Рішення
від 19.01.2022 по справі 591/7411/21
ЗАРІЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.СУМ

Справа № 591/7411/21

Провадження № 2/591/689/22

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 січня 2022 року м.Суми

Зарічний районний суд м. Суми в складі:

головуючого судді Ніколаєнко О.О.,

за участю секретаря судового засідання Гончаренко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу № 591/7411/21, провадження № 2/591/689/22 за позовом Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Альфа Страхування до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу , -

В С Т А Н О В И В:

12 жовтня 2021 року Приватне акціонерне товариство Страхова компанія Альфа Страхування звернулося до суду з позовом, свої вимоги мотивує тим, що 16 жовтня 2018 року водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки Volvo д.н.з. НОМЕР_1 скоїв зіткнення з автомобілем BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_2 . В результаті ДТП з вини ОСОБА_1 був пошкоджений автомобіль BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_2 , цивільно-правова відповідальність якого була застрахована в ПрАТ СК Альфа Страхування . Згідно звіту про оцінку автомобіля вартість матеріального збитку склала з урахуванням зносу 119 814 грн. та на підставі заяви власника автомобіля BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_2 було здійснено виплату страхового відшкодування, що підтверджується платіжним дорученням № 26169. На момент ДТП цивільно-правова відповідальність ОСОБА_1 була застрахована в ТДВ СК ГАРДІАН згідно Полісу АК7258788, за зверненням позивача ТДВ СК ГАРДІАН виплатило позивачу 100 000 грн. відшкодування, отже сума заборгованості, яку просять стягнути з відповідача становить 19 814,14 грн., а також понесені судові витрати.

В судове засідання представник позивача не з`явився, надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність, не заперечує проти вирішення справи у заочному порядку.

В судове засідання відповідач не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений, про причини неявки суду не повідомив, відзиву на позов та клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило.

На підставі ст. 280 ЦПК України суд вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, так як розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи.

Ухвалою суду від 09 листопада 2021 року відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання на 13 грудня 2021 року. Розгляд справи відкладався у зв`язку з неявкою відповідача.

Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Судом встановлено, що 16 жовтня 2018 року з вини водія ОСОБА_1 , який керував автомобілем марки Volvo д.н.з. НОМЕР_1 по вул. Верхній в м.Києві допущено зіткнення з автомобілем BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_2 , що призвело до пошкодження транспортного засобу BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_3 .

Вартість матеріального збитку, заподіяного власнику BMW 540I , д.н.з. НОМЕР_3 складає 119 814,14 грн., що стверджується актом виконаних робіт № 898565 (а.с. 13-15).

Цивільно-правова відповідальність водія ОСОБА_1 на момент скоєння ДТП була застрахована в ТДВ СК ГАРДІАН згідно Полісу АК7258788.

16 жовтня 2018 року потерпіла від ДТП ТОВ Калина -ЛТД , цивільно-правова відповідальність якої була застрахована, повідомила про подію та подала заяву про виплату відшкодування оціненої шкоди, заподіяної в результаті ДТП (а.с.7).

30 жовтня 2018 року перераховано страхове відшкодування у сумі 119 814 грн. 14 коп., що підтверджено платіжним дорученням №26169 від 30.10.2018 року (а.с.18).

За зверненням ПрАТ СК Альфа Страхування до ТДВ СК ГАРДІАН останні виплатили позивачу 100 000 грн. відшкодування, тобто залишок коштів що підлягає стягненню з відповідача становить 119 814 грн. 14 коп. -100 00 грн. 00 коп. = 19 814 грн. 14 коп. Відповідачу запропоновано в добровільному порядку компенсувати зазначені витрати, але відповідачем відповідне відшкодування проведено не було.

Пунктом 22.1 ст. 22 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів передбачено, що у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.

При цьому, шкода, заподіяна в результаті дорожньо-транспортної пригоди майну потерпілого, - це шкода, пов`язана, зокрема, з пошкодженням чи фізичним знищенням транспортного засобу, з евакуацією транспортних засобів з місця дорожньо-транспортної пригоди (стаття 28 цього ж Закону).

Відповідно до статті 29 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів у зв`язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов`язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством, включаючи витрати на усунення пошкоджень, зроблених навмисно з метою порятунку потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, з евакуацією транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди до місця проживання того власника чи законного користувача транспортного засобу, який керував транспортним засобом у момент дорожньо-транспортної пригоди, чи до місця здійснення ремонту на території України. Якщо транспортний засіб необхідно, з поважних причин, помістити на стоянку, до розміру шкоди додаються також витрати на евакуацію транспортного засобу до стоянки та плата за послуги стоянки.

Враховуючи підп. а п. 41.1 ст. 41 Закону України Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів ПрАТ СК Альфа Страхування за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність, крім шкоди, заподіяної транспортному засобу, який не відповідає вимогам пункту 1.7 статті 1 цього Закону, та майну, яке знаходилося в такому транспортному засобі.

Відповідно до ч. 1 ст. 1191 ЦК особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

На підтвердження позовних вимог ПрАТ СК Альфа Страхування надало до суду копію звіту про оцінку майна, у якому визначена вартість збитків, платіжні доручення, які свідчать про перерахування власнику суми страхового відшкодування - 119 814,14 грн. Зазначена у звіті вартість відновлювального ремонту автомобіля, а відтак і розмір завданого матеріального збитку відповідачем не спростовані. Враховуючи, що страхове відшкодування було виплачено ПрАТ СК Альфа Страхування потерпілій особі, а ТДВ СК ГАРДІАН відшкодувало позивачу 100 000 грн. 00 коп. з відповідача на користь позивача в порядку регресу підлягає стягненню сума 19 814 грн. 14 коп..

На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача також понесені позивачем та документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у сумі 2270,00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 5, 10-13, 19, 76-82, 141, 258, 259, 264, 265, 273, 280-284 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Альфа Страхування до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної шкоди в порядку регресу задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства Страхова компанія Альфа Страхування 19 814 грн. 14 коп. матеріальної шкоди в порядку регресу та судові витрати в розмірі 2270,00 грн.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення через Зарічний районний суд м. Суми. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: Приватне акціонерне товариство Страхова компанія Альфа Страхування , код ЄДРПОУ 30968986, місцезнаходження: м. Київ, вул. Рибальська,22.

Відповідач: ОСОБА_1 , останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 .

Повний текст рішення складений 19 січня 2022 року.

Суддя О.О. Ніколаєнко

СудЗарічний районний суд м.Сум
Дата ухвалення рішення19.01.2022
Оприлюднено24.01.2022
Номер документу102666679
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —591/7411/21

Ухвала від 18.02.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 22.01.2025

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Рішення від 19.01.2022

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 09.11.2021

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

Ухвала від 19.10.2021

Цивільне

Зарічний районний суд м.Сум

Ніколаєнко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні