгляду на адресу Московського районного суду м. Харкова надійшли клопотання свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про проведення їх допиту у режимі відеоконференції у будь-якому районному суді м. Києва, мотивоване тим, що на всій території України встановлений карантин та запровадженні обмежувальні, протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-COV-2, ці обставини викликають у них занепокоєння за стан їх здоров`я, тому що переїзд та скупчення людей, перенесене захворювання, може негативно на них вплинути.

ІІ. Позиції учасників кримінального провадження.

У судовому засіданні прокурор клопотання свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про їх допит у режимі відеоконференції підтримав та просив їх задовольнити.

Обвинувачений та його захисник проти задоволення клопотань свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про їх допит у режимі відеоконференції не заперечували.

ІІІ. Мотиви, з яких виходить суд при вирішенні клопотань свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про їх допит у режимі відеоконференції.

Відповідно до частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження (ч. 2 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України).

Частиною 5 статті 336 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому поза територією юрисдикції суду та поза територією міста, в якому розташований суд, суд своєю ухвалою може доручити суду, на території юрисдикції якого перебуває така особа, здійснити дії, передбачені частиною четвертою цієї статті. Копія ухвали може бути надіслана електронною поштою, факсимільним або іншим засобом зв`язку. Суд, що отримав доручення, за погодженням з судом, що надав доручення, зобов`язаний у визначений в ухвалі строк організувати виконання зазначеного доручення.

Згідно з ч. 4 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України якщо особа, яка братиме участь у судовому провадженні дистанційно, знаходиться у приміщенні, розташованому на території, яка перебуває під юрисдикцією суду, або на території міста, в якому розташований суд, судовий розпорядник або секретар судового засідання цього суду зобов`язаний вручити такій особі пам`ятку про її процесуальні права, перевірити її документи, що посвідчують особу, та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.

Згідно з ч. 9 ст. 336 Кримінального процесуального кодексу України дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.

Як вбачається з положень п. 7 ч. 2 ст. 129 Конституції України, однією з основних конституційних засад судочинства є розумність строків розгляду справи судом.

Розгляд справи протягом розумного строку гарантовано і ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 28 Кримінального процесуального кодексу України.

Абзацами 7, 8 п. 20-5 Розділу XI «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України тимчасово, на період дії карантину, встановлено певні особливості розгляду окремих питань під час судового провадження, зокрема, надано суду повноваження за власною ініціативою або за клопотанням сторони кримінального провадження приймати рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з дотриманням правил, передбачених ч. 3-9 ст. 336 цього Кодексу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), на всій території України встановлений карантин, на період з 19.12.2020 до 31.03.2022.

З огляду на те, що свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 проживають у м. Києві, тобто на значній відстані від місця розгляду справи, та не мають можливості прибути у судове засідання до Московського районного суду м. Харкова для їх допиту, суд вважає за можливе задовольнити означені клопотання свідків та провести їх допит в режимі відеоконференції.

Перевіривши наявність вільного часу та технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд вирішив доручити проведення судового засідання в режимі відеоконференції Києво-Святошинському районному суду Київської області.

Керуючись ст. 336 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Розгляд кримінальногопровадження заобвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України відкласти на 18.02.2022 року о 13 год. 30 хв.

2. Клопотання свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про їхдопит урежимі відеоконференції задовольнити.

3. Судове засіданняу кримінальномупровадженні заобвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого частиною2статті 367Кримінального кодексуУкраїни,призначене на18.02.2022року о13год.30хв.здійснювати урежимі відеоконференціїза участюсвідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 з Києво-Святошинським районним судом Київської області.

4. Доручити Києво-Святошинському районному суду Київської області організацію проведення судового засідання у режимі відеоконференції на вказану час та дату та виконання заходів, передбачених ст. 336 КПК України, а саме судовому розпоряднику або секретарю судового засідання Києво-Святошинського районного суду Київської області вручити свідкам ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 пам`ятки про їх процесуальні права за статтею 66 КПК України, перевірити їх документи, що посвідчують особу та перебувати поряд із ним до закінчення їх допиту. Пам`ятки про процесуальні права та обов`язки свідків, присяги свідків, підписані свідками ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 після судового засідання направити на адресу Московського районного суду м. Харкова.

5. Викликати свідків: ОСОБА_10 , ОСОБА_9 , ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 усудове засіданнядо Києво-Святошинського районного суду Київської області (м. Київ, вул. Мельниченка, буд. 1).

6. Обов`язок по забезпеченню явки в судове засідання свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 покласти на прокурора.

7. Копію даноїухвали направитидо Києво-Святошинського районного суду Київської області (м. Київ, вул. Мельниченка, буд. 1, E-mail inbox@ks.ko.court.gov.ua) для організації її виконання.

8. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.

9. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення14.01.2022
Оприлюднено16.01.2023
Номер документу102607682
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість

Судовий реєстр по справі —643/16761/20

Ухвала від 20.03.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Січиокно Т. О.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Січиокно Т. О.

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Січиокно Т. О.

Ухвала від 12.07.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Булейко Ольга Леонідівна

Ухвала від 07.07.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Булейко Ольга Леонідівна

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Січиокно Т. О.

Ухвала від 14.01.2022

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 24.12.2021

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 15.06.2021

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 15.06.2021

Кримінальне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні