ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"20" січня 2022 р. м. Ужгород Справа № 907/28/22
Суддя Господарського суду Закарпатської області Лучко Р.М. , розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська Експедиційна Група» , м. Одеса
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо - Транс» , м. Ужгород
про стягнення 6000,00 грн
ВСТАНОВИВ
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська Експедиційна Група» звернулося до Господарського суду Закарпатської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Тріо - Транс» про стягнення 6000,00 грн штрафу за прострочення доставки вантажу, з огляду на неналежне виконання відповідачем Договору №0705 від 07.05.2021.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №907/28/22 визначено головуючого суддю Лучка Р.М., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.01.2022.
Позовна заява відповідає вимогам статей 162-164 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі. Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні. Відтак, в силу приписів ч.1 ст.176 ГПК України, провадження у даній справі підлягає відкриттю.
При зверненні з позовом позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, а у випадку вирішення судом питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження здійснити розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи в порядку загального позовного провадження вмотивоване ймовірною необхідністю огляду оригіналів доказів безпосередньо в судовому засіданні, зокрема, через погану якість долученої до позову копії Міжнародної ТТН CMR №458818 від 13/05/2021 року, та важливістю справи для ТОВ «Українська Експедиційна Група» .
Розглянувши зазначене клопотання позивача, при вирішенні питання щодо форми господарського судочинства, у якому повинен здійснюватися розгляд позовних вимог, господарський суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Частиною 5 статті 12 ГПК України визначено, що малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 ГПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи ціну позову в даній справі, її категорію та складність, обсяг та характер доказів, суд відмовляє у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, позаяк дана справа відповідно до ч. 5 ст. 12 ГПК України є малозначною, а відтак, згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Аргумент позивача щодо важливості для Товариства даної справи через наявність в нього репутаційних втрат, пов`язаних з простроченням доставки вантажу відповідачем не можуть братися до уваги в якості обґрунтування підстав розгляду справи в порядку загального позовного провадження, позаяк умови, за якими суд розглядає відповідну справу в порядку загального чи спрощеного провадження визначаються ГПК України та не пов`язуються з наявністю чи відсутністю репутаційних втрат позивача від рішень, дій чи бездіяльності відповідача, штрафні санкції за які і є предметом позову.
Щодо клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, суд враховує наступне.
Приписами ч.ч. 5, 6 ст. 252 ГПК України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Беручи до уваги наведені вище приписи чинного процесуального законодавства, зважаючи на те, що предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд приходить до висновку про доцільність розгляду даної справи у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, а в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін на даній стадії слід відмовити.
Разом з тим, суд зважає, що при зверненні з позовом ТОВ «Українська Експедиційна Група» позивачем подано копію міжнародної товарно - транспортної накладної CMR №458818 від 13.05.2021, яка є нечитабельною. З огляду на зазначене суд доходить висновку про необхідність витребування у позивача в порядку ч. 6 ст. 91 ГПК України оригіналу міжнародної товарно - транспортної накладної CMR №458818 від 13.05.2021.
При цьому, суд роз`яснює, що згідно з абз. 2 ч. 6 ст. 91 ГПК України якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Керуючись статтями 12, 91, 120, 162, 176, 232-235, 247, 249, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №907/28/22.
2. В задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження, - відмовити.
3. В задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного провадження здійснити розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін, - відмовити.
4. Здійснювати розгляд справи №907/28/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
5. Зобов`язати Позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська Експедиційна Група» подати/надіслати суду оригінал міжнародної товарно-транспортної накладної CMR №458818 від 13.05.2021.
6. Запропонувати учасникам справи подати/надіслати суду:
Відповідачу:
- відзив на позов, оформлений згідно з вимогами ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- заперечення на відповідь на відзив (у разі отримання відповіді на відзив) - протягом 5 днів з дня її отримання, оформлені згідно з вимогами ст. 167 ГПК України;
- заяву із обґрунтуванням своїх заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (за наявності заперечень) - протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали;
- клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням учасників справи (за наявності заперечень проти розгляду справи без повідомлення учасників справи) - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
Позивачу:
- відповідь на відзив (у разі отримання відзиву на позов), протягом 5 днів з дня його отримання, оформлену згідно з вимогами ст. 166 ГПК України.
7. Звернути увагу учасників справи, що :
- заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати статтям 169-170 Господарського процесуального кодексу України.
- копії відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив та додані до них документи іншому учаснику справи повинні бути надіслані (надані) одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив до суду (ч. 5 ст. 165 ГПК України, ч. 3 ст. 166, ч. 3 ст. 167 ГПК України).
- копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч.9 ст.80 ГПК України). Доказами надіслання доказів є опис вкладення у цінний лист з конкретним переліком і фіскальний чек.
- відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
8. Рекомендувати представникам учасників справи подавати до суду клопотання про отримання процесуальних документів в електронному вигляді.
9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Р.М. Лучко
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2022 |
Оприлюднено | 26.01.2022 |
Номер документу | 102727093 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Лучко Р.М
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні