Ухвала
від 19.01.2022 по справі 290/1318/21
РОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

290/1318/21

У Х В А Л А

смт. Романів 19 січня 2022 року

Романівський районний суд Житомирської області в складі судді Ковальчука М.В., вирішуючи питання про прийняття до розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - служба у справах дітей Романівської селищної ради Житомирського району Житомирської області, Романівська селищна рада Житомирського району Житомирської області, -

В С Т А Н О В И В :

В грудні 2021 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить суд ухвалити рішення про визнання ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1 , посилаючись на те, що відповідачі у вищевказаному житлі не проживають понад рік, не несуть витрат на утримання цієї квартири, а реєстрація їх місця проживання за вказаною адресою перешкоджає вільно володіти, користуватися та розпоряджатися належним майном.

Окрім цього, позивачем заявлено клопотання про виклик свідків: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які можуть підтвердити факт відсутності відповідачів за зареєстрованим місцем проживання понад рік.

Також ОСОБА_1 просить витребувати в служби у справах дітей Романівської селищної ради Житомирського району Житомирської області доказ, зокрема висновок щодо доцільності визнання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Позовна заява щодо форми і змісту відповідає вимогам Цивільного процесуального законодавства та позивачем виконані передбачені законом вимоги щодо надання копій позовної заяви та копій документів, що додаються до неї. Підстав для повернення заяви, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження не вбачається.

Враховуючи незначну складність даної справи, суд вважає за необхідне визнати її малозначною та згідно статті 274 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження.

Статтею 91 ЦПК України передбачено право учасника справи звернутися до суду із заявою про виклик свідка, в якій зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.

Враховуючи, що клопотання ОСОБА_1 відповідає вимогам статті 91 ЦПК України, суд приходить до переконання про необхідність його задоволення.

Окрім цього, відповідно до частини 6 статті 56 ЦПК України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть бути залучені судом до участі у справі або брати участь у справі за своєю ініціативою для подання висновків на виконання своїх повноважень. Участь зазначених органів у судовому процесі для подання висновків у справі є обов`язковою у випадках, встановлених законом, або якщо суд визнає це за необхідне.

За змістом частин 4, 5 статті 19 Сімейного кодексу України, при розгляді судом спорів щодо визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Частиною 3 статті 53 ЦПК України передбачено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

За вказаних обставин, суд вважає за необхідне залучити до участі у даній справі Романівську селищну раду Житомирської області, як орган опіки та піклування, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору та зобов`язати даний орган надати суду письмовий висновок щодо доцільності визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Керуючись статтями 53, 91, 187, 274-279 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ) до ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ), ОСОБА_3 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) та ОСОБА_4 (адреса місця проживання: АДРЕСА_3 ) про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - служба у справах дітей Романівської селищної ради Житомирського району Житомирської області (адреса місцезнаходження: вул. Сергія Лялевича, 2 смт. Романів Житомирської області), Романівська селищна рада Житомирського району Житомирської області (адреса місцезнаходження: вул. Сергія Лялевича, 2 смт. Романів Житомирської області).

Залучити Романівську селищну раду Житомирського району Житомирської області, як орган опіки та піклування (адреса місцезнаходження: вул. Сергія Лялевича, 2 смт. Романів Житомирської області), до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.

Розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін.

Призначити судове засідання для розгляду справи по суті на 25 березня 2022 року на 10 годину в залі судових засідань № 1 в приміщенні Романівського районного суду Житомирської області (вул. Небесної Сотні, 86/10 смт. Романів Житомирський район Житомирська область).

Запропонувати:

- відповідачам, протягом 15 днів із дня вручення даної ухвали, подати відзив, в якому, з дотриманням вимог статті 178 ЦПК України, викласти свої заперечення проти позову;

- позивачу, протягом 7 днів з дня отримання відзиву, подати відповідь на відзив, в якому, з дотриманням вимог частин 3-5 статті 178 ЦПК України, викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідчачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення;

- відповідачам, протягом 7 днів з дня отримання відповіді на відзив, подати заперечення, в якому, з дотриманням вимог частин 3-5 статті 178 ЦПК України, викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

- третім особам, які незаявляють самостійних вимог щодо предмету спору, подати, з дотриманням вимог частин 3-6 статті 178 ЦПК України, пояснення щодо позову, протягом 15 днів з дня отримання даної ухвали, а щодо відзиву - протягом 10 днів з дня його отримання.

Зобов`язати позивача не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі направити залученій третій особі копію позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті.

Здійснити виклик свідків:

- ОСОБА_5 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 ;

- ОСОБА_6 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_5 .

Попередити свідків про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 Кримінального кодексу України (за завідомо неправдиве показання та відмову свідка без поважних причин від давання показань на вимогу суду).

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про витребування доказу відмовити.

Зобов`язати Романівську селищну раду Житомирського району Житомирської області, як орган опіки та піклування (адреса місцезнаходження: вул. Сергія Лялевича, 2 смт. Романів Житомирської області) надати суду письмовий висновок органу опіки та піклування щодо доцільності визнання ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 таким, що втратив право користування житловим приміщенням.

Встановити строк для подачі до суду доказів - до 24 березня 2022 року.

Копію ухвали про відкриття провадження у справі одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів направити учасникам справи.

Інформацію щодо даної справи в мережі інтернет можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://ro.zt.court.gov.ua/sud0621/

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Ковальчук

Відповідно до частин 7-9 статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.

СудРоманівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення19.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102627473
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —290/1318/21

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 18.10.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 13.09.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 07.07.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 08.06.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 26.04.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 24.03.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

Ухвала від 19.01.2022

Цивільне

Романівський районний суд Житомирської області

Ковальчук М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні