ЄУН № 329/1114/19
Провадження 2/329/15/2022
УХВАЛА
18 січня 2022 року смт Чернігівка Запорізької області
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Покопцевої Д.О.,
секретаря - Синяк Л.П.,
розглянувши клопотання представника позивача про здійснення правонаступництва та заміну сторони у цивільній справі за позовом Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області до ОСОБА_1 , Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області, про визнання незаконним та скасування розпорядження голови Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області, припинивши право власності на земельну ділянку, третя особа - сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Токмачани , -
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача просить здійснити процесуальне правонаступництво у справі № 329/1114/19 шляхом заміни Бердянської місцевої прокуратури на Бердянську окружну прокуратуру та клопотання про заміну сторони у справі, в якому просить замінити відповідача Чернігівську районну державну адміністрацію Запорізької області його правонаступником - Бердянською районною державною адміністрацією Запорізької області, позаяк відбулася реорганізація.
Суд, вивчивши подані клопотання та долучені до них документи, дійшов наступного висновку.
Статтею 48 ЦПК України визначено, що сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Статтями 46, 47 ЦПК України передбачено, що вони можуть мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони (цивільна процесуальна правоздатність) та здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність).
Згідно зі ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також у інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
У позовному провадженні процесуальне правонаступництво відбувається в тих випадках, коли права або обов`язки одного із суб`єктів спірного матеріального правовідношення в силу тих або інших причин переходять до іншої особи, яка не брала участі у цьому процесі.
Отже, матеріальне правонаступництво тісно пов`язане з процесуальним, оскільки процесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного права або обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві. При цьому, незалежно від підстав матеріального правонаступництва, процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.
Встановлено, що згідно наказів Генерального прокурора від 17.02.2021 року № 39 Про окремі питання забезпечення початку роботи окружних прокуратур та від 17.02.2021 року № 40 Про день початку роботи окружних прокуратур затверджено перелік, територіальну юрисдикцію та дату початку роботи окружних прокуратур.
З 15 березня 2021 року розпочала свою роботу Бердянська окружна прокуратура.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України
від 16 грудня 2020 р. № 1635-р Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій здійснено реорганізацію Чернігівської районної державної адміністрації шляхом приєднання до Бердянської районної державної адміністрації Запорізької області.
Відповідно до ч.1 ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне клопотання прокурора задовольнити та здійснити процесуальне правонаступництво Бердянської місцевої прокуратури на Бердянську окружну прокуратуру, а також замінити відповідача Чернігівську районну державну адміністрацію Запорізької області його правонаступником - Бердянською районною державною адміністрацією Запорізької області.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 51,55 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Здійснити у цивільній справі № 329/1114/19 процесуальне правонаступництво Бердянської місцевої прокуратури на Бердянську окружну прокуратуру.
Замінити відповідача Чернігівську районну державну адміністрацію Запорізької області правонаступником - Бердянською районною державною адміністрацією Запорізької області (71112, Запорізька область, м. Бердянськ, пр. Перемоги, 3, ЄДРПОУ 02140840).
Копію ухвали направити сторонам, а Бердянській районній державній адміністрації додатково копію позову із доданими матеріалами.
Виклик сторін повторити на 10 лютого 2022 року на 09.00год.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Д.О. Покопцева
Суд | Чернігівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2022 |
Номер документу | 102657067 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чернігівський районний суд Запорізької області
Покопцева Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні