Єдиний унікальний номер справи 242/5722/21
Номер провадження 2/235/570/22
У Х В А Л А
(про залишення позовної заяви без руху)
17 січня 2022 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Клікунова А.С., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1 до Селидівської міської ради про захист споживача шляхом визнання виконаним договору фінансового лізингу та визнання права власності на автомобіль, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд суду з Селидівського міського суду Донецької області надійшли матеріали вказаної цивільної справи за підсудністю, в якій заявлено такі вимоги:
-визнати виконаним лізингоотримувачем ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), договір фінансового лізингу, що був укладений шляхом підписання заяви приєднання до публічного договору № DO1DA!02009690 від 17.04.2012 року про надання фінансового лізингу щодо придбання автомобіля Daewoo Nexia, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова (шасі) НОМЕР_3 , вартістю 45000 гривень;
-визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) право власності на автомобіль Daewoo Nexia, реєстраційний номер НОМЕР_2 , номер кузова (шасі) НОМЕР_3 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, встановлюю, що позовна заява подана з порушенням ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
І. Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Сторонами в цивільній справі є позивач та відповідач. Відповідач - це особа, яка вступає у процес або притягується судом до участі у справі за вказівкою і вимогою позивача за порушення, невизнання або оспорення його прав. При цьому слід зазначити, що порушення прав позивача з боку відповідача - це лише припущення позивача, яке проходить всебічну перевірку судом під час розгляду справи. Виходячи із загальних засад діючого цивільного процесуального законодавства, позов у матеріальному змісті - це вимога до суду, яка стосується тих претензій, які пред`являються до особи, яка порушує або оспорює права позивача.
Згідно ч. 1 ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 52 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.
Позивачем ОСОБА_1 в позовній заяві зазначено, що між ним та ТОВ Автоприват було укладено договір фінансового лізингу шляхом підписання заяви приєднання до публічного договору № DO1DA!02009690 про придбання автомобіля. Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діяльність юридичної особи ТОВ Автоприват припинено, у зв`язку з визнанням її банкрутом (рішення від 02.08.2016 № 904/8593/13 Господарський суд Дніпропетровської області, дата набрання чинності: 02.08.2016). Транзитний рахунок позивача по вказаному договору було відкрито у ПАТ КБ Приватбанк . Однак, ПАТ КБ Приватбанк не зазначений стороною у даній справі.
ОСОБА_1 звернувся з даним позовом з метою реєстрації транспортного засобу, у зв`язку з виконанням договірних зобов`язань фінансового лізингу. Порядок здійснення державної реєстрації транспортних засобів регламентується вимогами Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року № 1388 (далі - Порядок). Пунктом 3 Порядку встановлено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій. Однак, стороною у даній справі не зазначено територіальний сервісний центр.
За таких обставин, суд надає можливість позивачу ОСОБА_1 визначитись зі складом сторін у даній справі.
Відповідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 175, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -
У Х В АЛ И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Селидівської міської ради про захист споживача шляхом визнання виконаним договору фінансового лізингу та визнання права власності на автомобіль - залишити без руху.
Запропонувати позивачу в 10-денний строк з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви (згідно мотивувальної частини ухвали суду).
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунені у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає, та відповідно до ч. 2 ст. 261 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Відповідно до ч. 2 ст. 353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо, скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: А.С. Клікунова
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2022 |
Номер документу | 102645312 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Клікунова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні