Ухвала
від 18.01.2022 по справі 910/20558/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, буд. 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

18.01.2022Справа № 910/20558/21 Суддя Господарського суду міста Києва Турчин С.О., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРСТОР-ІНВЕСТ" (20708, Черкаська обл., місто Сміла, ВУЛИЦЯ МАЗУРА, будинок 5, квартира 89)

до 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "КИЇВЩИНА"(03062, місто Київ, ВУЛ.ЧИСТЯКІВСЬКА, будинок 2-А)

2. Закритого акціонерного товариства "Назаровское" (662217, Російська Федерація, Красноярський край, Назаровський район, п. Степовий, вул. Шкільна, буд. 15)

про солідарне стягнення 3622208,60 російських рублів

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРСТОР-ІНВЕСТ" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю " ТРАНСПОРТНА КОМПАНІЯ "КИЇВЩИНА", Закритого акціонерного товариства "Назаровское" про стягнення 3622208,60 російських рублів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до позивача на підставі договору уступки права вимоги (цесії) №12 від 12.11.2021 перейшло право майнової вимоги до відповідача-2 щодо оплати поставленого товару, належне виконання зобов`язань якого забезпечено договором поруки від 19.11.2021 з відповідачем-1, тому позивач просить солідарно стягнути вартість неоплаченого товару в розмірі 3622208,60 рублів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.12.2021 дану позовну заяву залишено без руху.

28.12.2021 через відділ діловодства суду від позивача надійшло клопотання про виконання ухвали суду.

Враховуючи, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про відкриття провадження у справі.

Згідно із ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до п.8 ч.4 ст.247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, в яких ціна позову перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Приймаючи до уваги ціну позову, характер спірних правовідносин та предмет доказування, справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

Також судом встановлено, що місцезнаходженням відповідача-2 є: 662217, Російська Федерація, Красноярський край, Назаровський район, п. Степовий, вул. Шкільна, буд. 15.

За приписами статті 3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

Відповідно ст.3 Закону України "Про міжнародне приватне право", якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Частиною 2 статті 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Російська Федерація (дата набрання чинності для України - 19.12.1992) передбачено, що компетентні суди держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода Сторін про передачу спору до суду.

Іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України (ст. 365 Господарського процесуального кодексу України).

Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Cудове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Враховуючи, що відповідач-2 є резидентом Російської Федерації, а достовірної інформації щодо наявності у нього на території України офіційно зареєстрованих представництв на момент розгляду справи суд не має, суд вважає за необхідне про розгляд цієї справи повідомити відповідача-2 в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Так, згідно із статтею 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, учасниками якої є Україна та Російська Федерація, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема, проведення експертизи, заслуховування сторін, свідків, експертів та інших осіб. При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.

За таких обставин, з метою належного повідомлення про розгляд даної справи, Господарський суд міста Києва вважає за необхідне звернутись із судовим дорученням безпосередньо до компетентного органу Російської Федерації - Арбітражного суду Красноярського краю (660049, Російська Федерація, м.Красноярськ, вул.Леніна, буд.1).

Пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України визначено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Судове доручення - це процесуальна дія, що передбачає передачу повноважень суду іншому компетентному органу на вчинення певних процесуальних дій, і саме вона є підставою такого зупинення провадження у справі.

Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Відтак, оскільки суд повинен належним чином повідомити Закрите акціонерне товариство "Назаровское" про відкриття провадження у справі, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі №910/20558/21 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу Російської Федерації на судове доручення Господарського суду міста Києва про виконання судового доручення.

Крім того, керуючись ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про задоволення клопотання позивача та залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Трак-Агро" (660131 РФ, м. Красноярськ, вул. Ястинська, буд.18, кв.150; ідентифікаційний код 1165476181298), оскільки останнє є цедентом за договором цесії №12 від 12.11.2021, тому суд дійшов висновку, що рішення у даній справі може вплинути на права або обов`язки Товариство з обмеженою відповідальністю "Трак-Агро".

Керуючись статтями 3, 12, 50, 176, 229, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання у справі на 09.06.22 о 14:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 8 .

4. Залучити до участі у справі третю особу , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Трак-Агро" (660131 РФ, м. Красноярськ, вул. Ястинська, буд.18, кв.150; ідентифікаційний код 1165476181298).

5. Зобов`язати позивача надіслати третій особі копію позовної заяви з доданими до неї документами. Належні докази відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів в оригіналах надати суду.

6. Третій особі у строк протягом п`яти днів з дня отримання копії позовної заяви та (або) відзиву подати до суду пояснення щодо позову та (або) відзиву, але не пізніше закінчення підготовчого провадження. Пояснення щодо позову та щодо відзиву надати з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України.

7. Відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали надати суду:

- відзив на позов, складений з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем;

- докази направлення відзиву позивачу та третій особі.

8. Попередити відповідача про те, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165, ч. 2 ст. 178 ГПК України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

9. Позивачу у строк не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, складену з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України.

10. Позивачу надати суду для огляду оригінали доданих до позову документів.

11.Викликати у підготовче засідання представників учасників справи. У відповідності до ст. 60 ГПК України надати документи, що підтверджують повноваження представників учасників справи.

12. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРСТОР-ІНВЕСТ" у 10-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали подати до суду належним чином (нотаріально) засвідчений переклад на російську мову позовної заяви з додатками, клопотання про виконання ухвали суду від 25.12.2021 та ухвали Господарського суду міста Києва від 18.01.2022 про відкриття провадження у справі №910/20558/21 у двох примірниках.

13. Звернутись до компетентного органу Російської Федерації з проханням про вручення Закритому акціонерному товариству "Назаровское" (місцезнаходження: 662217 РФ, Красноярський край, Назаровський район, п.Степовий, вул.Шкільна, буд.15, код 1022401588615) ухвали про відкриття провадження у справі №910/20558/21, матеріалів позовної заяви з додатками, клопотання про виконання ухвали суду від 25.12.2021 з перекладом на російську мову.

14. Зупинити провадження у справі №910/20558/21 до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу Російської Федерації на судове доручення Господарського суду міста Києва про виконання судового доручення.

15. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.

16. Повідомити сторонам, що відповідно до ст. 192 ГПК України, вони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

17. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua

Суддя С.О. Турчин

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.01.2022
Оприлюднено26.01.2022
Номер документу102729497
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/20558/21

Рішення від 24.10.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 21.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 07.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 08.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 08.06.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 18.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

Ухвала від 20.12.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Турчин С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні